Z życia parafii - Aktualności

Rozbieranie dekoracji świątecznej

Rozbieranie dekoracji świątecznej

W sobotę, 4 lutego 2023 r., zebraliśmy się w naszym kościele, aby rozebrać świąteczną dekorację. Przy porządkowaniu pomagała młodzież i dorośli. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie ks. proboszcza.
czytaj więcej
Uroczystość Matki Boskiej Gromnicznej

Uroczystość Matki Boskiej Gromnicznej

2 lutego 2023 r. - w czwartek - obchodziliśmy Uroczystość Matki Boskiej Gromnicznej. W czasie Mszy św., a tego dnia było ich trzy, ks. proboszcz święcił świece / gromnice przyniesione do świątyni przez wiernych. 
czytaj więcej
Pierwszy Chrzest Św. w 2023 roku

Pierwszy Chrzest Św. w 2023 roku

W niedzielę 22 stycznia 2023 r. na Mszy św. o godz. 11:00 zostało ochrzczone pierwsze dziecko w tym roku kalendarzowym. Dziewczynka Maria Rosińska, córka Izabeli z d. Chryc i Mateusza Rosińskich. Ochrzczonej dziewczynce dedykujemy poniższy wiersz pod tytułem "Tak":

"Tu się wychowałem,
Tak mnie nauczono.
Ciebie Panie poznałem,
Ciebie mi przedstawiono.

Tobie chcę służyć
na niebo zapracować
przed Tobą się skruszyć
w twych ramionach schować.

Tobie zaufałem
i Tobie się oddałem.
Dopomóż mi dotrzeć do Ciebie,
abysmy spotkali się w niebie."
czytaj więcej
Jubilaci

Jubilaci

W poniedziałek 16 stycznia 2023 r. ks. kanonik - proboszcz senior Zenobiusz Mosakowski świętował urodziny. W tym samym tygodniu piątą rocznicę ingresu obchodził nasz ks. biskup Romuald Kamiński. Jubilatom składamy życzenia wielu Łask Bożych i Darów Ducha Świętego. Szczęść Boże!
czytaj więcej
Chór "Pan Hilary"

Chór "Pan Hilary"

W niedzielę 15 stycznia 2023 r. na Mszy o godz. 11:00 gościliśmy chór z Akademii Umiejętności "Pan Hilary" z Wyszkowa pod dyrekcją pani Izabeli Jaszczułt-Kraszewskiej. Bo jak mówił Św. Augustyn "Kto śpiewa - dwa razy się modli". Za udział we wspólnej modlitwie paniom z chóru "Pan Hilary" składamy serdeczne podziękowania. 
czytaj więcej