Z życia parafii - Aktualności

Procesja Bożego Ciała Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Procesja Bożego Ciała Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jak co roku po mszy św. o godz. 11.00 odbyła się w naszej parafii procesja „do czterech ołtarzy”. Tradycyjnie już procesja przeszła ulicami: Targową, Jagielońską, Powstańców, Al. Wolności. Dziękujemy wszystkim zebranym na tej uroczystości za wspólnie przeżytą Mszę Świętą, a także procesję. Dziękujemy tym którzy przyczynili się do zadbania o nasze bezpieczeństwo, tym którzy wykonali ołtarze, tym którzy udekorowali ulice przez które szliśmy. Dziękujemy asyście kościelnej, ministrantom, lektorom, i wszystkim za obecność.
czytaj więcej
Komunia Święta Rocznicowa 9 czerwca 2019 r.

Komunia Święta Rocznicowa 9 czerwca 2019 r.

W niedzielę 9 czerwca 2019 roku na Mszy św. o godzinie 11.00 przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość Komunii św. Rocznicowej. Dzieci, które przed rokiem po raz pierwszy przyjęły Chrystusa do swego serca, dziękowały Bogu, za ten szczególny dar obecności Chrystusa w swoim życiu. Dziękujemy dzieciom za czynny udział w liturgii a rodzicom, gościom i wszystkim parafianom za wspólną modlitwę.
czytaj więcej
Pierwsza Komunia Święta w naszej Parafii - 2 czerwca 2019 r.

Pierwsza Komunia Święta w naszej Parafii - 2 czerwca 2019 r.

W niedzielę, 2 czerwca 2019 r., podczas Mszy św. o godz. 12.30, 9 Dzieci z naszej parafii przystąpiło do pierwszej Komunii Świętej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Jarosław Balikowski oraz ks. Zenon Mosakowski. Była to także I Komunia Święta, udzielana w naszej parafii przez naszego proboszcza ks. Jarosława Balikowskiego. Dzielimy radość Dzieci i Rodziców. Dzieciom życzymy, aby nieustannie wzrastały w miłości do Pana Jezusa i by stale towarzyszyła im opieka Matki Bożej Królowej Polski.
czytaj więcej
Pogrzeb Księdza kanonika Jerzego Dębowskiego

Pogrzeb Księdza kanonika Jerzego Dębowskiego

W parafii Matki Bożej Królowej Polski odbyły się uroczystości pogrzebowe pierwszego, wieloletniego proboszcza, a dotychczas przebywającego na emeryturze w Rybienku Leśnym - księdza kanonika Jerzego Dębowskiego. W ostatniej drodze naszego proboszcza, wzieli udziały parafianie z Rybienka Leśnego oraz z Dierzgowa. Wielu z nich chrzcił, udzielał pierwszej komunii, oddawał ślub, towarzyszył ich najbliższym w ostatniej drodze. Teraz to oni przyszli go pożegnać. Mszy świętej przewodniczył biskup Roman Marcinkowski z diecezji płockiej. W pogrzebie uczestniczyli też delegat biskupa Romualda Kamińskiego z diecezji warszawsko-praskiej, ks. infułat Lucjan Świeszkowski  i wielu księży – przyjaciół zmarłego kapłana.
Uroczystości pogrzebowe zakończyły się zgodnie z wolą zmarłego, złożeniem ciała na cmentarzu w Rybienku Leśnym.
Dziękujemy za Twoją obecność pośród nas, za to, że przez te wszystkie lata byłeś naszym duchowym przewodnikiem, udzielałeś sakramentów i przekazywałeś nam Słowo Boże. Dziękujemy za wszystkie odprawione w naszym kościele Msze Święte, za wspólną modlitwę w naszych intencjach.Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach i pamięci. Będziemy w naszych modlitwach nieustannie prosić Ojca Niebieskiego o to, by przyjął Cię do Swojego Królestwa.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
czytaj więcej
Modlitewne czuwanie przy trumnie zmarłego ks. kan. Jerzego Dębowskiego

Modlitewne czuwanie przy trumnie zmarłego ks. kan. Jerzego Dębowskiego

Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Jerzego Dębowskiego – pierwszego proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym. W dniu 8 maja 2019 roku, w kościele w Rybienku Leśnym miała miejsce uroczysta eksporta - Msza święta w intencji zmarłego, Księdza Jerzego Dębowskiego. O godzinie 19.00 trumna z ciałem Zmarłego została przywieziona do kościoła w Rybienku Leśnym, gdzie kapłani i wierni świeccy mogli oddać cześć swojemu Pasterzowi. O godz. 19.30 miały miejsce modlitwy przy ciele Zmarłego. Odmówiono różaniec, po czym odśpiewano Nieszpory. O 19.00 rozpoczęła się liturgia Mszy świętej, której przewodniczył ks. Andrzej Rybicki w asyście Księży. Po Mszy świętej, wierni pozostali na modlitwie przy trumnie z ciałem Zmarłego do godzin wieczornych.
czytaj więcej