OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne na uroczystość Najświętszej Trójcy - 30 maja 2021

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kościół modli się ze szczególną czcią i wypowiada modlitwę: "Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu". Warto też sobie  uświadomić, że ile razy czynimy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę świętą.
2. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Sebastian Roicki kaw. z par. tutejszej i Kinga Kielak panna z par. św. Stanisława BM w Postoliskach. Zapowiedź II
3. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za figurę św. brata Alberta Chmielowskiego, która  będzie zdobiła nasz kościół.
4. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11:00 grupa 23 dzieci będzie uczestniczyła w rocznicy I komunii św.
5. W poniedziałek przypada Święto Nawiedzenia NMP.  Ostatnie nabożeństwo majowe.
6.Od wtorku nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszam.
7.W tym tygodniu, w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godzinie 9:00, 11:00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Procesja przejdzie trasą: ul. Broniewskiego, Targową, Jagiellońską, Powstańców oraz Al. Wolności - do kościoła.
Proszę o udekorowanie domów i nie parkowanie samochodów na trasie procesji. Zachęcam dzieci klas III i IV, aby wzięły udział w procesji w strojach komunijnych. Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. W tym dniu odpust zupełny za udział w  śpiewie hymnu " Przed tak wielkim Sakramentem". Następna Msza św. o g. 18:00
8. Bardzo proszę Panów, aby w czasie procesji wzięli chorągwie i baldachim.
9. Przez całą Oktawę po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna. Zapraszam wszystkich parafian i gości.
10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź św. od godz. 17:00, idę też wtedy do chorych od godz. 10:00. W sobotę o godz. 8:30 Msza św. wynagradzająca, a następnie różaniec.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej- tygodnika Idziemy.
12. Jednorazowe maseczki, można otrzymać przy wyjściu z kościoła lub zakrystii.
13. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. szczególne podziękowania składam dla Pana Pawła Kraszewskiego, który był założycielem internetowej strony parafialnej oraz fb- za wiele czasu poświęconego przez te lata i życzliwość, robił to bezinteresownie. Z racji zwiększonej liczby obowiązków podziękował za współpracę. dziękuję również innym osobom, które włączyły się w to dzieło. dziękuję Panu Jerzemu za pospawanie wokół kościoła /niektóre  elementy niestety trzeba było ponownie umocnić- lata robią swoje/
14. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej niedzieli, a solenizantom i jubilatom, by Bóg udzielał łask, a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 23 maja 2021

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocny. Kościół modli się, aby Duch Św. dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy.
2. Dzisiaj o godz. 1230 dzieci z kl. III przystąpią do I Komunii św. Bóg zapłać rodzicom za piękną dekorację kościoła.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Eryk Józef Wachowicz kaw z par tut i Aneta Paś panna z par. św. Rodziny z Wyszkowa zap. II, Sebastian Roicki kaw z par tut i Kinga Kielak panna z par św. Stanisława BM w Postoliskach.
4. Przypominam o nabożeństwach majowych to już ostatni tydzień od jutra do piątku i w Niedzielę o godz. 1730, a sobotę po Mszy św. porannej. Serdecznie zapraszam.
5. Jutro drugi dzień tzw. Zielonych Świąt – Święto Maryi Matki Kościoła. Msza św. wyjątkowo o godz. 1800 z racji białego tygodnia.
6. W środę Dzień Matki! Modlimy się za wszystkie Mamy. Polecamy Bogu nasze Mamy żyjące i zmarłe!
7. W czwartek 27 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 1800 w czasie Mszy św. modlić się będziemy w intencji kapłanów i o powołania.
8. W przyszłą Niedzielę o godz. 1100 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii św. spowiedź dzieci i rodziców w sobotę od godz. 1130.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy
10. Jednorazowe maseczki, można otrzymać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii
11. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowania dla Pana Wojciecha Relugi za umycie ogrodzenia wokół kościoła.
12. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 16 maja 2021

