Ogłoszenia Na I Niedzielę Adwentu - 03 XII 2023

1. Dzisiaj po Mszy św. o 1100 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli.
2. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent, który jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie kościoła”.
3. W kościele jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
4. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach, rekolekcjach i dniach skupienia.
5. Rekolekcje w naszej Parafii 14, 15 i 16 XII zaplanujmy sobie czas.
6. Roraty codziennie o godz. 645. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach. Na roraty przychodzimy z lampionami.
7. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, nie ma postu. O godz. 12:00 Godzina Łaski połączona z Mszą Św.
8. Tradycyjnie w I niedzielę Adwentu rozpoczynamy ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
9. Na każdej Mszy św. poświecenie opłatków. Poświęcony opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na witraż w naszym kościele – Bóg zapłać.
10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek modlimy się dobre, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, po Mszy św Adoracja Najświętszego Sakramentu.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy
12. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała Wami.