Z życia parafii - Aktualności

100 Rocznica Bitwy Warszawskiej  "Cudu nad Wisłą"

100 Rocznica Bitwy Warszawskiej "Cudu nad Wisłą"

Tegoroczne obchody 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Gminie Wyszków i Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym przebiegły wyjątkowo uroczyście. W rocznicę tych tragicznych wydarzeń w Rybienku Leśnym zorganizowana została  uroczystość upamiętniająca bohaterów wojny polsko-bolszewickiej. O godzinie 11.00 odprawiona została Msza święta za Ojczyznę, która byała celebrowana przez proboszcza parafii w Rybienku Leśnym, księdza Jarosława Balikowskiego. W czasie homilii przypomniano wydarzenia z roku 1920r. kiedy odbyła się Bitwa Warszawska nazywana też "Cudem nad Wisłą" oraz historię pomnika znajdującego się w Rybienku Leśnym. Historia pomnika jest burzliwa jak nasza narodowa historia. Pomnik jest symbolem patriotycznej ofiary za ojczyznę. To właśnie w tym miejscu w Rybienku Leśnym sowiecka czerezwyczajka zamordowała ppor. Antoniego Wołowskiego i sześć innych ofiar.
Po mszy uczestnicy uroczystości w asyście Orkiestry Reprezentacyjnej, przemaszerowali przed historyczny pomnik, gdzie uroczyście złożone zostały kwiaty i wieńce. Odmówiona została modlitwa w intencji poległych. Dziekujemy za liczny udział w uroczystościach w tym dzieci z naszej parafii, które w godny sposób upamiętniły poległych.
czytaj więcej
Konserwacja i Malowanie Krzyża Misyjnego

Konserwacja i Malowanie Krzyża Misyjnego

Trwają prace związane z odnowieniem i konserwacją drewnianego krzyża misyjnego przy naszym kościele. Krzyż został oczyszczony, zabezpieczony impregnatem i pomalowany. Na ramiona zostały nałożone blachy, które zabezpieczają przed wilgocią.
czytaj więcej
Letnie Prace Remontowe w Naszym Kościele

Letnie Prace Remontowe w Naszym Kościele

Kolejne prace remontowe w toku. Kończymy docieplanie ścian naszego kościoła. Usuwamy starą trocinę ze ścian, impregnujemy deski. Izolacja ścian wykonamy wełną mineralną o właściwościach niepalnych.
Deski ze śladami przestrzelin z II Wojny Światowej zostaną zabezpieczone i wrócą na swoje miejsce.
Dzięki dociepleniu ściań kościoła nasza świątyna będzie cieplejsza w zimę.
czytaj więcej
I Komunia Święta "Dziś nasze serca są pełne miłości"

I Komunia Święta "Dziś nasze serca są pełne miłości"

Komunia Święta w naszej parafii. Trzydzieścioro trzecioklasistów z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym przyjęło po raz pierwszy Jezusa do swojego serca. Wielkie wydarzenie w naszej wspólnocie. W tym roku wyjątkowo podzielona na dwie grupy. To szczególny dzień, kiedy po raz pierwszy przyjmiecie Pana Jezusa do swojego serca. Będziemy modlić się za was i prosić Boga, aby Pan Jezus był obecny zawsze w waszych sercach - mówił proboszcz parafii ks. Jarosław Balikowski, witając dzieci i ich najbliższych w progach świątyni. Kapłan pobłogosławił oraz pokropił wodą święconą najmłodszych i ich rodziców.
-Dziś dzień pełen radości i szczęścia, na który z wielką tęsknotą czekaliśmy. Wiele godzin spędziliśmy nad katechizmem, poznając prawdę bożą i naukę kościoła. Dziś nasze serca są pełne miłości do Jezusa, którego pragniemy zaprosić do naszego życia - wyrecytowały dzieci.
czytaj więcej
Komunia Święta Rocznicowa

Komunia Święta Rocznicowa

W minioną niedzielę, 21 czerwca, w naszym kościele grupa dzieci przeżywała Komunię Świętą rocznicową. Zawierzamy ich Bogu i Maryi, aby zawsze wierzyli w Najświętszy Sakrament Eucharystii i chętnie karmili się Ciałem Pańskim. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia w naszej parafii.
czytaj więcej