OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne Niedziela Trójcy Świętej - 16 czerwca 2019

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”. Warto też sobie uświadomić, że ile razy czynimy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę świętą. Po Mszy św. zbiórka na stypendia dla studiujących księży.
2. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Piotr Nieciecki kaw. i Grażyna Anna Pieprzycka panna oboje z par M. B. Częstochowskiej z Piastowa, Erwin Puchała kaw. i Karolina Biernacka panna oboje z par tut.
3. We wtorek Msza św. na zakończenie roku szkolnego – o godz. 9.00.
4. W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz.9.00, 11.00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy Procesja przejdzie trasą – ulicami Broniewskiego, Batorego, Jagiellońską, Powstańców, Al. Wolności do kościoła. Prosimy o udekorowanie domów i nie parkowanie samochodów na trasie procesji. Zachęcam dzieci kl. 3 i 4 aby wzięły udział w procesji w strojach komunijnych. Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. W tym dniu odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu: " Przed tak wielkim Sakramentem".
5. Bardzo proszę Panów aby w czasie procesji wzięli chorągwie i baldachim.
6. Następna Msza św. o godz. 18.00.
7. Przez całą Oktawę po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do udziału wszystkich naszych parafian i gości.
8. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 będzie obchodził jubileusz 60 – lecia kapłaństwa i imieniny Ks. Zenobiusz Mosakowski, już dzisiaj zachęcam do modlitwy za naszego ks. Jubilata, a w przyszłą Niedzielę na Uroczystość.
9. W przyszłą Niedzielę przypada dzień Ojca pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
10. Informuję, że Msze św. w okresie wakacyjnym – lipiec i sierpień będą odprawiane o godz. 19.00 z wyjątkiem poniedziałków i sobót.
11. Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy”,
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom Błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Bożej.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 9 czerwca 2019

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocny i komunii św. wielkanocnej. Kościół modli się, aby Duch Św. dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. Za odśpiewanie Hymnu do Ducha świętego można uzyskać odpust.
2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas 4 będą przeżywały rocznicę I Komunii Świętej, od poniedziałku zapraszam na rocznicowy Biały Tydzień.
3. Trwa miesiąc czerwiec zapraszam na Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 w soboty po Mszy św. porannej.
4. Jutro Msza św. i Nabożeństwo wieczorem.
5. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Piotr Nieciecki kaw. i Grażyna Anna Pieprzycka panna oboje z par M. B. Częstochowskiej z Piastowa.
6. Informuję, że połowa ofiar z pogrzebu ks. Jerzego Dębowskiego czyli 3.000 zł została przekazana do Domu Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych do Niegowa zakupiliśmy sprzęt AGD. Drugą połowę przekażemy do diecezji Płockiej do Przedszkola w Pułtusku.
7. Jutro II Dzień Świąt Zesłania Ducha Św. – Święto Matki Kościoła.
8. W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie osoby które ubierają Ołtarze na Boże Ciało.
9. W czwartek 13 czerwca Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją ze świecami.
10. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”.
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom Błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Bożej.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego - 2 czerwca 2019

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, o godz. 12.30 dzieci w naszej parafii przystąpią do I Komunii św. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza. Jest to również I Niedziela miesiąca Nabożeństwo Adoracyjne o godz. 17.30. połączone z czerwcowym.
2. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Michał Czarnocki kaw. i Martyna Skoczeń panna oboje z par. tut., Cezary Kowalski kaw. z par. tut i Ilona Melion panna z par. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, Mateusz Wiśniewski kaw. i Kinga Bajorek panna oboje z par. tut.
3. Od poniedziałku do piątku trwa Biały tydzień, Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 i po nich bezpośrednio Msza św. tylko w sobotę Msza św. rano.
4. Przez kolejne dni czerwcowe razem z Maryją oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego.
5. Dziś Święto Dziękczynienia. Zbiórka do puszek na dokończenie Świątyni Opatrzności Bożej.
6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy, że kończy się okres Wielkanocny i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i komunię świętą.
7. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek adoracja w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich. W piątek idę do chorych o godz.10, spowiedź w kościele od 17.00.
8. W sobotę spowiedź dzieci rocznicowych od godz.11.00.
9. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z kl. 4 będą obchodziły rocznicę I Komunii św.
10. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocna - 26 maja 2019

1. W ubiegłą Niedzielę część członków Rady Parafialnej złożyła rezygnację z członkostwa w Radzie Parafialnej dziękuję Państwu za dotychczasową współpracę.
2. W naszym kościele nabożeństwa majowe od wtorku do piątku i w Niedziele o godz. 17.30. a w poniedziałki i soboty po Mszy św. porannej.
3. Otoczmy dziś modlitwą nasze Mamy w Dniu ich święta. Podziękujmy za ich dobroć i miłość, a zmarłe Mamy polećmy Bożemu Miłosierdziu.
4. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Michał Czarnocki kaw. i Martyna Skoczeń panna oboje z par. tut., Cezary Kowalski kaw. z par. tut. i Ilona Melion panna z par. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, Mateusz Wiśniewski kaw. i Kinga Bajorek panna oboje z par. tut.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dzieci kl. 4 i ich rodziców.

