Z życia parafii - Aktualności

Wigilia Wszystkich Świętych w Naszym Kościele

Wigilia Wszystkich Świętych w Naszym Kościele

Dziś obchodziliśmy Wigilię Wszystkich Świętych. Dzieci i dorośli przebrali się za swoich patronów lub ulubionych świętych i zgromadzili się przed ołtarzem. Był to również ostatni dzień październikowych Nabożeństw Różańca Świętego. Wszystkie dzieci, które wcieliły się w świętych zostały nagrodzone słodkim prezentem. Każdy wierzący powinien dążyć do świętości, a mamy na tej drodze wielu przewodników, o których zapominamy.

Uroczystość Wszystkich Świętych w żaden sposób nie powinna być smutna. W tym dniu wszyscy święci zapraszają nas do wspólnego uwielbienia Boga. Oni to robią już tam w niebie, a my czyńmy to tutaj. Dziękujemy za liczny udział dzieci i dorosłych w uroczystości.
czytaj więcej
Nabożeństwa Różańcowe Konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec"

Nabożeństwa Różańcowe Konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec"

Październik jest miesiącem modlitw z Różańcem. Przez cały miesiąc dzieci i dorośli uczestniczyli w Nabożeństwach różańcowych w naszym kościele. Dlatego już we wrześniu został ogłoszony w naszej szkole podstawowej w Rybienku Leśnym konkurs na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca".
Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żołędzi, kasztanów, orzechów, jarzębiny, drewnianych koralików, makaronu, chrupek, nakrętrek itp. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka, komisja nagrodziła Wszystkich, którzy wykonali różańce słodkimi upominkami.
Wystawa prac konkursowych została wyeksponowana w szkole a obecnie można ją podziwiać w naszym kościele parafialnym.
 
Organizatorką konkursu była Pani katechetka Aneta Palesa.
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii konkursowej.
czytaj więcej
Poświęcenie Plecaków i Przyborów Szkolnych

Poświęcenie Plecaków i Przyborów Szkolnych

W ostanią niedzielę 8 września, poświęciliśmy plecaki i przybory szkolne uczniom kl I  Na zakończenie dzieci dostały "zaczarowany ołówek".
Życzymy uczniom owocnej pracy i nauki w nowym roku szkolnym, dużo sukcesów i osiągnięcia dobrych wyników na zakończenie roku szkolnego.
czytaj więcej
Konserwacja i Montaż Rozety w Pezbiterium

Konserwacja i Montaż Rozety w Pezbiterium

W tym tygodniu zakończyliśmy prace remontowe związane z zabezpieczem i konserwacją rozety, która znajduje się w prezbiterium naszej świątyni. Jest to okno, które w naturalny sposób doświetla witraż Jezusa Ukrzyżowanego. Okno zostało uszczelnione oraz ocieplone i zabezpieczone specjalnym impregnatem ochronnym. Zakończyliśmy również prace przy impregnacji oszalowania zewnętrznego w tej części naszego kościoła.
czytaj więcej
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

2 września 2019 r. uczniowie, nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej nr 3 uczestniczyli w Eucharystii, rozpoczynającej nowy rok szkolny 2019/2020. W kościele Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym, uczniowie, nauczyciele i rodzice modlili się o Boże błogosławieństwo w nowym roku nauki. Mszy św. przewodniczył ks. Jarosław Balikowski. W czasie homili zachęcał uczniów do pracy nad sobą aby rozwijać swoją osobowość i uzyskać dobre wyniki w nauce. Po Eucharystii wszyscy udali się na kolejna część uroczystości, która odbyła się w Zespole Szkół w Rybienku Leśnym.
Przypominamy również, ze furtka pomiędzy szkołą a kościołem będzie od dziś codziennie rano otwarta i tym samym zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na krótką modlitwę przed zajęciami szkolnymi.
czytaj więcej