Ogłoszenia parafialne XXIX Niedziela Zwykła - 18 październik 2020

1. Dzisiejsza Niedziela Misyjna, rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
2. Dzisiaj przypada liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty (wyparte przez niedzielę). Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach zwłaszcza w czasie pandemii.
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. również po każdej Mszy św. są do odebrania indeksy dla kandydatów do bierzmowania
.
4. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach różańcowych w poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej, a od wtorku do piątku i w niedzielę o godz. 17.30. Dla dzieci różaniec o godz. 16.30.
5. Przypominam dzieciom, że trwa konkurs na najpiękniejszy różaniec, różańce przynosimy do 20 X.
6. Jutro w kościele wspominamy bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę.
7. W czwartek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
8. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4 mkw. w strefie żółtej i 1 osoba na 7 mkw. w strefie czerwonej – ks. Biskup zwraca się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły. Do Komunii św. przystępują najpierw osoby, które przyjmują Pana Jezusa na rękę, potem pozostali.
9. Na ławkach pod chórem są rozłożone kartki na Wypominki za Zmarłych. Po wypełnieniu składamy je w zakrystii.
10. Można również zamawiać intencje na przyszły rok.
11. W minionym tygodniu zapłaciłem p. elektrykowi za materiały i prace na strychu kościoła i plebanii 1800 zł.
12. W dniu wczorajszym został zdemontowany drewniany krzyż na cmentarzu ponieważ drewno spróchniało i zagrażał życiu i zdrowiu wiernych. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych pamiętajmy o porządku na cmentarzu.
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tygodnik „Idziemy”.
14. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
15. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.