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przez kolejne dni majowe razem z Maryją oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego. Z codzienną Eucharystią i majowym nabożeństwem łączymy nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się w tę modlitwę, wiedząc jak bardzo jest nam potrzebne Jego Światło i pociecha.
2. W poniedziałek 17 maja Święto Św. Andrzeja Boboli, Męczennika, patrona Polski.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Piotr Borys kaw z par. tut. i Natalia Kaczyńska panna z par. św. Ap. Piotra i Pawła w Pniewie. Zap II Eryk Józef Wachowicz kaw z par tut i Aneta Paś panna z par. św. Rodziny z Wyszkowa.
4. Przypominam w naszym kościele nabożeństwa majowe od wtorku do piątku i w Niedzielę o godz. 1730, a w poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej. Serdecznie zapraszam.
5. W środę po Mszy św. Zapraszam na spotkanie osoby, które w poprzednich latach przygotowywały ołtarze na Boże Ciało i które chciały by pomóc w dekoracji w tym roku.
6. W przyszłą Niedzielę Zesłanie Ducha Świętego. Pamiętajmy, że kończy się okres Wielkanocny i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i komunię świętą. O godz.12.30 Uroczystość I Komunii św. spowiedź dzieci w sobotę od godz. 10.00.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowania dla Panów Eugeniusza Jana Tadeusza i Marcina za prace przy poszerzeniu chodnika przed kościołem (ułożenie kostki). Bóg zapłać.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. Jednorazowe maseczki, można otrzymać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocna - 9 maja 2021

1. Dziś ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne naszej Diecezji Bóg zapłać.
2. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Piotr Borys kaw z par. tut. i Natalia Kaczyńska panna z par. św. Ap. Piotra i Pawła w Pniewie.
3. W naszym kościele nabożeństwa majowe od wtorku do piątku i w Niedzielę o godz. 17.30, a w poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej. Serdecznie zapraszam.
4. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
5. W czwartek 13 maja nabożeństwo majowe połączone z fatimskim i procesją ze świecami, następnie Msza św.
6. Od piątku rozpoczyna się nowenna do Ducha Św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
8. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli przygotować do wczorajszej Mszy św. na cmentarzu i tym, którzy uczestniczyli. Serdeczne podziękowania rodzinie Czyżak za wypożyczenie namiotu.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
11. Jednorazowe maseczki, można otrzymać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
12. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkanocna - 2 maja 2021

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza. Nabożeństwo Adoracyjne połączone z Majowym o godz. 17.30. Dzisiaj Dzień Flagi pamiętajmy o wywieszeniu flagi.
2. Rozpoczyna się miesiąc maj, podczas którego w sposób szczególny modlimy się do Matki Bożej w czasie nabożeństw majowych. W naszym kościele nabożeństwa majowe od wtorku do piątku i w Niedzielę o godz. 17.30, a w poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej.
3. Uroczystość N. M. P. Królowej Polski. Msze św. o godz. 9.00, 12.00 - Suma odpustowa którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Piotr Główka proboszcz par. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie, serdecznie zapraszam następna Msza św. o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W piątek spowiedź od godziny 17.30. W piątek idę do chorych o godz. 10.00.
5. W sobotę 8 maja uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Dodatkowa Msza św. z racji naszego odpustu na Cmentarzu Parafialnym o godz. 12.00.
6. W przyszłą Niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. W związku z rozszerzającą się pandemią wojewoda przekazał burmistrzom i straży pożarnej jednorazowe maseczki, które zostały przekazane parafiom, można je otrzymać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocna - 25 kwietnia 2021

1. Dziś 4 Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza, którą obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania. Podczas całego tygodnia będziemy modlić się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, również z naszej parafii.
2. Bóg zapłać nowożeńcom Klaudii Jaszewskiej i Jakubowi Ostapowiczowi za kwiaty zdobiące nasz Kościół.
3. W sobotę 1 maja wspomnienie Św. Józefa Robotnika, rozpoczynamy miesiąc maj, podczas którego w sposób szczególny modlimy się do Matki Bożej w czasie nabożeństw majowych. W naszym kościele nabożeństwa majowe codziennie od wtorku do piątku i w Niedziele o godz. 17.30. A w poniedziałki i soboty po Mszy św. porannej.
4. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. wynagradzająca, po majowym różaniec.
5. Przyszła niedziela jest też I NIEDZIELĄ miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne połączone z Majowym o 17.30, po Mszy św. godz.9.00 i 11.00 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza. Jest to dzień flagi, pamiętajmy o wywieszeniu flagi.
6. W przyszły poniedziałek 3 maja Uroczystość Królowej Polski. Msze św. o godz. 9.00, 12.00 - Suma odpustowa którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Piotr Główka proboszcz par. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. W związku z rozszerzającą się pandemią wojewoda przekazał burmistrzom i straży pożarnej jednorazowe maseczki, które zostały przekazane parafiom, można je otrzymać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
11. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Barbarę Bralewską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocna - 18 kwietnia 2021

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i rodziców.
2. W piątek Uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
3. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
5. W związku z rozszerzającą się pandemią wojewoda przekazał burmistrzom i straży pożarnej jednorazowe maseczki, które zostały przekazane parafiom, można je otrzymać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
6. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Włodzimierza Błaszczyka Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Niedziela Miłosierdzia Bożego - 11 kwietnia 2021

