Z życia parafii - Aktualności

Sakrament bierzmowania w naszej parafii

Sakrament bierzmowania w naszej parafii

W dniu 10 stycznia 2019 r. nasza młodzież otrzymała sakrament Bierzmowania z rąk ks. Biskupa Romualda Kamińskiego. Ks. Biskup życzył młodzieży przeżycia pięknego życia. Nawet jeśli będzie ono trudne. Życzył także umiejętności odczytywania woli Bożej wobec siebie i podążania za nią z wiarą, czyli z dziecięcym zaufaniem do Boga. Sakramenty bierzmowania, chrztu i Eucharystii nazywane są sakramentami inicjacji, albo wtajemniczenia chrześcijańskiego. W nazwie tej chodzi o podkreślenie, że za ich pośrednictwem dokonuje się niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju przejście człowieka do nowego i definitywnego życia z Bogiem.

czytaj więcej
Kolęda - wizyta duszpasterska - 2018/2019

Kolęda - wizyta duszpasterska - 2018/2019

W środę 2 stycznia 2019 r. rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, która nazywamy także „kolędą”. Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny naszej parafii, które zechcą przyjąć kapłana. Dobrym obyczajem są otwarte drzwi i zaproszenie duszpasterza do mieszkania. Jest to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, aby wypraszać dla naszych rodzin Boże błogosławieństwo.  Zadbajmy zatem, aby wspólne spotkania kolędowe zachowały rodzinny i ewangeliczny wymiar. Dzieci i młodzież szkolną prosimy o przygotowanie zeszytów z religii. Niech nasze spotkanie z kapłanem, który przynosi Boże błogosławieństwo będzie wyrazem naszej wiary, także przez poruszanie spraw związanych z życiem religijnym, naszą parafią, a także Kościołem powszechnym. Aktualny plan wizyty duszpasterskiej podawany jest w ogłoszeniach parafialnych, stronie internetowej oraz na" fanpag'u" parafii.
czytaj więcej
Święto Świętej Rodziny - odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

Święto Świętej Rodziny - odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

30 grudnia 2018 r. w święto Świętej Rodziny w naszej parafii miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Podczas każdej Mszy świętej  miał miejsce obrzęd podczas, którego małżonkowie odnawiali swoje śluby małżeńskie. Były to poruszające chwile, często połączone ze łzami szczęścia. Małżonkowie jak przed laty stanęli naprzeciw siebie, trzymając się za ręce, patrząc sobie w oczy, po raz kolejny wyznawali sobie wzajemnie miłość.

Tego dnia w sumie przysięgę małżeńską odnowiło przeszło 100 małżeństw z naszej wspólnoty parafialnej. Para z najdłuższym stażem trwa ze sobą bez mała 60 lat!
Dziękując Bogu za każde małżeństwo i lata ich wspólnego pożycia małżeńskiego, wszystkich małżonków powierzamy opiece Świętej Rodziny. Niech Maryja i św. Józef będą wzorem miłości, a Nowonarodzony Jezus błogosławi na dalsze długie lata spędzone we wzajemnej miłości małżeńskiej.

czytaj więcej
Boże Narodzenie tort urodzinowy Pana Jezusa

Boże Narodzenie tort urodzinowy Pana Jezusa

Pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia to tradycyjnie obchodzone urodziny Pana Jezusa. Z okazji tak doniosłego wydarzenia jakim jest przyjście Zbawiciela na świat, na Eucharystii o godzinie 11.00 był ogromny, bo ważący przeszło 10 kg tort urodzinowy. Tort był dla najmłodszych, którzy przybyli do naszej świątyni. Podczas wjazdu tortu paliły się świece. Tortu starczyło dla wszystkich dzieci, były dokładki oraz niewielkie „okruszki” dostały się rodzicom. Kto był ten wie, że tort rozpływał się w ustach a kto nie był, niech żałuje. W dniu 25 grudnia podczas wszystkich Mszy św. przybyli mogli podzielić się wspólnie opłatkiem i mamy nadzieję, że stanie się to tradycją w naszej parafii. Życzeniom zdrowia, wszelkiej pomyślności i Łask Bożych nie było końca.
Życzymy świąt przepełnionych miłością, troską bliskich nam ludzi i nadzieją na dobre chwile.
W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie. Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę, niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi, niech się umocni nadzieją.

czytaj więcej
Pasterka w naszym kościele

Pasterka w naszym kościele

,, Ta noc do innych jest niepodobna”. Czas radosnego oczekiwania na Mszę wypełniła modlitwa. Dziękujmy Maryi, że podjęła się tego zadania i urodziła Jezusa Chrystusa. Od Tego się wszystko zaczęło i bez Tego nic by nie było. Punktualnie o północy wyruszyła z zakrystii procesja, podczas której symbolicznie złożono do stajenek figurki Zbawiciela. Tłum wiernych przywitał wchodzącego do świątyni księdza Proboszcza, który w towarzystwie księdza Mosakowskiego i w asyście ministrantów celebrował uroczystość. Rozpoczęło się nabożeństwo, popłynęły słowa ewangelii. Choć historia to dobrze znana, to przecież co roku, na nowo budzi nadzieję dla Świata. Liturgię zakończyły serdeczne życzenia i podziękowania dla wszystkich, a w szczególności dla tych, którzy brali udział w przygotowaniu wystroju świątyni. Wyjątkowo ciepłe słowa celebrant skierował do młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
Ci, którzy przybyli mogli podzielić się wspólnie opłatkiem i mamy nadzieję, że stanie się to tradycją w naszej parafii. Życzeniom zdrowia, wszelkiej pomyślności i Łask Bożych nie było końca. Tyle radości w naszym kościółku nie oglądano już dawno. Tak zakończył się ten uroczy wieczór.
Szczęść Boże.
czytaj więcej