6. We wtorek i środę po mszy św. wieczornej spotkanie dzieci przystępujących do I Komunii św. Natomiast w sobotę od 11.00 spowiedź dzieci i rodzin.

7. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Pięćdziesiątnicy o godz. 12.00 w naszej parafii zapraszam na spotkanie Adoratorek Krwi Chrystusa i tych którzy by pragnęli dołączyć do tej grupy spotkanie poprowadzi Siostra Krystyna.

8. W sobotę (pierwszą miesiąca) o godz. 8.30 Msza Św. wynagradzająca, po Mszy Św. różaniec i adoracja. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Jest to również dzień dziecka pamiętajmy o naszych pociechach by dzieciństwo przeżywały miłości i radości.

9. W sobotę o godz. 10.00 w katedrze warszawsko-praskiej świecenia kapłańskie przyjmie 9 diakonów otoczmy ich naszą modlitwą

10. Przyszła niedziela to już Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, jest to również dzień I Komunii św. w naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 12.30 dziewięcioro dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca, otoczmy już dziś ich naszą modlitwą.

11. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.

12. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła rozpoczęliśmy remont schodów i podjazdu dla osób niepełnosprawnych, oraz kontynuowane są prace związane z dociepleniem kościoła.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”.

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkanocna - 19 maja 2019

1. W naszym kościele nabożeństwa majowe od wtorku do piątku i w Niedziele o godz. 17:30. A w poniedziałki i soboty po Mszy św. porannej.
2. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Kamil Marchel kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra Bielawska panna z parafii św. Idziego.
3. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 11 spotkanie dzieci klasy 4 i ich rodziców.
4. Przypominam, że termin I Komunii św. to 2 VI a rocznica 9 VI 2019.
5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, rozpoczęliśmy remont schodów na beton w tym tygodniu zapłaciliśmy prawie 5000zł.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocna - 12 maja 2019

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – modlimy się o dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Taca na Seminarium Duchowne. Ten tydzień to czas szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
2. W naszym kościele nabożeństwa majowe od wtorku do piątku i w Niedziele o godz. 17:30. A w poniedziałki i soboty po Mszy św. porannej.
3. Bóg zapłać nowożeńcom Katarzynie Śliwińskiej i Tomaszowi Karłowicz za kwiaty zdobiące ołtarz.
4. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Kamil Marchel kaw z par tut. i Aleksandra Bielawska panna z par św. Idziego.
5. W poniedziałek 13 maja rocznica Objawień Fatimskich, o godz. 18:00 Różaniec Fatimski z procesją ze świecami.
6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, w tym tygodniu będą kontynuowane prace z dociepleniem kościoła i rozpoczniemy remont schodów.
7. Przypominam, że prace z przywróceniem dawnego wystroju prezbiterium rozpoczną się po uzyskaniu zgody od konserwatora zabytków. Osoby chcące dowiedzieć się czegoś na ten temat zapraszam na spotkanie w środę na godz. 19.00
8. Termin I Komunii św. 2 VI a rocznica 9 VI 2019.
9. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Sławomira Milewskiego i Ks. Jerzego Dębowskiego wieczny odpoczynek…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocna - 5 maja 2019

1. Informuję wszystkich parafian i osoby zaprzyjaźnione z naszą parafią, że dzisiaj nad ranem zmarł ks. kanonik Jerzy Dębowski. Ksiądz Jerzy Dębowski, prosił przed śmiercią, aby na jego pogrzeb nie kupować kwiatów ani wiązanek. Ofiary zbierane na tacę w dniu pogrzebu, zgodnie z wolą Zmarłego, będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia Caritasu Diecezji Płockiej. Uroczystości pogrzebowe będą miały następujący przebieg: W poniedziałek o godz. 18.00 różaniec w kaplicy pogrzebowej ul. Pułtuska 177 w Wyszkowie. We wtorek o godz. 18.00 różaniec w kaplicy pogrzebowej ul. Pułtuskiej 177 W środę o godz. 19.00 Ciało ks. Jerzego zostanie przewiezione do kościoła parafialnego, o godz. 19.30 różaniec i nieszpory, o godz. 20.00 Msza św. dla tych którzy nie będą mogli uczestniczyć w pogrzebie w czwartek. W czwartek o godz. 12.00 ciało zostanie przywiezione do kościoła, o godz. 12.30 różaniec i o godz. 13.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Romana Marcinkowskiego, następnie w kondukcie przejdziemy na cmentarz parafialny gdzie zostanie pochowany – zgodnie z Jego wolą ks. Jerzy. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
2. Dzisiaj po Mszy św. godz. 9.00 i 11.00 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
3. Bóg zapłać wszystkim, którzy tak licznie zgromadzili się na Mszy św. odpustowej.
4. W naszym kościele nabożeństwa majowe od wtorku do piątku i w Niedziele o godz. 17:30. A w poniedziałki i soboty po Mszy św. porannej.
5. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Kamil Kondracki kaw. z par. tut. Marta Turek panna z Wniebowzięcia NMP w Kamieńczyku, oraz Tomasz Mieszało kaw z par. tut. i Joanna Kurowska panna z par. św. Idziego w Wyszkowie.
6. W środę 8 maja Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
7. Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy”.
8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Rozpoczęły się prace przy dociepleniu kościoła.
9. W przyszłą Niedzielę na Mszę św. na godz. 11.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, po Mszy św. spotkanie.
10. Wszystkim parafianom i gościom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składam najlepsze życzenia i zapewniam o modlitwie polecając ich opiece Patronów.
11. Módlmy się o deszcz, by to co zostało zasiane i zasadzone wydało obfite plony i aby nie było w naszej Ojczyźnie głodu.
12.Środowisko Wyszkowskiej Służby zdrowia organizuje wyjazd na Rekolekcje i 95 Ogólnopolską Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 24 – 26 maja. Szczegółowe informacje w gablocie.
13. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Wincentego Bubel wieczny odpoczynek…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28 kwietnia 2019