1. W dzisiejszą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Jest to również święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Taca na dzieła Caritas naszej Diecezji.
2. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.00 zostanie poświęcona figura św. siostry Faustyny, Bóg zapłać ofiarodawcom.
3. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia. Dziś udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i rodziców.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
7. W związku z rozszerzającą się pandemią wojewoda przekazał burmistrzom i straży pożarnej jednorazowe maseczki, które zostały przekazane parafiom, można je otrzymać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosława Sawickiego i Józefa Morawskiego Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 4 kwietnia 2021

1. Dziś Niedziela Wielkanocna przezywana w czasie pandemii. Trwamy w Oktawie Święta Zmartwychwstania Pańskiego, poprzez którą w sposób szczególny Kościół obchodzi pamiątkę zwycięstwa Zbawiciela. Dodatkowa Msza św. o godz. 12.00. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
2. Jutro Poniedziałek Wielkanocy – drugi dzień Świąt. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
3. Od wtorku do soboty nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św.
4. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, można spożywać pokarmy mięsne.
5. W przyszłą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego, zostało ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Jest to również święto patronalne Caritas.
6. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim którzy przyczynili się do dobrego przeżycia świąt.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Niedziela Palmowa - 28 marca 2021

1. Kochani, to z pewnością trudne ogłoszenia parafialne, które do Was kieruję ze względu na obostrzenia sanitarne. Tegoroczne święta Paschalne będą i z Wami i bez Was. Wszystkich w kościele obowiązują maski, dystans 1,5 m i dezynfekcja.
2. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień jako ludzie wierzący godnie i po chrześcijańsku. Na wszystkich Mszach Św. poświęcenie palm.
3. Ostatnie Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.30, serdecznie zapraszam.
4. Dzisiaj odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
5. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Maciej Kwiatkowski i Katarzyna Galbarska oboje z par tut.
6. Przy ołtarzu stoi kosz „Jałmużna Wielkopostna” do którego można składać produkty żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.
We wtorek rozwiezione będą dary dla osób potrzebujących.
7. Od Wielkiego Wtorku Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 18.00.
8. W poniedziałek, wtorek i w środę spowiedź przed Mszą św.
9. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Proszę wspierajcie nas swoją modlitwą w tej godzinie. Na zakończenie Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Do godz. 22.00 możliwość indywidualnej modlitwy. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz.
10. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych, trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta. Post obowiązuje osoby dorosłe, jednak zachęcam również młodych. Liturgia o godz. 18.00. O godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Centrum tego dnia jest Krzyż. Bądźmy przy Jezusie, który zawisł na drzewie krzyża dla naszego zbawienia. Jeśli nie możemy uczestniczyć w Liturgii, zgromadźmy się w naszych domach w tym czasie przy krzyżu, zapalmy świece i adorujmy Krzyż, znak zbawienia. Od godz. 9.00 do liturgii Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy, po liturgii Adoracja do godz. 22.00. W tym dniu przypada rocznica śmierci Jana Pawła II.
11. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00, na liturgię przynosimy świece. Od godz. 9.00 do 13.00 na zewnątrz kościoła poświęcenie pokarmów. Adoracji Pana Jezusa w grobie od godz. 9.00 do 18.00. Warto i w tym dniu zachować post aż do liturgii Wigilii Paschalnej. O godz. 15.00 drugi dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. po liturgii Adoracja do godz. 22.00.
12. W przyszłą niedzielę Wielkanoc. Msza Św. Zmartwychwstania o godz. 6.00 , następne Msze św. o godz. 9.00 , 11.00 i 18.00.
13. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
15. W związku z rozszerzającą się pandemią wojewoda przekazał burmistrzom jednorazowe maseczki można je otrzymać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
16. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i Wielkiego Tygodnia a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
17. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariana Popowicza i Jana Pierzchało. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkiego Postu - 21 marca 2021

1. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
2. Dzisiaj i w Niedzielę Palmową odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
3. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki Pana Jezusa. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
4. Gorzkie Żale dzisiaj i w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30, serdecznie zapraszam.
5. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Maciej Kwiatkowski i Katarzyna Galbarska oboje z par tut.
6. W czwartek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień świętości życia, jest to również 29 rocznica utworzenia naszej diecezji.
7. Droga Krzyżowa w piątki:
-godz.1630 – dla dzieci,
-godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych.
Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
Serdecznie zapraszam.
8. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej, wspominamy wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Św. Tego dnia następuje zmiana czasu.
9. Przy ołtarzu stoi kosz „Jałmużna Wielkopostna” do którego można składać produkty żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.
10. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
12. W związku z rozszerzającą się pandemią wojewoda przekazał burmistrzom jednorazowe maseczki można je otrzymać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
13. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
14. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Marchel i Michalinę Ołdakowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu - 14 marca 2021

