OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 5 stycznia 2020

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Po Mszy św. o godz. 11.00 Nabożeństwo Adoracyjne.
2. Jutro poniedziałek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy Św. Taca na misje. Ofiary składane za kadzidło i kredę będą wyrazem naszej wdzięczności za pracę Panu Kościelnemu. Bóg zapłać.
3. Jutro po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie dla Adoratorów Krwi Chrystusa z ojcem Zdzisławem Szymczychą.
4. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Rafał Karol Powierza kaw z par św. Antoniego z Lucynowa i Anna Sadłowska panna z par tut.
5. Od 7 stycznia Msze św. w Pon. Czw. Pt i Sob. Odprawiane będą o godz. 8.30 natomiast Wt. i Śr. o godz. 15.00 ze względu że w te dwa dni mam lekcje w szkole od rana a później jest kolęda. Ofiary składane na kolędzie będą przeznaczone na dokończenie inwestycji rozpoczętych w tym roku i zrobienie nowych drewnianych mebli do zakrystii. Już dziś składam serdeczne staropolskie Bóg zapłać.
6. Osoby które zamówiły w styczniu Mszę św. proszę o kontakt w zakrystii.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
10. Plan wizyty duszpasterskiej – kolędy:
DROGOSZEWO
7 I Wtorek ul. Rzeczna i Powstańców od mostku do kapliczki – 1 ksiądz,
ul. Chabrowa – 2 ksiądz.
8 I Środa ul. Szczęśliwa i Mała
9 I Czwartek ul. Bajkowa i Malinowa – 1 ksiądz,
ul. Jesienna i Rybacka – 2 ksiądz.
10 I Piątek ul. Jagiellońska i Zaciszna – 1 ksiądz,
Al. Wolności od Jagiellońskiej w stronę łąk – 2 ksiądz.
 
OSIEDLE LATOSZEK
11 I Sobota ul. Latoszek i Kolonijna
13 I Poniedziałek ul. Przelotowa i Jeziorna
14 I Wtorek ul. Ogrodowa, Jasna i Dolna
 
Wizytujemy od poniedziałku do piątku od godz. 16:00; w sobotę od 10:00. Rodziny, które nie mogły nas przyjąć, a chciały by spotkać się z ks. na modlitwie w domu, proszę o umówienie dogodnego terminu w zakrystii.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Świętej Rodziny - 29 grudnia 2019

1. Dziś Niedziela - Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
2. We wtorek 31 grudnia ostatni dzień 2019 roku. O godz. 16.00 Msza św. i nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne.

3. Bóg zapłać nowożeńcom Żanecie Polita i Mateuszowi Kopka za kwiaty zdobiące nasz kościół.
4. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Rafał Karol Powierza kaw z par św. Antoniego z Lucynowa i Anna Sadłowska panna z par tut.
5. W środę 1 stycznia Nowy Rok – celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. Msze Św. jak w każdą niedzielę.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek modlimy się o powołania, kapłańskie zakonne i misyjne o godz. 15.30 spotkanie modlitewne Stowarzyszenia Krwi Chrystusa, po Mszy św. opłatek i I piątek miesiąca spowiedź u chorych od 10.00, w kościele od 15.30 i adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania, następnie spotkanie rodzin intronizacyjnych. Po Mszy św. zapraszam Ministrantów z rodzicami na spotkanie opłatkowe. W sobotę po Mszy św. Różaniec i Adoracja.
7. Najbliższa niedziela to również I NIEDZIELA miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
8. W tym tygodniu rozpocznie się wizyta duszpasterska rodzin – tzw. kolęda.
-3 I Piątek od godz. 13.00 – Grądy -4 I Sobota od godz. 10.00 - ul. Powstańców od mostku do Deskurowa i od Deskurowa do mostku. Bardzo proszę rodziny aby przyjechały po księdza.
9. Od 7 stycznia Msze św. w Pon. Czw. Pt i Sob. Odprawiane będą o godz. 8.30 natomiast Wt. i Śr. o godz. 15.00 ze względu że w te dwa dni mam lekcje w szkole od rana a później jest kolęda. Ofiary składane na kolędzie będą przeznaczone na dokończenie inwestycji rozpoczętych w tym roku i zrobienie nowych drewnianych mebli do zakrystii. Już dziś składam serdeczne staropolskie Bóg zapłać.
10. Osoby które zamówiły w styczniu Mszę św. proszę o kontakt w zakrystii.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
12. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
13.Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i Szczęśliwego Nowego Roku a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask, a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu - 22 grudnia 2019