1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Jest to dzień patronalny Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Taca na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia. Dziś udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy.
2. Módlmy się o deszcz, by to co zostało zasiane i zasadzone wydało obfite plony i by nie było głodu.
3. Bóg zapłać nowożeńcom Łucji Dziemianowicz i Jakubowi Lewandowskiemu za kwiaty zdobiące ołtarz.
4. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Kamil Kondracki kaw. z par. tut. Marta Turek panna z Wniebowzięcia NMP w Kamieńczyku, oraz Tomasz Mieszało kawaler z parafii tutejszej i Joanna Kurowska panna z parafii św. Idziego w Wyszkowie.
5. We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski, przeniesiona z Oktawy Wielkanocnej
6. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, podczas którego w sposób szczególny modlimy się do Matki Bożej w czasie nabożeństw majowych. W naszym kościele nabożeństwa majowe od wtorku do piątku i w Niedziele o godz. 17:30. A w poniedziałki i soboty po Mszy św. porannej.
7. W piątek 3 maja Uroczystość Królowej Polski. Msze św. o godz. 9:00, 12:00 - Suma odpustowa i 18:00. Nabożeństwo majowe o godz. 17:30.
8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich. W sobotę idę do chorych o godz.10.00
9. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 8:30. Wspominamy św. Floriana, jest to święto patronalne strażaków.
10. Przyszła niedziela jest też I NIEDZIELĄ miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne połączone z Majowym o 17.30, po Mszy św. godz.9.00 i 11.00 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
11.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Rozpoczęły się prace przy dociepleniu kościoła.
12. Wszystkim parafianom i gościom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składam najlepsze życzenia i zapewniam o modlitwie polecając ich opiece Patronów.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 21 kwietnia 2019

1. Niedziela Wielkanocna. Trwamy w Oktawie Święta Zmartwychwstania Pańskiego, poprzez którą w sposób szczególny Kościół obchodzi pamiątkę zwycięstwa Zbawiciela. Po Mszy św. wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
2. Jutro Poniedziałek Wielkanocy – drugi dzień Świąt. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
3. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, można spożywać pokarmy mięsne.
4. W przyszłą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego jak również święto patronalne Caritas. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Taca na Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
W ciągu tygodnia, codziennie po Mszy św. nowenna przed Świętem Miłosierdzia.
5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. W ramach Wielkopostnej Akcji Caritas zostało wydanych 12 paczek dla najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim którzy włączyli się w niesienie pomocy.
6. Serdeczne podziękowania wszystkim którzy tak licznie gromadzili się na Triduum paschalne parafianom i gościom, Panu Kościelnemu i Organiście, Pani Małgosi która układała kwiaty Służbie Liturgicznej, p. Waldemarowi Delak i p. Adamowi Wrzosek za poprawienie ołtarza, wszystkim którzy pomagali przy wystroju Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Niedziela Palmowa - 14 kwietnia 2019

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień jako ludzie wierzący godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez udział w bogatej liturgii.
Dzisiaj o godz. 17.30 Gorzkie Żale i po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
2. Przy ołtarzu można składać dary żywnościowe do dzisiaj, które będą przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii a przekazane w tym tygodniu. Bóg zapłać.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Jakub Lewandowski kawaker z parafii św. Idziego i Łucja Dziemianowicz panna z parafii tutejszej.
4. Składam serdeczne Bóg zapłać za liczny udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, było to publiczne wyznanie naszej wiary. Moje podziękowania przekazuje również policji, która zabezpieczyła trasę.
5. W WIELKI CZWARTEK
o godz. 10.00 w katedrze pod przewodnictwem biskupa ordynariusza odprawia się Mszę Świętą Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje św. W czasie tej Mszy Kapłani odnawiają przyrzeczenia złożone w dniu święceń. W naszej parafii o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej - na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne; po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy. W tym dniu zostanie obnażony ołtarz. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00., a w Wielki Piątek już od godz. 9.00. do Liturgii Męki Pańskiej.
6. W WIELKI PIĄTEK
zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; zachęcam także pozostałych, do zachowania tej praktyki postnej). W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godzina 15.00 odmówimy Koronkę – rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Tego dnia na znak żałoby nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00.
7. WIELKA SOBOTA
jest dniem adoracji Pana Jezusa w Grobie. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Zachęcam aby zachować post i powstrzymać się od pokarmów mięsnych.
8. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę
od godz. 9.00 do 13.00. co pół godziny.
9. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00
Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa, przynosimy świece. O godz. 15:00 II Dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
10. Zapraszam wszystkich Parafian i gości do licznego udziału w Triduum Paschalnym.
11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00 następnie Msza św. Pozostałe Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
12. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
13.Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, wszelką życzliwość i proszę o modlitwę.
14. Składam serdeczne Bóg zapłać za liczny udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, było to publiczne wyznanie naszej wiary. Moje podziękowania przekazuje również policji, która zabezpieczyła trasę.
15. Bóg zapłać Panom i Paniom którzy pomagali w pracach porządkowych przy kościele i plebanii, Panu Zbigniewowi Wyszyńskiemu za ofiarowanie i wkopanie świerku przy kościele i Pani za kwiatki.
16. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.
17. Zachęcam do czytania Tygodnika „Idziemy”.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkiego Postu - 8 kwietnia 2019