1. Gorzkie Żale dzisiaj i w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30, serdecznie zapraszam.
2. W piątek Uroczystość Św. Józefa. Można spożywać pokarmy mięsne.
3. Droga Krzyżowa w piątki:
-godz.16.30 – dla dzieci,
- godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych.
Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
Serdecznie zapraszam.
4. Przy ołtarzu stoi kosz „Jałmużna Wielkopostna” do którego można składać produkty żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.
5. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach ks. Przemysławowi, który je wygłosił, spowiednikom i tym którzy przynieśli poczęstunek dla księży posługujących w czasie rekolekcji.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
7. W przyszłą Niedzielę i w Niedzielę Palmową odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu - 7 marca 2021

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne i trwać będą do środy 10 III, poprowadzi je ks. Przemysław Macios proboszcz parafii Białobrzegi. Proszę o modlitwę za rekolekcjonistów i spowiedników, oraz o zarezerwowanie czasu by wziąć udział w rekolekcjach i w ten sposób przygotować się do Wielkanocy. Msze św. w czasie Rekolekcji o godz. 9.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy św.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
3. Gorzkie Żale dzisiaj i w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30, serdecznie zapraszam.
4. Droga Krzyżowa w piątki:
-Godz. 16.30 – dla dzieci,
-Godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
Serdecznie zapraszam.
5. Przy ołtarzu stoi kosz „Jałmużna Wielkopostna” do którego można składać produkty żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkiego Postu - 28 luty 2021

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
2. Gorzkie Żale dzisiaj i w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30, serdecznie zapraszam.
3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W piątek idę do chorych o godz. 10.00 Msza Św. wynagradzająca o godz. 16.00. Spowiedź od godz. 15.30. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 8.30 , następnie różaniec i adoracja.
4. W czwartek 4 marca obchodzimy wspomnienie św. Kazimierza – jest to dzień imienin Bpa seniora Kazimierza Romaniuka, pamiętajmy o modlitwie.
5. Przyszła Niedziela to I Niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
6. Droga Krzyżowa w piątki:
o godz.1630 – dla dzieci,
o godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
Serdecznie zapraszam.
7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 7 III w przyszłą Niedzielę i trwać będą do środy 10 III, poprowadzi je ks. Przemysław Macios proboszcz par. Białobrzegi. Już dziś proszę o modlitwę za rekolekcjonistów i spowiedników, oraz o zarezerwowanie czasu by wziąć udział w rekolekcjach i w ten sposób przygotować się do Wielkanocy. Msze św. w czasie Rekolekcji o godz. 9.00, 16.00 i 18.00.
8. Przy ołtarzu stoi kosz „Jałmużna Wielkopostna” do którego można składać produkty żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Przygoda i Elżbietę Wójcik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne I Niedziela Wielkiego Postu - 21 luty 2021

1. Dzisiaj pierwsze Gorzkie Żale o godz. 15.30, serdecznie zapraszam.
2. Droga Krzyżowa w piątki:
o godz. 16.30 – dla dzieci,
o godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych.
Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
3. W przyszłą niedzielę – zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 7 III w Niedzielę i trwać będą do środy 10 III, poprowadzi je ks. Przemysław Macios proboszcz par. Białobrzegi. Już dziś proszę was o modlitwę za rekolekcjonistów i spowiedników oraz o zarezerwowanie sobie czasu by wziąć udział w rekolekcjach i w ten sposób przygotować się do Wielkanocy.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
7. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Weronikę Tryc. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…


czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Zwykła - 14 luty 2021

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
2. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na chorych
objętych opieką Caritas DWP.
3. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
4. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie naszych głów popiołem. Wielki Post jest czasem pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych innych posiłków. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy do włączenia się w ten akt pokutny. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 9.00, 16.00 i 18.00. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30.
Droga Krzyżowa w piątki:
-godz. 16.30 – dla dzieci,
-godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
Serdecznie zapraszam.
5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
6. W sobotę 20 II. Zgodnie z tradycją w tym dniu kapłani pracujący w naszej Diecezji przeżywają dzień pokuty i skupienia.
7. W tym tygodniu jest jeszcze kilka wolnych intencji jeśli ktoś chciałby zamówić zapraszam do zakrystii.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
Bóg zapłać” również za ofiary złożone podczas Mszy św. kolędowych.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.


czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Zwykła - 7 luty 2021

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja z ok I Niedzieli miesiąca.
2. Dziś dzień imienin Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Otoczmy naszego biskupa modlitwą.
3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Jakub Ostapowicz kaw i Klaudia Jaszewska panna oboje z par tut.
4. W czwartek 11 lutego przypada Święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego, modlimy się za chorych i cierpiących. Zapraszam na Mszę św. osoby, które chcą przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.
5. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali przy rozbieraniu dekoracji świątecznych.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
Bóg zapłać” również za ofiary złożone podczas Mszy św. kolędowych. Jeśli ktoś pragnie zaprosić ks. na indywidualną wizytę to zapraszam do zakrystii po Mszy św.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas DWP.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jadwigę Drosel. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Zwykła - 31 stycznia 2021

1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Jakub Ostapowicz kaw i Klaudia Jaszewska panna oboje z par tut.
2. We wtorek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – tzw. Święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w godzinach: 9.00 i 16.00 . Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji Sióstr i Braci Zakonnych. Taca w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe. Podczas każdej Mszy – poświęcenie gromnic.
3. We wtorek po Mszy św. wieczornej i w środę od godz. 10.00 zapraszam panów do rozebrania dekoracji świątecznych. Już dzisiaj składam serdeczne Bóg zapłać.
4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W piątek spowiedź od godziny 15.30. W piątek idę do chorych o godz. 10.00. W sobotę Msza wynagradzająca o godzinie 8.30, następnie różaniec.
5. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu – pierwsza Niedziela miesiąca.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
Bóg zapłać” również za ofiary złożone podczas Mszy św. kolędowych.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
9. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Rafała Osmoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
10. W tym Roku wizyta duszpasterska zwana kolędą będzie następujący przebieg zapraszam do kościoła na Mszę św. i modlitwę w intencji mieszkańców określonych ulic. Po Mszy św. rozdanie pamiątek kolędowych.
 
PLAN KOLĘDY:
1 II Poniedziałek ul. Poniatowskiego, Czackiego, Sobieskiego, Lenartowicza Broniewskiego.
3 II Środa ul. Targowa.
4 II Czwartek ul. Mickiewicza, Słowackiego, Batorego.
5 II Piątek wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w wyznaczonym terminie.
 
Msze św. kolędowe odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 16.30
Serdecznie zapraszam.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Zwykła - 24 stycznia 2021

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam dzieci przygotowujące się I komunii Św. i ich rodziców, po Mszy św. spotkanie.
2. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek dla Chorwacji dotkniętej trzęsieniem ziemi.
3. Dzisiaj zgodnie z życzeniem papieża Franciszka jest obchodzona Niedziela Biblijna. Zachęcam by wziąć do ręki Pismo Święte i przeczytać fragment, Słowa Bożego w domu.
4. Jutro 25 I obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
5. Jutro w Szkole Podstawowej odbędą się wybory na nowego patrona. Wybory odbędą się w szkole. Głosować mogą uczniowie i ich rodzice, a także nauczyciele i pracownicy. Głosowanie odbędzie się w holu głównym szkoły przy wejściu od ul. Stefana Batorego, w godzinach 7.30 – 20.00.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
Bóg zapłać” również za ofiary złożone podczas Mszy św. kolędowych.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
9. W tym Roku wizyta duszpasterska zwana kolędą będzie miała inny przebieg zapraszam do kościoła na Mszę św. i modlitwę w intencji mieszkańców określonych ulic. Po Mszy św. rozdanie pamiątek kolędowych.
PLAN MSZY ŚWIĘTYCH KOLĘDOWYCH:
25 I Poniedziałek ul Latoszek, Kolonijna.
26 I Wtorek ul Przelotowa, Jeziorna.
27 I Środa ul. Ogrodowa, Jasna, Dolna.
28 I Czwartek ul. Niecała, Piaskowa, Jodłowa, Warszawska, Letniskowa, Skarżyńskiego.
29 I Piątek ul. Słoneczna, Graniczna Konwaliowa, Wołoskiego, Kolejowa.
30 I Sobota ul. Powstańców, Staszica, Dobra.
W NASTĘPNYM TYGODNIU:
1 II Poniedziałek ul. Poniatowskiego, Czackiego, Sobieskiego, Lenartowicza Broniewskiego.
3 II Środa ul. Targowa.
4 II Czwartek ul. Mickiewicza, Słowackiego, Batorego.
5 II Piątek wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w wyznaczonym terminie.
Msze św. odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 a w sobotę o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam.
10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Liliannę Włostowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Zwykła - 17 stycznia 2021

