Z życia parafii - Aktualności

Wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców

Wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców

25 lipca Kościół katolicki wspomina św. Krzysztofa, męczennika. Legendy podają, że św. Krzysztof był mocarzem, który przenosił pielgrzymów przez rzeki. Św. Krzysztof jest patronem Wilna i Ameryki oraz turystów, podróżujących, żeglarzy, marynarzy, pielgrzymów a przede wszystkim kierowców. Z racji wspomnienia Św Krzysztofa, święcenie samochodów, rowerów i innych pojazdów, odbyło się w czwartek 25 lipca oraz w niedzielę 28 lipca po kazdej Mszy Świętej.
 

Pamiętajmy o modlitwie przed podróżą.

Modlitwa kierowcy:
O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka.
Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie.
Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków.
Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości.
Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich.
Amen.

czytaj więcej
Prace związane z przywróceniem dawnego wyglądu prezbiterium

Prace związane z przywróceniem dawnego wyglądu prezbiterium

W środę rozpoczęły się w naszym kościele pierwsze prace, które zmierzają do przywrócenia wyglądu prezbiterium naszego kościoła parafialnego do stanu sprzed remontu w 2018 r. Zdemontowano nowe deski, które zakrywały oryginalne oszalowanie prezbiterium.
Wraca do prezbiterium naszego kościoła witraż Chrystusa Ukrzyżowanego, który był w naszym kościele od 40 lat. Witraż został zaprojektowany przez Panią Hannę Szczypińską i wykonany w pracowni witraży Paczke w Krakowie.
Krzyż znalazł nowe miejsce na ścianie po lewej stronie prezbiterium.
O dalszych postępach prac remontowych związanych z przywracaniem prezbiterium będziemy informować.
czytaj więcej
Montaż instalacji odgromowej w naszym kościele

Montaż instalacji odgromowej w naszym kościele

W tym tygodniu wykonaliśmy w naszym kościele nową instalacje odgromową. W czasie remontu dachu w 2017 r. stara instalacja została zdemontowana. Aby zabezpieczyć nasz kościół przed wyładowaniami atmosferycznymi niebędne było wykonanie nowej instalacji odgromowej. Do wykonania prac użyto specjalnie sprowadzonego podnośnika, który umożliwił zamontowanie instalacji od najwyższego punktu naszego kościoła czyli krzyża na wieży.
czytaj więcej
Procesja Bożego Ciała Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Procesja Bożego Ciała Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jak co roku po mszy św. o godz. 11.00 odbyła się w naszej parafii procesja „do czterech ołtarzy”. Tradycyjnie już procesja przeszła ulicami: Targową, Jagielońską, Powstańców, Al. Wolności. Dziękujemy wszystkim zebranym na tej uroczystości za wspólnie przeżytą Mszę Świętą, a także procesję. Dziękujemy tym którzy przyczynili się do zadbania o nasze bezpieczeństwo, tym którzy wykonali ołtarze, tym którzy udekorowali ulice przez które szliśmy. Dziękujemy asyście kościelnej, ministrantom, lektorom, i wszystkim za obecność.
czytaj więcej
Komunia Święta Rocznicowa 9 czerwca 2019 r.

Komunia Święta Rocznicowa 9 czerwca 2019 r.

W niedzielę 9 czerwca 2019 roku na Mszy św. o godzinie 11.00 przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość Komunii św. Rocznicowej. Dzieci, które przed rokiem po raz pierwszy przyjęły Chrystusa do swego serca, dziękowały Bogu, za ten szczególny dar obecności Chrystusa w swoim życiu. Dziękujemy dzieciom za czynny udział w liturgii a rodzicom, gościom i wszystkim parafianom za wspólną modlitwę.
czytaj więcej