1. Dzisiaj I Niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00. Koncert Pieśni Pasyjnych, po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza. O godz. 17.30 Gorzkie Żale połączone z Nabożeństwem Adoracyjnym. Serdecznie zapraszam.
2. Przy ołtarzu można składać dary żywnościowe do Niedzieli Palmowej włącznie, które będą przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Jakub Lewandowski kawaler z parafii św. Idziego i Łucja Dziemianowicz panna z parafii tutejszej.
4. We wtorek wyjątkowo Msza św. o godz. 16.00
5. W najbliższy piątek o godz. 18.30 ostatnia Droga Krzyżowa w tym Wielkim Poście która przejdzie ulicami naszej parafii zapraszam do uczestnictwa ze świecami. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 16.30
6. W sobotę 13 IV po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się spotkanie modlitewne rodzin Intronizacyjnych. Serdecznie zapraszamy.
7. Informuję, że Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał zalecenia konserwatorskie odnośnie naszego kościoła, cyt. „Dominującym elementem wyposażenia prezbiterium był witraż przedstawiający Ukrzyżowanie – stanowi on przykład sztuki sakralnej i swym charakterem wpisuje się w architekturę kościoła zbudowanego w latach 20 XX w. Powrót tego elementu wyposażenia kościoła jest uzasadniony. Działania takie przywracają historyczny kształt tej części kościoła, pozwalając na wyeksponowanie walorów artystycznych”. Jednocześnie o pozwolenie na prace te została poinformowana Kuria Biskupia.O terminie rozpoczęcia prac poinformuję w późniejszym terminie. Jednocześnie informuję, że Krzyż który wisi w prezbiterium pozostanie w naszym kościele na godnym miejscu.
8. W minionym tygodniu rozpoczęły się prace związane z rozłożeniem instalacji grzewczej na plebanii w części katechetyczno kancelaryjnej na dzień dzisiejszy za materiały hydrauliczne zapłaciliśmy 4500.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i wszelką życzliwość i proszę o modlitwę.
10. Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na każdej Mszy św. w tym dniu zbiórka do puszek na kwiaty do grobu Pańskiego i Ciemnicy.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.
12. Zachęcam do czytania Tygodnika „Idziemy”.
13. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp Jarosława Karpow wieczny odpoczynek...
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu - 31 marca 2019

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy o nabożeństwach wieko postnych. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę o godz. 15.30.
Droga Krzyżowa w piątki:
-godz.16.30 – dla dzieci,
-godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych, a później Msza św. Serdecznie zapraszam.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. modlitwa o dobre i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne oraz za tych, którzy służą Panu Jezusowi. W piątek o 10.00 idę do chorych, spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu od 15.30, o godz. 16.00 Msza św. W sobotę po Mszy św. Różaniec.
3. Przy ołtarzu można składać dary żywnościowe do Niedzieli Palmowej, które będą przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać.
4. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
5. Zachęcam do czytania Tygodnika „Idziemy”.
6. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i wszelką życzliwość.
 
List Biskupa Romualda Kamińskiego przed XIV Marszem Świętości Życia
 
Wielebni Duszpasterze, Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego, Umiłowani Diecezjanie,
W niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się XIV Marsz Świętości Życia, który jest wspólną inicjatywą dwóch warszawskich diecezji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11, jednocześnie w Archikatedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Obie części Marszu wyruszą po Mszy Świętej i połączą się na placu Zamkowym. Zakończenie przewidywane jest na godzinę 13 przed Bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Przesłanie tegorocznego Marszu „Tato, to ja” jest wymowne. Dziecko delikatnym głosem prosi, nie tylko swojego tatę, ale całą rodzinę o przyjęcie, o zapewnienie rozwoju, o pomoc na drodze życia, która ma zaprowadzić do Królestwa Bożego. Marsz Świętości Życia zdążył się już wpisać w kalendarz najważniejszych wydarzeń, które każdego roku odbywają się w naszej Diecezji. Zachęcam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do udziału, żebyśmy mogli wspólnie zamanifestować o wielkiej sprawie, jaką jest obrona życia.
 
Z pasterskim błogosławieństwem
+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 24 marca 2019

Dzisiaj: III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Plan rekolekcji Pon. Wt. Śr. Msze o godz. 9.00 dla wszystkich, 10.30 - klasy V VI VII VIII i III gimn. o 12.00 – kl. 0 I II III IV i 18.30 dla wszystkich Uwaga zmiana godziny.
Spowiedź we wtorek i środę podczas każdej Mszy św. W Poniedziałek po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Błagalne o Uzdrowienie, we wtorek Po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa. Rekolekcje poprowadzi Ks. Waldemar Rybicki.