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 koncert kolęd w wykonaniu p Alicji Mieszało. Serdecznie zapraszam.
2. W poniedziałek rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (J 15,1–17).\3. W przyszłą niedzielę (24 stycznia) zbiórka do puszek dla Chorwacji dotkniętej trzęsieniem ziemi.
4. W środę przypada 3 rocznica Ingresu Biskupa Romualda Kamińskiego do naszej Diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu.
5. W czwartek 21 I będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach w modlitwie.
6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I komunii Św. i ich rodziców, po Mszy św. spotkanie.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać” również za ofiary złożone podczas Mszy św. kolędowych.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
10. W tym tygodniu ze względu na mrozy spotkań kolędowych w kościele nie będzie.


czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Niedziela Chrztu Pańskiego - 10 stycznia 2021

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii rozpoczyna się Okres Zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd i utrzymanie bożonarodzeniowych dekoracji do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 Błogosławieństwo dzieci które były ochrzczone w minionym roku.
3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Mateusz Płochocki kaw i Anna Grzanka panna oboje z par tut.
4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 koncert kolęd w wykonaniu p Alicji Mieszało. Serdecznie zapraszam.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
Bóg zapłać” również za ofiary złożone podczas Mszy św. kolędowych.
6. Od przyszłego poniedziałku ciąg dalszy Mszy św. kolędowych.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
9. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Henrykę Marchel. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 3 stycznia 2021

1. Dziś I Niedziela Miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Mateusz Płochocki kaw i Anna Grzanka panna oboje z par tut.
3. W środę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy Św. Pamiętajmy, że oznakowanie naszych drzwi jest wyznaniem naszej wiary. Taca na misje. Ofiary za kadzidło i kredę będą wyrazem naszej wdzięczności panu Kościelnemu – Bóg zapłać.
4. W czwartek pierwszy miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie zakonne i misyjne od godz. 1520 spotkanie modlitewne czcicieli Krwi Chrystusa.
5. W przyszłą Niedzielę obchodzimy chrzest Pański na godz. 11.00 zapraszam rodziców z dziećmi , które były ochrzczone w minionym roku.
6. W tym Roku wizyta duszpasterska zwana kolędą będzie miała inny przebieg zapraszam do kościoła na Mszę św. i modlitwę w intencji mieszkańców określonych ulic. Po Mszy św. rozdanie pamiątek kolędowych.
-Poniedziałek - Grądy i ul powstańców do mostku.
-Wtorek - ul. Powstańców od mostku Ul. Rzeczna i Chabrowa.
-Czwartek ul. Szczęśliwa i Mała.
-Piątek ul. Bajkowa Malinowa Jesienna Rybacka.
-Sobota ul. Jagiellońska Zaciszna Al. Wolności.
Msze św. odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 a w sobotę o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Niedziela Świętej Rodziny - 27 grudnia 2020

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Niech ta niedziela stanie się okazją do wspólnej modlitwy za nasze rodziny.
2. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do dekoracji świątecznej naszego kościoła i placu wokół.
3. W czwartek 31 grudnia ostatni Dzień Roku Pańskiego 2020. O godz. 15.30 nabożeństwo dziekczynno - przebłagalne i Msza Św. dziękczynna.
4. W piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, rozpoczynamy Nowy Rok Anno Domini 2021. Msze Św. jak w niedziele. Przypominam, że jest to pierwszy piątek miesiąca, w tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
5. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca – o godz. 8.30 Msza Św. wynagradzająca, następnie różaniec.
6. W przyszłą niedzielę 3 stycznia po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu - 20 grudnia 2020

1. Dziś już ostatnia Niedziela Adwentu.
2. Bóg zapłać panom i młodzieży, którzy pomagali wczoraj przy dekorowaniu kościoła i otoczenia na święta. Zapraszam do pomocy przy ustawianiu szopki i choinek w środę na godz. 10.00.
3. W tym tygodniu ostatnie Roraty zapraszam wszystkich, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie byli.
4. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Ofiary za opłatki będą wyrazem wdzięczności za pracę Pana organisty.
5. W kościele wystawiony jest kosz do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. We wtorek będą rozwiezione paczki.
6. W czwartek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko rano. Ostanie Roraty o godz. 645. Nie ma Mszy Św. wieczornej. Przypominam tradycyjnym poście w tym dniu. O północy Pasterka. Taca na przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
7. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Św. jak w każdą Niedzielę, z racji na uroczystość nie ma postu.
8. W sobotę 26 grudnia drugi dzień świąt – porządek Mszy Św. jak w niedzielę. Taca na budowę świątyń w naszej diecezji.
9. W niedzielę 27 grudnia Święto Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszam małżeństwa na odnowienie przyżeczeń małżeńskich.
10. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
12. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
13. Po Mszy św. zbieramy ofiary dla 8 miesięcznej Marysi (rodzina Pana sołtysa) chorej na nowotwór, której jedyną pomocą dla uratowania wzroku jest kosztowne leczenie w USA. Na stronie internetowej parafii i w gablocie więcej informacji i numer konta. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu - 13 grudnia 2020

