Z życia parafii - Aktualności

Konserwacja i Montaż Rozety w Pezbiterium

Konserwacja i Montaż Rozety w Pezbiterium

W tym tygodniu zakończyliśmy prace remontowe związane z zabezpieczem i konserwacją rozety, która znajduje się w prezbiterium naszej świątyni. Jest to okno, które w naturalny sposób doświetla witraż Jezusa Ukrzyżowanego. Okno zostało uszczelnione oraz ocieplone i zabezpieczone specjalnym impregnatem ochronnym. Zakończyliśmy również prace przy impregnacji oszalowania zewnętrznego w tej części naszego kościoła.
czytaj więcej
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

2 września 2019 r. uczniowie, nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej nr 3 uczestniczyli w Eucharystii, rozpoczynającej nowy rok szkolny 2019/2020. W kościele Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym, uczniowie, nauczyciele i rodzice modlili się o Boże błogosławieństwo w nowym roku nauki. Mszy św. przewodniczył ks. Jarosław Balikowski. W czasie homili zachęcał uczniów do pracy nad sobą aby rozwijać swoją osobowość i uzyskać dobre wyniki w nauce. Po Eucharystii wszyscy udali się na kolejna część uroczystości, która odbyła się w Zespole Szkół w Rybienku Leśnym.
Przypominamy również, ze furtka pomiędzy szkołą a kościołem będzie od dziś codziennie rano otwarta i tym samym zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na krótką modlitwę przed zajęciami szkolnymi.
czytaj więcej
Montaż Witraża Chrystusa Ukrzyżowanego

Montaż Witraża Chrystusa Ukrzyżowanego

Zamieszczamy fotorelacje z prac związanych z przywróceniem Witraża Chrystusa Ukrzyżowanego projektu Ś.P. Profesor Hanny Szczypińskiej. Witraż został przygotowany do montażu, oczyszczony i zakonserwowany. To nie koniec prac w prezbiterium naszego kościoła. Okno, które naturalnie doświetla witraż, musi zostać odpowiednio zabezpieczone a witraż solidnie i bezpiecznie zamontowany. Prace w toku. Dziękujemy Wszystkim, którzy uczestniczą w pracach remontowych w naszej świątyni. O dalszych pracach związanych z remontem prezbiterium w naszej świątyni będziemy informować.
czytaj więcej
Impregnacja i konserwacja dachu naszego kościoła

Impregnacja i konserwacja dachu naszego kościoła

W ubiegłym tygodniu rozpoczeliśmy ważne zadanie związane z konserwacją dachu w naszym kościele. Drewniane pokrycie dachu naszej świątyni, które było wykonane kilka lat temu zostało odpowiednio zabezpieczone impregnatem. Dach w naszym kościele jest wykonany z gontu modrzewiowego, który wymaga odpowiedniego zabezpieczenia imregnatem, co przedłuża żywotność i trwałość pokrycia. Prace można było sprawnie i dobrze przeprowadzić dzięki bardzo dobrej pogodzie. Jak zawsze dziękujemy Wszystkim za wsparcie w pracach remontowych.
czytaj więcej
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Obchody 99 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920r.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Obchody 99 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920r.

Tegoroczne obchody 99 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Gminie Wyszków i Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym przebiegły wyjątkowo uroczyście. W rocznicę tych tragicznych wydarzeń jak co roku w Rybienku Leśnym zorganizowana została  uroczystość upamiętniająca bohaterów wojny polsko-bolszewickiej. O godzinie 11.00 odprawiona została Msza święta za Ojczyznę, która byała celebrowana przez proboszcza parafii w Rybienku Leśnym, księdza Jarosława Balikowskiego. W czasie homilii przypomniano wydarzenia z roku 1920r. kiedy odbyła się Bitwa Warszawska nazywana też "Cudem nad Wisłą" oraz historię pomnika znajdującego się w Rybienku Leśnym. Historia pomnika jest burzliwa jak nasza narodowa historia. Pomnik jest symbolem patriotycznej ofiary za ojczyznę. To właśnie w tym miejscu w Rybienku Leśnym sowiecka czerezwyczajka zamordowała ppor. Antoniego Wołowskiego i sześć innych ofiar.
Po mszy uczestnicy uroczystości w asyście Orkiestry Reprezentacyjnej, przemaszerowali przed historyczny pomnik, gdzie uroczyście złożone zostały kwiaty i wieńce. Odmówiona została modlitwa w intencji poległych. Dziekujemy za liczny udział w uroczystościach w tym dzieci z naszej parafii, które w godny sposób upamiętniły poległych.
"Spoczywa na nas obowiązek, by Polska nadal była blisko Boga, obowiązek wpajania młodzieży miłości do kraju, podtrzymywania wśród młodego pokolenia świadomości o bohaterstwie tych, którzy oddali życie w obronie kraju"
Ks. Jarosław Balikowski
czytaj więcej