Z życia parafii - Aktualności
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 04 czerwca 2026 r.
W czwartek, 4 czerwca 2026 roku, wierni naszej parafii licznie zgromadzili się na uroczystej Mszy Świętej z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwanej tradycyjnie Bożym Ciałem.
Po Eucharystii sprawowanej o godzinie 11.00 wyruszyła uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy przygotowanych na trasie przemarszu. Niosąc Najświętszy Sakrament, wspólnota parafialna publicznie wyznała swoją wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii oraz prosiła o Boże błogosławieństwo dla rodzin, parafii i całej Ojczyzny.
Przy każdym z czterech ołtarzy odczytywano fragmenty Ewangelii, a zgromadzeni wierni uczestniczyli we wspólnej modlitwie i śpiewie. W procesji wzięły udział dzieci sypiące kwiaty, ministranci, lektorzy, przedstawiciele grup parafialnych oraz licznie zgromadzeni parafianie.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy, dekorację trasy procesji oraz oprawę liturgiczną tej wyjątkowej uroczystości. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za świadectwo wiary i wspólną modlitwę.
Niech Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie umacnia naszą wiarę, nadzieję i miłość oraz prowadzi nas drogami codziennego życia.
„Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51).
Komunia Rocznicowa 31.05.2026 r.
W niedzielę, 31 maja 2026 roku, o godzinie 11.00 w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej uczniów klasy czwartej.
Eucharystii przewodniczył ksiądz proboszcz Jarosław Balikowski, który podczas homilii przypomniał dzieciom o znaczeniu sakramentu Eucharystii oraz zachęcał do systematycznego uczestnictwa we Mszy Świętej i pielęgnowania przyjaźni z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.
Dzieci, które przed rokiem po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc, z radością i skupieniem uczestniczyły w tej wyjątkowej uroczystości. Wspólna modlitwa była okazją do dziękczynienia za otrzymane łaski oraz do odnowienia przyrzeczeń wynikających z życia chrześcijańskiego.
W uroczystości uczestniczyli rodzice, dziadkowie oraz bliscy dzieci, którzy swoją obecnością i modlitwą wspierali młodych parafian w przeżywaniu tego ważnego wydarzenia.
Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, a dzieciom życzymy, aby zawsze trwały przy Chrystusie i czerpały siłę z regularnego uczestnictwa w Eucharystii.
„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” (Mk 10,14).
II Diecezjalny Zjazd Rad Parafialnych Rad Duszpasterskich i Ekonomicznych 30.05.2026 r.
Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem ,,Uczniowie - Misjonarze'' i zgromadziło członków rad prafialnych z całej diecezji, dając przestrzeń do modlitwy oraz wymainy doświadczeń związanych z życiem i misją parafii.
Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej parafii oraz zaangażowanie w życie wspólnoty. Jednocześnie zachęcamy wszystkich Parafian do śledzenia inicjatyw i działań podejmowanych przez Parafialną Radę Duszpasterską.
Pierwsza Komunia Święta 24.05.2026 r.
W niedzielę, 24 maja o godz. 12.30, w naszej parafii odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej, przyjmując do swoich serc Pana Jezusa w Eucharystii.
Mszy Świętej przewodniczyli ks. Jarosław Balikowski oraz ks. Zenobiusz Mosakowski. Był to wyjątkowy i pełen modlitwy dzień dla dzieci, ich rodzin oraz całej wspólnoty parafialnej.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej pięknej uroczystości, a dzieciom życzymy, aby zawsze trwały blisko Chrystusa i wzrastały w wierze oraz miłości Boga i bliźniego.
Msza Święta na cmentarzu parafialnym 09.05.2026 r.
W dniu 9 maja o godz. 12:00 na cmentarzu parafialnym została odprawiona Msza Święta w intencji naszych zmarłych Parafian.
Eucharystia była szczególnym przedłużeniem uroczystości przeżywanej w minioną niedzielę – Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Patronki naszej Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym.
W atmosferze modlitwy, zadumy oraz wdzięcznej pamięci polecaliśmy Bogu tych, którzy tworzyli naszą wspólnotę parafialną i pozostają żywi w naszych sercach.
„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci i modlitwie bliskich…”
Niech dobry Bóg obdarzy naszych zmarłych pokojem wiecznym, a Matka Boża Królowa Polski wyprasza potrzebne łaski dla całej naszej parafialnej rodziny.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
Serdeczne Bóg zapłać firmie Dom Pogrzebowy Ozyrys za udostępnienie namiotu na dzisiejszą Mszę Świętą.