1. Dziś III Niedziela Adwentu. Niedziela „Gaudete", tzn. „Radości". Określenie to pochodzi z introitu. Jest to szczególny czas na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
2. Dzisiaj przypada 39 rocznica Stanu Wojennego – pamiętajmy w modlitwie o ofiarach stanu wojennego.
3. W dniu wczorajszym zakończyły się parafialne rekolekcje, dziękuję wszystkim, którzy brali udział i spowiednikom. Mam nadzieję, że przyniosą trwałe owoce w naszym życiu. Bóg zapłać pewnej pani – rodzinie, która podzieliła się ciastem na stół plebanijny dla spowiedników.
4. Roraty codziennie o godz. 6.45 rano, przychodzimy z lampionami. Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach.
5. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Ofiary za opłatki będą wyrazem wdzięczności za pracę Pana organisty.
6. W kościele wystawiony jest kosz do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
7. W miniony wtorek została przywieziona i złożona nowa szafa do zakrystii. Serdeczne Bóg zapłać. Zapraszam do zobaczenia.
8. Informuję, że w poprzednim tygodniu do kontenera na cmentarzu znowu podrzucono 6 dużych worków ze śmieciami – liście i igliwie.
9. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam chętnych do dekorowania otoczenia kościoła na święta, choinki i szopkę ustawimy po następnej Niedzieli.
10. W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale Salve NET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.
11. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
13. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
14. Na stronie internetowej naszej diecezji jest prowadzona akcja – „Wesprzyj kapłana” modlitwą zapraszam do zapoznania i włączenia się do tej propozycji.
15. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Martę Nasiadko Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu - 6 grudnia 2020

1. II niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
3. Po Mszy św. o godz. 11.00 nabożeństwo adoracyjne.
4. Po Mszy św. o godz. 11.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
5. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12.00 - Godzina Łaski.
6. W piątek i sobotę odbędą się w naszej parafii Rekolekcje adwentowe – dni skupienia. Msze św. odprawiane będą o godz. 8.30 i 18.00 spowiedź na pół godz. przed Mszą św. W tych dniach nie będzie rorat. Przed Mszą św. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Wystawienie Najświętszego sakramentu do Mszy św. wieczornej.
7. Roraty codziennie o godz. 6.45 rano, przychodzimy z lampionami. Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach.
8. Trwa ogólnopolska akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca Caritas przy ołtarzu.
9. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Ofiary za opłatki będą wyrazem wdzięczności za pracę Pana organisty
.
10. W kościele wystawiony jest kosz do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - tygodnik „Idziemy”.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu - 29 listopada 2020

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent, który jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej wieczerzy ”.
2. W kościele wystawiony jest kosz do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
4. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach. Niech nie zabraknie dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Roraty codziennie o godz. 6.45 rano, przychodzimy z lampionami. Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach.
5. Tradycyjnie w I niedzielę Adwentu rozpoczyna się ogólnopolska akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem: „Świeca, która tworzy Polską Wigilię”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
6. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Ofiary za opłatki będą wyrazem wdzięczności za pracę Pana organisty.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie w intencji kapłanów.
8. W piątek idę do chorych o godz. 10.00, spowiedź w kościele od 15.30, następnie Msza św.
9. W sobotę po Mszy św. różaniec.
10. Przez cały listopad można było wspomóc oddział "covidowy"naszego szpitala zebraliśmy 1800 zł. Zostały zakupione środki ochrony dla lekarzy, wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło składam serdeczne Bóg zapłać.
11. Polecam naszym modlitwom ks. Jacka Grzybowskiego – nowo mianowanego biskupa pomocniczego naszej diecezji.
12. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza, (prośba by żywych kwiatów nie wyrzucać do kontenera ostatnio za wywóz śmieci zapłaciliśmy 900zł.)
13. Bóg zapłać pewnej rodzinie, która ufundowała figurę św. Andrzeja Boboli do naszego kościoła.
14. Bóg zapłać panom Janowi i Tadeuszowi za wycięcie 2 drzew na które wcześniej była wydana zgoda.
15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej - Tygodnik „Idziemy”
16. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jana Różyckiego Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 22 listopada 2020