2. Jutro, 25 marca, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Kościele jest to Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu przypada 27 rocznica erygowania naszej Diecezji.

3. Pamiętajmy o nabożeństwach Wielkiego Postu. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę o godz. 15.30.
Droga Krzyżowa w piątki:
-godz.16.30 – dla dzieci,
-godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych, a później Msza św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.

4. Przy ołtarzu można składać dary żywnościowe do Niedzieli Palmowej, które będą przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać.

5. Zachęcam do czytania Tygodnika „Idziemy”.

6.Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.

7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i wszelką życzliwość.

8.W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Franciszka Walaszka Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

9. Ogłoszenie stowarzyszenia..


czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 18 marca 2019

Dzisiaj: II Niedziela Wielkiego Postu
1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu, przeżywamy dzień modlitwy za misjonarzy pod hasłem „Misjonarze Mocą Ducha”. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć misjonarzy ofiarą. Bóg zapłać.
2. O godz. 11:00 Msza Św. dla dzieci, które przygotowują się do I komunii św. i ich rodziców i spotkanie.
3. Pamiętajmy o nabożeństwach wiekopostnych. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.30.
Droga Krzyżowa w piątki:
a. godz.16.30 – dla dzieci,
b. godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych, a później Msza św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
4. Przy ołtarzu można składać dary żywnościowe do Niedzieli Palmowej, które będą przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać.
5. We wtorek przypada Uroczystość Św. Józefa.
6. W przyszłą Niedzielę Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki Będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Plan rekolekcji Pon. Wt. Śr. Msze o godz. 9.00 dla wszystkich, 10.30 - klasy V VI VII VIII i III gimn. o 12.00 – kl. 0 I II III IV i o 18.30 dla wszystkich Uwaga zmiana godziny. Rekolekcje poprowadzi Ks. Waldemar Rybicki. Już dziś proszę o modlitwę za naszą wspólnotę parafialną i za ks. rekolekcjonistę abyśmy dobrze przeżyli ten czas przybliżając się do Pana Boga.
7. 24 marca, jak co roku, obchodzić będziemy Narodowy Dzień Życia. Głównym punktem obchodów tegorocznego święta będzie Narodowy Marsz Życia, który przejdzie tego dnia ulicami Warszawy. Marsz ma mieć charakter przede wszystkim afirmujący życie człowieka, prawo do życia od urodzenia do naturalnej śmierci i rodzinę jako naturalne środowisko życia człowieka. Chcemy po raz kolejny upomnieć się o pełne prawo do życia dla każdego dziecka. Zachęcam wszystkich obrońców życia do dania świadectwa i licznego udziału w tym ważnym wydarzeniu! podpisał, dr Paweł Wosicki prezes Fundacji „Głos dla Życia”
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i wszelką życzliwość. Panu Adamowi Wrzosek za wykonanie podstawy pod Krzyż.
9. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.
10. Zachęcamy do czytania Tygodnika „Idziemy”.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.
12. Ogłoszenie Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Rybienka Leśnego, Drogoszewa, Latoszka i Rybienka Łochowskiego a także wszystkich miłośników tej urokliwej okolicy malowniczo rozciągniętej pomiędzy sosnowymi lasami Puszczy Kamienieckiej a dziką rzeką Bug, na publiczne spotkanie informacyjne tworzącego się Stowarzyszenia Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic. Do zobaczenia w niedzielę, 24 marca, o godz. 12, w Szkole Podstawowej w Rybienku Leśnym!

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 10 marca 2019

Dzisiaj: I Niedziela Wielkiego Postu
1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy o nabożeństwach wiekopostnych. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15:30. Droga Krzyżowa w piątki:
godz.16:30 – dla dzieci,  godz. 17:30– dla młodzieży i dorosłych, a później Msza św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwają będą Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
2. W Środę Popielcową rozpoczął się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
3. W środę VI rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie.
4. W przyszłą niedzielę o godz. 11 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
5. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tomasz Karłowicz kaw. i Katarzyna Śliwińska panna, oboje z par św. Wojciecha w Wyszkowie.
6. Przy ołtarzu można składać dary żywnościowe, które będą przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać.
7. Od III Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy Rekolekcje, plan podany będzie w przyszłą niedzielę.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i wszelką życzliwość. BÓG ZAPŁAĆ Panu Radosławowi Rzemek z Drogoszewa za wykarczowanie karp po wyciętych drzewach.
9. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.
10. Zachęcamy do czytania Tygodnika „Idziemy”.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 3 marca 2019

Dzisiaj: VIII Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj I Niedzielą miesiąca marca. Po Mszy św. o godz. 11. nabożeństwo adoracyjne, a po Mszy św. o godz. 9 i 11 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
2. W dniu jutrzejszym w Kościele wspominamy św. Kazimierza Królewicza jest to dzień imienin Ks. Bpa Seniora – Kazimierza Romaniuka, pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie.
3. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie naszych głów popiołem. Wielki Post jest czasem pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy, służy naszemu nawróceniu i przygotowaniu naszych serc na owocne przeżycie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i w Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy do włączenia się w ten akt pokutny. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 10 i 16. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:30.
Droga Krzyżowa w piątki:
a.
godz.16:30 – dla dzieci,
b.
godz. 17:30 – dla młodzieży i dorosłych, Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
5. W Środę Popielcową rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o uproszenie nowych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.
7. W sobotę, z racji dorocznego Dnia Pokuty księży naszej Diecezji, kancelaria nie będzie czynna.
8. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tomasz Karłowicz kaw. i Katarzyna Śliwińska panna oboje z par. św. Wojciecha w Wyszkowie.
9. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.
10. Zachęcamy do czytania Tygodnika „Idziemy”.
11. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
12. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 24 lutego 2019

Dzisiaj: VII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu od godz. 15:30 spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu, Msza Św. wynagradzająca o godz. 16. W piątek od godz. 10 odwiedzę chorych.

