Z życia parafii - Aktualności

Pierwsza Komunia Święta w naszej Parafii - 2 czerwca 2019 r.

Pierwsza Komunia Święta w naszej Parafii - 2 czerwca 2019 r.

W niedzielę, 2 czerwca 2019 r., podczas Mszy św. o godz. 12.30, 9 Dzieci z naszej parafii przystąpiło do pierwszej Komunii Świętej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Jarosław Balikowski oraz ks. Zenon Mosakowski. Była to także I Komunia Święta, udzielana w naszej parafii przez naszego proboszcza ks. Jarosława Balikowskiego. Dzielimy radość Dzieci i Rodziców. Dzieciom życzymy, aby nieustannie wzrastały w miłości do Pana Jezusa i by stale towarzyszyła im opieka Matki Bożej Królowej Polski.
czytaj więcej
Pogrzeb Księdza kanonika Jerzego Dębowskiego

Pogrzeb Księdza kanonika Jerzego Dębowskiego

W parafii Matki Bożej Królowej Polski odbyły się uroczystości pogrzebowe pierwszego, wieloletniego proboszcza, a dotychczas przebywającego na emeryturze w Rybienku Leśnym - księdza kanonika Jerzego Dębowskiego. W ostatniej drodze naszego proboszcza, wzieli udziały parafianie z Rybienka Leśnego oraz z Dierzgowa. Wielu z nich chrzcił, udzielał pierwszej komunii, oddawał ślub, towarzyszył ich najbliższym w ostatniej drodze. Teraz to oni przyszli go pożegnać. Mszy świętej przewodniczył biskup Roman Marcinkowski z diecezji płockiej. W pogrzebie uczestniczyli też delegat biskupa Romualda Kamińskiego z diecezji warszawsko-praskiej, ks. infułat Lucjan Świeszkowski  i wielu księży – przyjaciół zmarłego kapłana.
Uroczystości pogrzebowe zakończyły się zgodnie z wolą zmarłego, złożeniem ciała na cmentarzu w Rybienku Leśnym.
Dziękujemy za Twoją obecność pośród nas, za to, że przez te wszystkie lata byłeś naszym duchowym przewodnikiem, udzielałeś sakramentów i przekazywałeś nam Słowo Boże. Dziękujemy za wszystkie odprawione w naszym kościele Msze Święte, za wspólną modlitwę w naszych intencjach.Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach i pamięci. Będziemy w naszych modlitwach nieustannie prosić Ojca Niebieskiego o to, by przyjął Cię do Swojego Królestwa.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
czytaj więcej
Modlitewne czuwanie przy trumnie zmarłego ks. kan. Jerzego Dębowskiego

Modlitewne czuwanie przy trumnie zmarłego ks. kan. Jerzego Dębowskiego

Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Jerzego Dębowskiego – pierwszego proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym. W dniu 8 maja 2019 roku, w kościele w Rybienku Leśnym miała miejsce uroczysta eksporta - Msza święta w intencji zmarłego, Księdza Jerzego Dębowskiego. O godzinie 19.00 trumna z ciałem Zmarłego została przywieziona do kościoła w Rybienku Leśnym, gdzie kapłani i wierni świeccy mogli oddać cześć swojemu Pasterzowi. O godz. 19.30 miały miejsce modlitwy przy ciele Zmarłego. Odmówiono różaniec, po czym odśpiewano Nieszpory. O 19.00 rozpoczęła się liturgia Mszy świętej, której przewodniczył ks. Andrzej Rybicki w asyście Księży. Po Mszy świętej, wierni pozostali na modlitwie przy trumnie z ciałem Zmarłego do godzin wieczornych.
czytaj więcej
Zmarł ksiądz kanonik Jerzy Dębowski – pierwszy proboszcz parafii w Rybienku Leśnym

Zmarł ksiądz kanonik Jerzy Dębowski – pierwszy proboszcz parafii w Rybienku Leśnym

W niedzielę rano po ciężkiej chorobie zmarł ksiądz kanonik Jerzy Dębowski, pierwszy, wieloletni proboszcz parafii w Rybienku Leśnym a następnie w Dzierzgowie. Przeżył 84 lata, z czego blisko 60 w kapłaństwie.
Wspaniały człowiek, wspaniały ksiądz - pokój Jego duszy.
Ksiądz Jerzy Dębowski, prosił przed śmiercią, aby na jego pogrzeb nie kupować kwiatów ani wiązanek. Ofiary zbierane na tacę w dniu pogrzebu, zgodnie z wolą Zmarłego, będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia Caritasu Diecezji Płockiej.

W poniedziałek (6 maja) i wtorek (7 maja), o godzinie 18.00 w Kaplicy Domu Pogrzebowego w Wyszkowie przy ul. Pułtuskiej 177, zostanie wystawiona trumna ze Zmarłym ks. kan. Jerzym Dębowskim. Zostanie odmówiony różaniec.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym.
Rozpoczną się w środę (8 maja) o godzinie 19.00. Ciało Księdza Jerzego zostanie przywiezione do kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym. Odmówiony zostanie różaniec a następnie wspólny śpiew Nieszporów za Zmarłego. O godz. 20.00 Msza Święta dla osób, które nie mogą uczestniczyć w pogrzebie.
W dniu pogrzebu, czwartek (9 maja) o godz. 12.00, Ciało zostanie przywiezione do kościoła, o godz. 12.30 różaniec. O godzinie 13.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Romana Marcinkowskiego z diecezji płockiej. Po Mszy uczestnicy wyruszą w procesji pogrzebowej na Cmentarz parafialny w Rybienku Leśnym, gdzie Ciało Śp. Księdza Kanonika Jerzego Dębowskiego zostanie złożone w grobie.
"Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen".

czytaj więcej
Uroczystość NMP Królowej Polski odpust parafialny w Parafii Rybienko Leśne

Uroczystość NMP Królowej Polski odpust parafialny w Parafii Rybienko Leśne

3 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W naszej wspólnocie parafialnej jest to dzień odpustu parafialnego - Matki Bożej Królowej Polski patronki parafii. Msza św. odpustowa z procesją odbyła się o godz. 12.00 Uroczystą Mszę św. celebrował ks. dr Robert Wielądek Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. W czasie sumy odpustowej byli obecni księża z dekanatu, ks. Jacek Turek z Woli Rasztowskiej, ks. Kamil Wdowiak z Radzymina oraz ks. Roman Karaś reprezentujący parafię św. Wojciecha w Wyszkowie. Dziękujemy naszym Parafianom i Gościom za gorliwy i liczny udział w Odpuście Parafialnym. Szczęść Boże!
czytaj więcej