Ogłoszenia Na III Niedzielę Wielkiego Postu - 03.03.2024 r.

1.Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, trwać będą do środy 6 III. Wygłosi je ks. Michał Podgórski z par. św. Józefa w Ciechanowie. W pon, wt. I sr Msze św. z nauką dla dorosłych o godz. 830, 1600 i 1800, o godz. 1000 i 1130 dla dzieci i młodzieży szkolnej. Proszę Was o modlitwę za rekolekcjonistów  i spowiedników oraz o zarezerwowanie sobie czasu by wziąć udział w rekolekcjach i w ten sposób przygotować się do Wielkanocy. Spowiedź w czasie Mszy św.
2.Dzisiaj będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
3. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 1530, serdecznie zapraszam.
4. Do sakramentu
Małżeństwa przygotowują się Andrzej Strzelczyk kaw. i Magdalena Jaworowska panna oboje z par św. Mateusz Ap. i Ew w Warszawie.
5. Jutro 4 III obchodzimy święto św. Kazimierza, jest to dzień imienin bpa seniora Kazimierza Romaniuka, pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym jubilacie.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, miesiąca, modlimy się o dobre święte i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne od 1530 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
7. Intencja nadzwyczajna naszego Biskupa: Mając na uwadze troskę o każdego człowieka, a także o dobro Kościoła i naszej Ojczyzny proszę, aby na terenie całej naszej Diecezji różańcowa intencja parafialna, zarówno dla Kół Żywego Różańca, jak i do modlitwy indywidualnej była następująca:
„Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby Maryja, Królowa Pokoju wprowadziła do naszych rodzin i środowisk pojednanie i wzajemne poszanowanie. Niech ma w swojej opiece Polki i Polaków, aby umieli w zgodzie budować przyszłość Kościoła i naszej Ojczyzny.”
8. Droga Krzyżowa w piątki:
o godz.1630 – dla dzieci,
o godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
10. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, prace i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Weronikę Januszewską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…