2. W sobotę o godz. 8:30 Msza Św. wynagradzająca, następnie różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 10 zapraszam ministrantów na spotkanie.

3. Przyszła niedziela jest I Niedzielą miesiąca marca. Po Mszy św. o godz. 11 nabożeństwo adoracyjne. W przyszłą Niedzielę po mszy św. o godz. 9 i 11 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.

4. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Bielicki kawaler z parafii św. Krzyża w Łapach i Izabela Chryc panna z parafii tutejszej.

5. Zachęcamy do czytania Tygodnika „Idziemy”.

6. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.

7. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 17 lutego 2019

Dzisiaj: VI Niedziela Zwykła
1. Dziś o godz. 1100 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
2. W pierwszą niedzielę po Światowym Dniu Chorego, w naszej Diecezji przeprowadzamy zbiórkę do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę na ten cel.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Bielicki kawaler z parafii św. Krzyża w Łapach i Izabela Chryc panna z parafii tutejszej.
4. Zachęcam do czytania tygodnika Idziemy.
5. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
6. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 10 lutego 2019

Dzisiaj: V Niedziela Zwykła.

1. W poniedziałek 11 lutego obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za naszych chorych i cierpiących. W czasie Mszy św. można będzie uzyskać Sakrament Chorych.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 11 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii Św. i ich rodziców.

3. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

4. Rodziny, które wykonywały szopki na konkurs mogą odebrać szopki w zakrystii.

5. Zachęcam do czytania tygodnika Idziemy.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.


czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 3 lutego 2019

Dzisiaj: IV Niedziela Zwykła.
1. Dziś I Niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 11.00 Nabożeństwo Adoracyjne.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu o uproszenie nowych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. Jest to również dzień imieninnaszego Biskupa Romualda Kamińskiego, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Duszpasterzu diecezjalnym.
3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu wczorajszym pomagali przy rozbieraniu dekoracji świątecznych.
4. Rodziny, które wykonywały szopki na konkurs mogą odebrać swoje prace w zakrystii.
5. Zachęcam doczytania tygodnika Idziemy.
6. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Elizę Kłos. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 27 stycznia 2019

Dzisiaj: III Niedziela Zwykła.
1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11 koncert kolęd w wykonaniu Pani Alicji Mieszało, na który serdecznie zapraszam.
2. Od poniedziałku do czwartku Msze św. odprawiane będą o godz. 8:30.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po południu od godz. 15:30 spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu, Msza Św. wynagradzająca o godz. 16. W piątek od godz. 10 idę do chorych.
4. W sobotę 2 lutego Uroczystość Ofiarowania Pańskiego – Święto Matki Bożej Gromnicznej. UWAGA. Msze Św. o godz. 9 i 16. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji Sióstr Zakonnych. Taca na zakony klauzurowe. Z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy Św. o godz. 9 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej zapraszam chętne osoby do rozebrania dekoracji świątecznych.
5. Przyszła Niedziela to I miesiąca po Mszy św. o godz. 11 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Adoracyjne.
6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe i życzliwe przyjęcie nas po kolędzie i za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Ci, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogli zaprosić księdza ustalając termin kolędy w zakrystii.
7. Zachęcam do czytania tygodnika Idziemy.
8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Sławomira Kapsa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 20 stycznia 2019

Dzisiaj: II Niedziela Zwykła.

1. Dziś przypada 1 rocznica ingresu Biskupa Romualda Kamińskiego do naszej Diecezji, pamiętajmy w modlitwach o Ks. Biskupie i polecamy Jego posługę Panu Bogu.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii Św. i ich rodziców.

3. Jutro obchodzimy Dzień Babci, a pojutrze Dzień Dziadka, pamiętajmy o modlitwie i życzeniach, a dla zmarłych prośmy o życie wieczne.

4. Trwa tydzień modlitwy o jedność chrześcijan.

5. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu P. Alicji Mieszało na który serdecznie zapraszam.

6. W tym tygodniu wizyta duszpasterska rodzin – tzw. kolęda.

21 I Poniedziałek ul Powstańców, Czackiego i Sobieskiego.
22 I Wtorek I ks. ul. Lenartowicza, Wołowskiego, Kolejowa II ks. Broniewskiego Mickiewicza Słowackiego.
23 I Środa ul. Poniatowskiego, Targowa od Batorego.
24 I Czwartek ul. Batorego.
Wizytujemy od pn. do pt od godz. 15:30

Bardzo proszę rodziny aby przyjechały po księdza

7. Składam serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła. W tym tygodniu kończy się wizyta duszpasterska, osoby, które nie mogły nas przyjąć, a chciały by spotkać się z ks. na modlitwie w domu, proszę o umówienie dogodnego terminu w zakrystii.

