Z życia parafii - Aktualności

105. rocznica odzyskania Niepodległości

105. rocznica odzyskania Niepodległości

12 listopada 2023 r. - w niedzielę - mieliśmy zaszczyt gościć chór z parafii Świętej Rodziny pod dyrekcją p. Tomasza Ślęzaka. Artyści wykonali dla nas kilka pieśni w związku z wczorajszą rocznicą. Między innymi: "Gaude Mater", dwie zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", "Przybyli Ułani" oraz "Wojenko, wojenko". Gratulujemy pięknego występu i dziękujemy za przybycie do naszej parafii. 
czytaj więcej
Dzień Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych

1 i 2 listopada obchodzony jest Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. 1 listopada Kościół, wraz z wiernymi, oddaje cześć tym, którzy już odeszli do Wiecznej Chwały. 2 listopada zaś modlimy się za dusze zmarłych. W tradycji naszej Parafii jest, że 2 listopada również spotykamy się na naszym cemntarzu parafialnym. W czasie trwających procesji odbywają się tzw. wypominki. W tym roku - podobnie jak w latach poprzednich - nasz parafialny cmentarz odwiedza duża liczba wiernych. Za co składamy im serdeczne Bóg zapłać.
czytaj więcej
Wszyscy Święci .....

Wszyscy Święci .....

Tradycją stało się, że w ostatnią niedzielę przed 1 listopada dzieci oraz parafianie z naszej parafii przebierają się za Świętych. Było jak w Niebie ... Nagrody w postaci słodyczy oraz gratulacje od księdza Proboszcza, wspólna procesja z relikwiami, które Parafia posiada, dookoła Świątyni, zachwyt zebranych wiernych. Cieszymy się bardzo, że uroczystość ta cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci, które bardzo chętnie biorą w niej udział. 
czytaj więcej
Konkurs na Najpiękniejszy Różaniec - rozstrzygnięty

Konkurs na Najpiękniejszy Różaniec - rozstrzygnięty

Jest również wśród wielu modlitw, które znamy wyjątkowa modlitwa – różaniec. To właśnie ta modlitwa jest szczególnym wyrazem naszej wiary w Bożą pomoc za wstawiennictwem Maryi – naszej Mamy. Odmawiając tą piękną modlitwę nie tylko prosimy o potrzebne nam łaski.  Dlatego chrześcijanin powinien umiłować różaniec i o tą miłość do różańca troszczyć się już od dzieciństwa.  Aby  rodzice i dzieci  z miłością patrzyli na Maryję i różaniec. Nasza szkoła pomaga w tym swoim uczniom chociażby przez coroczny, październikowy konkurs różańcowy na najpiękniejszy i najbardziej pomysłowy różaniec, który stał się już niemal tradycją. W tym roku po raz kolejny aż 64 uczniów wystartowało w tym konkursie, wykonując przeróżne, niezwykle pomysłowe i pracochłonne różańce. Wykorzystali do tego bardzo różne produkty, od takich, można powiedzieć klasycznych, jak kasztany, groch przez jarzębinę,  koraliki aż po fasolę, chrupki, kawę a nawet herbatę. Duże zainteresowanie jury zrobił różaniec wykonany z leków. Wykonanie tych różańców na pewno okupione było żmudną i długą pracą, to tylko świadczy o wielkich chęciach i zaangażowaniu dzieci w to, co robią. Świadczy o nich bardzo dobrze!
Wybór „najlepszego” różańca okazał się bardzo trudny. Przy ocenie należało wziąć pod uwagę nie tylko wyraz artystyczny, wizualny ale też stopień trudności i pomysłowość. Po długich obradach komisja konkursowa  przyznała miejsca następującym osobom:
Kategoria  kl.   0-III
1 miejsce  - Marysia Wyszyńska kl. I a
2 miejsce  - Bartosz  Jaworowski kl. III b
3 miejsce -  Julia Deluga kl. IIIa  i  Beniamin  Haczewski kl.  III a
 
Kategoria  kl.  IV – VIII
1 miejsce  -  Arkadiusz  Molski  kl. V b
2 miejsce  -  Daniel Borkowski  kl. VI a
3 miejsce  -  Zuzanna Deluga     kl.  IV
 
czytaj więcej
Sakrament Bierzmowania 24 X 2023 r.

Sakrament Bierzmowania 24 X 2023 r.

24 października 2023 r na uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Biskupa Romualda Kamińskiego, 48 osób przyjęło sakrament Bierzmowania. Bierzmowanie jest sakramentem, podczas którego Bóg umacnia młodego człowieka Duchem Świętym do służby dla królestwa Bożego, dodając odwagi do wyznawania wiary. Sakrament bierzmowania jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej.
czytaj więcej