Z życia parafii - Aktualności

I Komunia Święta "Dziś nasze serca są pełne miłości"

I Komunia Święta "Dziś nasze serca są pełne miłości"

Komunia Święta w naszej parafii. Trzydzieścioro trzecioklasistów z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym przyjęło po raz pierwszy Jezusa do swojego serca. Wielkie wydarzenie w naszej wspólnocie. W tym roku wyjątkowo podzielona na dwie grupy. To szczególny dzień, kiedy po raz pierwszy przyjmiecie Pana Jezusa do swojego serca. Będziemy modlić się za was i prosić Boga, aby Pan Jezus był obecny zawsze w waszych sercach - mówił proboszcz parafii ks. Jarosław Balikowski, witając dzieci i ich najbliższych w progach świątyni. Kapłan pobłogosławił oraz pokropił wodą święconą najmłodszych i ich rodziców.
-Dziś dzień pełen radości i szczęścia, na który z wielką tęsknotą czekaliśmy. Wiele godzin spędziliśmy nad katechizmem, poznając prawdę bożą i naukę kościoła. Dziś nasze serca są pełne miłości do Jezusa, którego pragniemy zaprosić do naszego życia - wyrecytowały dzieci.
czytaj więcej
Komunia Święta Rocznicowa

Komunia Święta Rocznicowa

W minioną niedzielę, 21 czerwca, w naszym kościele grupa dzieci przeżywała Komunię Świętą rocznicową. Zawierzamy ich Bogu i Maryi, aby zawsze wierzyli w Najświętszy Sakrament Eucharystii i chętnie karmili się Ciałem Pańskim. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia w naszej parafii.
czytaj więcej
Komunikat Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym 27.05.2019 r.

Komunikat Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym 27.05.2019 r.

Drodzy Parafianie i sympatycy naszego kościoła! Od najbliższej niedzieli 31 maja zostaje zniesiony limit osób w kościele. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i sympatyków naszego kościoła do udziału w niedzielnych mszach św. oraz w dni powszednie.
W kościele obowiązują nas maseczki. Osoby uczestniczące w nabożeństwie przed kościołem nie muszą ich zakładać. Przed kościołem są ustawione dodatkowe ławki.
Serdecznie wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii, która jest źródłem tajemnicy chrześcijańskiego życia. Połączmy się w wspólnej modlitwie... Jezus czeka na Ciebie!
czytaj więcej
100. Rocznica Urodzin Świętego Jana Pawła II

100. Rocznica Urodzin Świętego Jana Pawła II

W 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Rybienku Leśnym, przygotowali film. Jest to Dar serca za Wielkiego Polaka, który zawsze będzie dla nas wzorem do naśladowania. Zapraszamy do obejrzenia tego wyjątkowego filmu.
czytaj więcej
Komunikat Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym

Komunikat Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym

Od 20 kwietnia wchodzą w życie nowe przepisy związane z COVID-19. W kościele na 15 m2 może znajdować się 1 osoba. W naszym kościele może więc przebywać już nie 5, ale 19 wiernych. Jak najszybciej skorzystajmy zatem z tej możliwości powrotu do świątyni, aby ożywić w sobie życie sakramentalne. Przypominam, że w liturgii w kościele uczestniczymy w maseczkach.
Ksiądz Proboszcz Jarosław Balikowski

Zamieszczamy komunikat Biskupa Warszawsko-Praskiego Romualda Kamińskiego.

KOMUNIKAT

Dnia 20 kwietnia br. wejdą w życie zmiany w ograniczeniach w Polsce, związane z COVID-19. Według nich liczba osób uczestniczących we Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym będzie zależała od powierzchni świątyni. W kościele na jedną osobę musi przypadać co najmniej 15m2 powierzchni.

W związku z tym polecam, aby:

  1. Księża Proboszczowie wyliczyli powierzchnię świątyni, która jest przeznaczona do kultu religijnego.
  2. Biorąc pod uwagę 15m2 powierzchni na jedną osobę należy wyliczyć, ile osób maksymalnie może uczestniczyć w liturgii w danym kościele.
  3. W najbliższą niedzielę należy poinformować w ogłoszeniach parafian o powierzchni kościoła i maksymalnej liczbie osób mogących uczestniczyć w liturgii od dnia 20 kwietnia. Taka informacja powinna zostać też umieszczona przy wejściu do kościoła.
  4. Księża Proboszczowie przekażą Dziekanom w dniu dzisiejszym informacje o powierzchni kościoła i maksymalnej liczbie wiernych.
  5. Księża Dziekani, do dnia 20 kwietnia br., przekażą informacje ze swojego dekanatu do kurii drogą mailową: kuria@diecezja.waw.pl
  6. Przypominam i zobowiązuję duszpasterzy do sumiennego przestrzegania przepisów sanitarnych.

Z modlitwą i błogosławieństwem

+Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

czytaj więcej