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Kończy się rok liturgiczny. Po Mszy św. o godz.11.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Można zyskać odpust za publiczne odmówienie aktu.
2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Na każdej Mszy św. poświecenie opłatków. Poświęcony opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Jest to również wyraz naszej wdzięczności za pracę dla pana organisty.
3. Roraty w Adwencie będą o godz. 6.45 rano.
4. W minionym tygodniu została wycięta uschnięta sosna zagrażająca ludziom i mieniu i oczyszczony dąb w wejściu do kościoła z suchych gałęzi. Koszt tych prac to 1100zł.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
6. W związku z tym, że w naszym szpitalu znajdują się osoby zakażone cowidem wiem że są braki w ochronie osobistej lekarzy po rozmowie z lekarzami parafia nasza ma możliwość wsparcia dla tych którzy leczą i pielęgnują chorych składając dobrowolną ofiarę za znicze. Dzisiaj ostatnia niedziela kiedy możemy wspomóc to dzieło. W grudniu zostaną zakupione potrzebne środki. Wszystkim składam Bóg zapłać.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
9. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy ś. p. Krzysztofa Sobocińskiego i Władysława Niemoczyńskiego. Wieczny odpoczynek…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne XXXIII Niedziela Zwykła - 15 listopada 2020

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Ustanowiony przez papieża Franciszka na zakończenie roku miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na dzieła charytatywne.
2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
3. Od 8 listopada obowiązują nowe obostrzenia sanitarne w kościołach, tylko 1 osoba może przebywać na 15 m2, a więc po tych zmianach we Mszy Św. w naszej świątyni może uczestniczyć 19 osób jednocześnie.
4. Jutro wspominamy N.M.P. Ostrobramską.
5. Przez cały listopad modlimy się za Zmarłych polecanych w Wypominkach listopadowych po Mszy św.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tygodnik „Idziemy”.
7. Jak informowałem w minioną niedzielę zostały wymienione oprawy oświetleniowe wokół plebanii koszt tej inwestycji wraz z robocizną to 3700. Mam nadzieję, że uda nam się ją spłacić jeszcze przed świętami.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
9. W związku z tym, że w naszym szpitalu znajdują się osoby zakażone cowidem wiem że są braki w ochronie osobistej lekarzy po rozmowie z lekarzami parafia nasza ma możliwość wsparcia dla tych którzy leczą i pielęgnują chorych składając dobrowolną ofiarę za znicze. Akcja ta będzie prowadzona w listopadzie i w pierwszych dniach grudnia zostaną zakupione potrzebne środki. Wszystkim składam Bóg zapłać.
10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnią niedzielę roku liturgicznego.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
12. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy ś.p. Ewę Dąbrowską i Zdzisława Kołodziejskiego Wieczny odpoczynek…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne XXXII Niedziela Zwykła - 8 listopada 2020

1. W związku z obostrzeniami sanitarnymi, dotyczącymi udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 15 mkw. tj. 19 osoby może przebywać w naszej świątyni jednocześnie – ks. Biskup zwraca się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń, przedłuża dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie naszej diecezji. Zachęcam jednak do udziału we Mszy św. w tygodniu. Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.
2. Dziś zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan. Jest to dzień szczególnej pamięci, modlitwy i wsparcia materialnego Chrześcijan prześladowanych współcześnie na całym świecie.
3. W środę, 11 listopada - Msze św. jak w niedzielę- przypada Święto Niepodległości (102 rocznica odzyskania niepodległości). Modlimy się za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski i za tych, którzy kształtują jej współczesność.
4. Przez cały listopad modlimy się za Zmarłych polecanych w Wypominkach listopadowych po Mszy św.
5. W minionym tygodniu otrzymaliśmy zgodę od konserwatora zabytków z Ostrołęki na wycięcie trzech suchych drzew, które będą wycięte do końca listopada.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tygodnik „Idziemy”.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
8. W związku z tym, że w naszym szpitalu znajdują się osoby zakażone cowidem wiem że są braki w ochronie osobistej lekarzy po rozmowie z lekarzami parafia nasza ma możliwość wsparcia dla tych którzy leczą i pielęgnują chorych składając dobrowolną ofiarę za znicze. Akcja ta będzie prowadzona w listopadzie i w pierwszych dniach grudnia zostaną zakupione potrzebne środki. Wszystkim składam Bóg zapłać.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy Annę Wojciechowską i Hannę Nizińską Wieczny odpoczynek…


czytaj więcej