Z życia parafii - Aktualności

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do naszej parafii

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do naszej parafii

W niedzielę 23 grudnia, w naszym kościele odbyła się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Lampkę z płomieniem ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem otrzymała także nasza parafia. Jak co roku, harcerze Związku Harcerstwa Polskiego zadbali o to, by ogień trafił trafił do rodzin, szkół, kościołów, urzędów, szpitali.
"To jest ogień, który niesie pokój, który pozwala w sposób duchowy lepiej przeżyć święta Bożego Narodzenia, dać miejsce Chrystusowi w swoim sercu”. Zabierzmy światło do swoich domów, by lepiej odczuć łączność z Betlejem, miejscem narodzin Jezusa Chrystusa."
czytaj więcej
Jasełka w Szkole Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. W dniu 20 grudnia 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym, wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe, które wspólnie przygotowali z nauczycielami i ks. Jarosławem Balikowskim.
W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, pasterze oraz anioły, które ogłaszały wspaniałą nowinę o narodzeniu Jezusa Chrystusa.
Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności.  Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
Na zakończenie jasełek, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli dużo serca w przygotowania do Jasełek, abyśmy mogli przeżywać wspólnie tę radosną chwilę.
czytaj więcej
Konkurs Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa

Konkurs Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa

W grudniu w okresie przygotowania do Bożego Narodzenia, ogłoszono w Szkole Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym, konkurs na ,,NAJŁADNIEJSZĄ I ORYGINALNIE WYKONANĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ – 2018” . Konkurs zorganizował ks. Jarosława Balikowski. Zadaniem uczestników było wykonanie oryginalnej świątecznej szopki. Wybór nagrodzonych prac był bardzo trudny, ponieważ każda z wykonanych szopek była wyjątkowa, piękna i niepowtarzalna. W dniu 19 grudnia ogłoszono wyniki konkursu. Rodzice i dzieci, które wykonały szopki bożonarodzeniowe, otrzymały pamiątkowe dyplomy i wyróżenia.

Konkurs miał za zadanie podtrzymać i umocnić tradycje bożonarodzeniowe. Własnoręczne wykonanie szopek rozwija kreatywność dzieci, a ponadto stwarza okazję do wzmocnienia więzi rodzinnych.

Przy okazji prezentacji konkursowych szopek bożonarodzeniowych, odbył się kiermasz świąteczny. Sprzedawane na nim były ręcznie wykonane przez dzieci, rodziców i nauczycielki ozdoby świąteczne. Cały dochód przekazany zostanie na spełnianie marzeń dzieci z innych części świata w ramach szkolnego klubu szkół UNICEF, do którego w tym rok przystąpiła Szkoła Podstawowa SP3 w Rybienku Leśnym.
czytaj więcej
Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii

Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczeły się w czwartek 13 grudnia i trwały do soboty 15 grudnia. Poprowadzi je ks. Jerzy Danecki – Proboszcz z Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mlądzkiej.
,, Nieważne, że upadamy – ważne, by nie trwać w upadku” rozpoczął piątkowe spotkanie rekolekcyjne ks. Jerzy Danecki. Niech nadzieja Nas nie opuszcza. O tym, że może być z Nami do końca świadczy historia jednego z dwóch łotrów ukrzyżowanych razem z Jezusem Chrystusem. Na nawrócenie i spowiedź nigdy nie jest za późno. Choć świat jest pełen grzechów, przecież nie Bóg je powoduje. Są one dziełem ludzi. Nie bójmy się spowiedzi, podnośmy się, by iść dalej. Zwracajmy uwagę grzesznikom, bo nie reagować, to być współwinnym.


Dla księdza rekolekcjonisty składamy podziękowania za to, że mógł nas przygotować do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy dużo zdrowia, radości i dalszego niestrudzonego entuzjazmu w głoszeniu Słowa Bożego oraz pracy duszpasterskiej. Dziękujemy również Wam, drodzy za udział w rekolekcjach.
czytaj więcej
Roraty i spotkanie z św. Mikołajem

Roraty i spotkanie z św. Mikołajem

Wspomnienie św. Mikołaja to dla dzieci szczególny dzień. To czas wyczekiwania na spotkanie ze świętym biskupem. 6 grudnia w naszej parafii podczas Mszy Świętej roratnej dzieci miały okazję spotkać się z prawdziwym świętym Mikołajem. Po Mszy Świętej każdemu dziecku wręczył słodki upominek.
Sam pomysł spotkania z Biskupem Miry, miał na celu uświadomienie dzieciom i dorosłym również, że ten święty Darczyńca był biskupem, a nie śmiesznym przebierańcem czy dziadkiem mrozem w czerwonej czapce z pomponem.

Dzieci prowadziły dialog z Mikołajem, w zamian za co otrzymały drobne prezenty, w postaci batonów.

Święty Mikołaju – biskupie, módl się za nami!

czytaj więcej