8. Zachęcam do czytania tygodnika Idziemy.


czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 13 stycznia 2019

Dzisiaj: NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO.
1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii rozpoczyna się Okres Zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd i dekoracje bożonarodzeniowe do 2 lutego, święta Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej.
2. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. godz. 11:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

3. W tym tygodniu wizyta duszpasterska rodzin – tzw. kolęda:
14 I Poniedziałek ul. Przelotowa,
15 I Wtorek ul. Ogrodowa, Jasna, Dolna,
16 I Środa ul. Niecała, Piaskowa – jeden ksiądz; ul. Jodłowa, Warszawska – drugi ksiądz,
17 I Czwartek ul. Skarżyńskiego, Letniskowa – jeden ksiądz; ul. Słoneczna, Konwaliowa, Graniczna – drugi ksiądz,
18 I Piątek ul. Targowa od łąk do szkoły, Staszica od łąk do szkoły,
19 I Sobota al. Wolności od Jagiellońskiej i od torów.
21 I Poniedziałek ul. Powstańców, Czackiego, Sobieskiego.

Wizytujemy od poniedziałku do piątku od godz. 15:30; w sobotę od 10:00.
Bardzo proszę rodziny aby przyjechały po księdza.

4. Składam serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła.

5. Zachęcam do czytania tygodnika Idziemy

6. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jerzego Kossacza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 6 stycznia 2019

Dzisiaj: UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO.
1. Dziś obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Wspieramy naszymi modlitwami i ofiarami misje i misjonarzy taca na misje, po Mszy św. o godz. 11:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 16:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
2. W styczniu Msze św. w Pon. Czw. Pt i Sob. Odprawiane będą o godz. 830 natomiast Wt. i Śr. o godz. 15:00 .
3. 10 I w czwartek o godz. 18:00
młodzieży naszej parafii zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania. Mszę św. odprawi i Bierzmowania udzieli Ks. Bp Romuald Kamiński Już dziś serdecznie zapraszam.
4. Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodziców w środę od 15:30.
5. Zachęcam do czytania tygodnika „Idziemy”
6. Z darów które przynieśliśmy w Adwencie zostały zrobione paczki dla 12 rodzin w naszej parafii serdecznie dziękuję w imieniu obdarowanych.

7. W tym tygodniu wizyta duszpasterska rodzin – tzw. kolęda.

7 I Poniedziałek od godz. 1530 – Iks. Bajkowa Malinowa IIks. – Jesienna Rybacka

8 I Wtorek od godz. 1530 lks Jagiellońska Zaciszna II ks.– Al. Wolności od Jagiellońskiej w stronę łąk

11 I Piątek od 1530 ul. Latoszek

12 I Sobota od 1000 ul. Kolonijna Jeziorna

14 I Poniedziałek ul. Przelotowa

Bardzo proszę rodziny aby przyjechały po księdza

Składam serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła.

8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Danutę Kuropacińską i Wandę Zielińską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 30 grudnia 2018

Dzisiaj: UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY.
1. Dziś przeżywamy Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, jest to także święto wszystkich rodzin, dlatego podczas każdej Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
2. W poniedziałek 31 grudnia ostatni dzień roku 2018. O godz. 16 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, następnie Msza św.
3. We wtorek 1 stycznia Nowy Rok – celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, jest to również światowy dzień pokoju. Msze Św. jak w każdą niedzielę.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie. W piątek Msza św. wynagradzająca o 16 . Spowiedź po południu od 15:30. Chorych odwiedzę od godz. 10.
5. W sobotę o godz. 8:30 Msza Św. wynagradzająca, następnie różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu.
6. W niedzielę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy Św. Taca na misje. Jest to również I Niedziela miesiąca po Mszy o godz. 11 Wystawienie Najświętszego Sakramentu.
7. W tym tygodniu rozpocznie się wizyta duszpasterska rodzin –tzw. kolęda
2 I Środa od godz. 9 – Grądy i od 15 ul. Rzeczna od godz. 15:30 Chabrowa
3 I Czwartek od godz. 15:30 ul. Szczęśliwa i Mała
5 I Sobota od godz. 10 Powstańców od kapliczki do Deskurowa i od Deskurowa do kapliczki.
Bardzo proszę rodziny aby przyjechały po księdza.
8. W styczniu Msze św. w Pon. Czw. Pt i Sob. Odprawiane będą o godz. 8:30 natomiast Wt. i Śr. o godz. 15 ze względu, że w te dwa dni mam lekcje w szkole od rana a później jest kolęda.
9. 10 I w czwartek o godz. 18
młodzieży naszej parafii zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania. Mszę św. odprawi i Bierzmowania udzieli Ks. Bp Romuald Kamiński Już dziś serdecznie zapraszam.
10. Spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w piątek 4 stycznia. Obecność obowiązkowa.
11. Wszystkim parafianom życzę Szczęśliwego Nowego Roku.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 16 grudnia 2018

Dzisiaj: III Niedziela Adwentu.
1. "Niedziela Gaudete", tzn. "Radości". Jest to szczególny czas na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o godz. 16 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

2. Ks. Jerzy Danecki – Rekolekcjonista serdecznie dziękuje naszym Parafianom za życzliwość i wsparcie budowy kościoła w Wólce Mińskiej.

3. W piątek od godz. 10 odwiedzę przed świętami chorych proszę o zgłaszanie zainteresowanych w zakrystii.

4. W kościele przy ołtarzu można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.

5. Roraty w tym tygodniu od poniedziałku do Soboty o godz. 6:45 rano. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach.

6. Jak co roku, Caritas wraz z I niedzielą Adwentu rozpoczyna ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

7. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć u Pana Organisty, ofiary za opłatki niech będą wyrazem naszej wdzięczności za Jego pracę.

8. Betlejemskie Światło Pokoju akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Dzięki młodzieży będzie i w naszej parafii. Kto chciałby je przejąć i zanieść do swojego domu, i przechować do wigilii niech przyjdzie w przyszłą niedzielę ze świecą.

9. W sobotę o godz. 10 spotkanie dla ministrantów obecność obowiązkowa.

10. Zachęcam do czytania tygodnika „Idziemy”.

11. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Wiktora Królikowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 9 grudnia 2018

Dzisiaj: II Niedziela Adwentu.
1. II niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie przy wyjściu z kościoła.

2. W naszej parafii rozpoczyna się Rekolekcje Adwentowe, które wygłosi ks. Jerzy Danecki – Proboszcz z Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mlądzkiej. W czwartek piątek i sobotę, Msze św. o godz. 10, 16 i 18. Serdecznie zapraszam abyśmy dobrze wykorzystali ten czas na przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia, skorzystajmy również z sakramentu pokuty. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. Roratniej.

3. W kościele przy ołtarzu można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.

4. Roraty w tym tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 6:45 rano. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach.

5. Jak co roku, Caritas wraz z I niedzielą Adwentu rozpoczyna ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

6. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć w zakrystii u Pana Organisty, ofiary za opłatki niech będą wyrazem naszej wdzięczności za Jego pracę.

7. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 18 spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

8. Zachęcam do czytania tygodnika „Idziemy”.

9. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Władysława Wojciechowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 2 grudnia 2018

Dzisiaj: I Niedziela Adwentu.

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent, który jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”.

2. Dzisiejsza Niedziela jest I miesiąca grudnia. Po Mszy św. o godz. 11 wystawienie Najświętszego Sakramentu, po Mszach św. będą zbierane ofiary na utrzymanie cmentarza.

3. W kościele przy ołtarzu można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.

4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

5. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach, rekolekcjach i dniach skupienia. Niech nie zabraknie dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Roraty codziennie o godz. 6:45 rano. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach.

6. Jak co roku, Caritas wraz z I niedzielą Adwentu rozpoczyna ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

7. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć w zakrystii u Pana Organisty, ofiary za opłatki niech będą wyrazem naszej wdzięczności za Jego pracę.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w intencji kapłanów i powołania z naszej parafii. W piątek po południu od godz. 15:30 spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu, Msza Św. wynagradzająca o godz. 16. Po Mszy św. spotkanie dla rodzin intronizacyjnych.

9. W piątek o godz. 10 idę do chorych.

10. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12 Godzina Łaski połączona z Mszą Św.
„Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci.”
- Matka Boża w Montichiari
Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.

11. Zachęcam do czytania tygodnika „Idziemy”.

12. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Waldemara Raszewskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 25 listopada 2018

Dzisiaj: XXXIV Niedziela Zwykła.
1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Kończy się Rok Liturgiczny. Po Mszy św. o godz. 11 Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Można zyskać odpust za publiczne odmówienie aktu.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na Boże Narodzenie, w tym dniu poświęcę opłatki. Poświęcony opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki będzie można nabywać od przyszłej niedzieli w zakrystii po każdej Mszy św.

3. Roraty będą o godz. 6:45.

4. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca – o godz. 8:30 Msza Św., następnie Litania do M.B. – Loretańskiej i różaniec.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbierane ofiary na utrzymanie cmentarza.

6. Składam serdeczne podziękowanie rodzinie, która ufundowała dębową podstawę pod Figurę Matki Bożej Fatimskiej – Bóg zapłać.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.

8. Składam Serdeczne Podziękowanie wszystkim którzy składają ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża opiekowała Wami.

10. W tym tygodniu na progu wieczności pożegnaliśmy śp. Eugeniusza Zdunek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Przypominamy, że w sezonie zimowym niedzielna msza wieczorna jest o godz. 16.

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 18 listopada 2018

Dzisiaj: XXXIII Niedziela Zwykła.
1. W całym Kościele przeżywamy dziś II Światowy Dzień Ubogich. Święto to zostało ustanowione przez papieża Franciszka na zakończenie Roku Miłosierdzia.

2. Dzisiaj po Mszy św. godz. 11 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców, a po Mszy św. o godz. 16 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

3. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego.

4. W czwartek wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki organowej, pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o panu organiście.

5. Przyszła niedziela to ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy św. o godz. 11, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi – za odmówienie tej modlitwy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej - tygodnik „Idziemy”.

7. Składam Serdeczne Podziękowanie wszystkim którzy składają ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża opiekowała Wami.

czytaj więcej