1. Dziś już ostatnia IV Niedziela Adwentu, po każdej Mszy św. można otrzymać od Harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju.
2. Jeszcze dziś przy ołtarzu można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
3. Zostało jeszcze kilka świec Caritas.
4. W poniedziałek i wtorek ostatnie roraty zapraszam zwłaszcza tych którzy nie mieli jeszcze okazji.
5. We wtorek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. O północy Pasterka. Taca podczas Pasterki na Fundusz Obrony Życia.
6. W środę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. jak w Niedzielę.
7. W czwartek 26 grudnia drugi dzień Świąt – Święto św. Szczepana porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Taca na budowę świątyń w naszej diecezji.
8. W piątek 27 grudnia wspomnienie Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu święcimy wino podczas Mszy Św.
9. W niedzielę 29 grudnia Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
10. Składam Serdeczne Bóg Zapłać tym Parafianom, którzy wczoraj dekorowali kościół na święta.
11. APEL Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji, dotyczący bezpieczeństwa osób starszych.
12. Koncert „Betlejem w Warszawie” 10 stycznia 2020 roku, Torwar, Warszawa! Początek o godzinie 19:00. Wydarzenie honorowym patronatem objął nasz Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński. Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata w fenomenalnych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich z różnych epok, kultur i stron świata. Dochód z koncertu jest przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.betlejemwpolsce.pl. Bilety można nabyć w zakrystii.
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
14. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
15. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask, a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu - 15 grudnia 2019

1. Dziś III Niedziela Adwentu - "Niedziela Gaudete", tzn. " Radości". Określenie to pochodzi z introitu – śpiewu antyfony.
2. Dziękujemy Panu Bogu za Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii, które poprowadził Ojciec Anzelm i prosimy, aby przyniosły obfite owoce.
3. W kościele przy ołtarzu można składać produkty żywnościowe do przyszłej niedzieli na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
4. Roraty w tym tygodniu o godz. 6.45. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Na roraty przychodzimy z lampionami.
5. Jak co roku, Caritas wraz z I niedzielą Adwentu rozpoczyna ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
6. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć u Pana Organisty, ofiary za opłatki niech będą wyrazem naszej wdzięczności za Jego pracę.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam chętne osoby do dekorowania kościoła na święta.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
10. W przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. będzie można otrzymać Betlejemskie światełko pokoju, proszę przynieść świeczkę.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i dobrego przeżywania Adwent a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask, a Matka Boża opiekowała się Wami.
12. 10 stycznia w Warszawie odbędzie się koncert „Betlejem w Warszawie”. Początek o godzinie 1900 na Torwarze. Wydarzenie honorowym patronatem objął nasz Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński.
Koncert w Warszawie jest częścią trasy „Betlejem w Polsce”, która zawita w sumie do 14 miast. Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata w ciekawych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich z różnych epok, kultur. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.betlejemwpolsce.pl.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia 2019 r.

1. Druga Niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel przy wyjściu z kościoła.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00, Godzina Łaski – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
3. W czwartek rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które będzie głosił Ojciec Anzelm Frączek Paulin z Krakowa – Skałki. Msze św. z nauką od czwartku do soboty o godz. 10.00, 16.00 i 18.30. Spowiedź przed i w czasie każdej Mszy św. Już dzisiaj tak zaplanujmy sobie tak czas by nas nie zabrakło. Proszę o modlitwę za rekolekcjonistów, spowiedników i dobre przeżycie rekolekcji i spowiedzi.
4. W kościele przy ołtarzu można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
5. Roraty w tym tygodniu do środy włącznie o godz. 6.45. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Na roraty przychodzimy z lampionami.
6. Jak co roku, Caritas wraz z I niedzielą Adwentu rozpoczyna ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
7. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć u Pana Organisty, od przyszłej Niedzieli ofiary za opłatki niech będą wyrazem naszej wdzięczności za Jego pracę.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i dobrego przeżywania Adwenty i Rekolekcji a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej