OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 21 kwietnia 2019

1. Niedziela Wielkanocna. Trwamy w Oktawie Święta Zmartwychwstania Pańskiego, poprzez którą w sposób szczególny Kościół obchodzi pamiątkę zwycięstwa Zbawiciela. Po Mszy św. wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
2. Jutro Poniedziałek Wielkanocy – drugi dzień Świąt. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
3. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, można spożywać pokarmy mięsne.
4. W przyszłą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego jak również święto patronalne Caritas. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Taca na Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
W ciągu tygodnia, codziennie po Mszy św. nowenna przed Świętem Miłosierdzia.
5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. W ramach Wielkopostnej Akcji Caritas zostało wydanych 12 paczek dla najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim którzy włączyli się w niesienie pomocy.
6. Serdeczne podziękowania wszystkim którzy tak licznie gromadzili się na Triduum paschalne parafianom i gościom, Panu Kościelnemu i Organiście, Pani Małgosi która układała kwiaty Służbie Liturgicznej, p. Waldemarowi Delak i p. Adamowi Wrzosek za poprawienie ołtarza, wszystkim którzy pomagali przy wystroju Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Niedziela Palmowa - 14 kwietnia 2019

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień jako ludzie wierzący godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez udział w bogatej liturgii.
Dzisiaj o godz. 17.30 Gorzkie Żale i po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
2. Przy ołtarzu można składać dary żywnościowe do dzisiaj, które będą przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii a przekazane w tym tygodniu. Bóg zapłać.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Jakub Lewandowski kawaker z parafii św. Idziego i Łucja Dziemianowicz panna z parafii tutejszej.
4. Składam serdeczne Bóg zapłać za liczny udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, było to publiczne wyznanie naszej wiary. Moje podziękowania przekazuje również policji, która zabezpieczyła trasę.
5. W WIELKI CZWARTEK
o godz. 10.00 w katedrze pod przewodnictwem biskupa ordynariusza odprawia się Mszę Świętą Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje św. W czasie tej Mszy Kapłani odnawiają przyrzeczenia złożone w dniu święceń. W naszej parafii o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej - na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne; po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy. W tym dniu zostanie obnażony ołtarz. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00., a w Wielki Piątek już od godz. 9.00. do Liturgii Męki Pańskiej.
6. W WIELKI PIĄTEK
zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; zachęcam także pozostałych, do zachowania tej praktyki postnej). W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godzina 15.00 odmówimy Koronkę – rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Tego dnia na znak żałoby nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00.
7. WIELKA SOBOTA
jest dniem adoracji Pana Jezusa w Grobie. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Zachęcam aby zachować post i powstrzymać się od pokarmów mięsnych.
8. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę
od godz. 9.00 do 13.00. co pół godziny.
9. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00
Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa, przynosimy świece. O godz. 15:00 II Dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
10. Zapraszam wszystkich Parafian i gości do licznego udziału w Triduum Paschalnym.
11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00 następnie Msza św. Pozostałe Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
12. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
13.Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, wszelką życzliwość i proszę o modlitwę.
14. Składam serdeczne Bóg zapłać za liczny udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, było to publiczne wyznanie naszej wiary. Moje podziękowania przekazuje również policji, która zabezpieczyła trasę.
15. Bóg zapłać Panom i Paniom którzy pomagali w pracach porządkowych przy kościele i plebanii, Panu Zbigniewowi Wyszyńskiemu za ofiarowanie i wkopanie świerku przy kościele i Pani za kwiatki.
16. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.
17. Zachęcam do czytania Tygodnika „Idziemy”.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkiego Postu - 8 kwietnia 2019

1. Dzisiaj I Niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00. Koncert Pieśni Pasyjnych, po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza. O godz. 17.30 Gorzkie Żale połączone z Nabożeństwem Adoracyjnym. Serdecznie zapraszam.
2. Przy ołtarzu można składać dary żywnościowe do Niedzieli Palmowej włącznie, które będą przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Jakub Lewandowski kawaler z parafii św. Idziego i Łucja Dziemianowicz panna z parafii tutejszej.
4. We wtorek wyjątkowo Msza św. o godz. 16.00
5. W najbliższy piątek o godz. 18.30 ostatnia Droga Krzyżowa w tym Wielkim Poście która przejdzie ulicami naszej parafii zapraszam do uczestnictwa ze świecami. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 16.30
6. W sobotę 13 IV po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się spotkanie modlitewne rodzin Intronizacyjnych. Serdecznie zapraszamy.
7. Informuję, że Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał zalecenia konserwatorskie odnośnie naszego kościoła, cyt. „Dominującym elementem wyposażenia prezbiterium był witraż przedstawiający Ukrzyżowanie – stanowi on przykład sztuki sakralnej i swym charakterem wpisuje się w architekturę kościoła zbudowanego w latach 20 XX w. Powrót tego elementu wyposażenia kościoła jest uzasadniony. Działania takie przywracają historyczny kształt tej części kościoła, pozwalając na wyeksponowanie walorów artystycznych”. Jednocześnie o pozwolenie na prace te została poinformowana Kuria Biskupia.O terminie rozpoczęcia prac poinformuję w późniejszym terminie. Jednocześnie informuję, że Krzyż który wisi w prezbiterium pozostanie w naszym kościele na godnym miejscu.
8. W minionym tygodniu rozpoczęły się prace związane z rozłożeniem instalacji grzewczej na plebanii w części katechetyczno kancelaryjnej na dzień dzisiejszy za materiały hydrauliczne zapłaciliśmy 4500.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i wszelką życzliwość i proszę o modlitwę.
10. Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na każdej Mszy św. w tym dniu zbiórka do puszek na kwiaty do grobu Pańskiego i Ciemnicy.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.
12. Zachęcam do czytania Tygodnika „Idziemy”.
13. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp Jarosława Karpow wieczny odpoczynek...
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu - 31 marca 2019

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy o nabożeństwach wieko postnych. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę o godz. 15.30.
Droga Krzyżowa w piątki:
-godz.16.30 – dla dzieci,
-godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych, a później Msza św. Serdecznie zapraszam.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. modlitwa o dobre i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne oraz za tych, którzy służą Panu Jezusowi. W piątek o 10.00 idę do chorych, spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu od 15.30, o godz. 16.00 Msza św. W sobotę po Mszy św. Różaniec.
3. Przy ołtarzu można składać dary żywnościowe do Niedzieli Palmowej, które będą przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać.
4. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
5. Zachęcam do czytania Tygodnika „Idziemy”.
6. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i wszelką życzliwość.
 
List Biskupa Romualda Kamińskiego przed XIV Marszem Świętości Życia
 
Wielebni Duszpasterze, Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego, Umiłowani Diecezjanie,
W niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się XIV Marsz Świętości Życia, który jest wspólną inicjatywą dwóch warszawskich diecezji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11, jednocześnie w Archikatedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Obie części Marszu wyruszą po Mszy Świętej i połączą się na placu Zamkowym. Zakończenie przewidywane jest na godzinę 13 przed Bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Przesłanie tegorocznego Marszu „Tato, to ja” jest wymowne. Dziecko delikatnym głosem prosi, nie tylko swojego tatę, ale całą rodzinę o przyjęcie, o zapewnienie rozwoju, o pomoc na drodze życia, która ma zaprowadzić do Królestwa Bożego. Marsz Świętości Życia zdążył się już wpisać w kalendarz najważniejszych wydarzeń, które każdego roku odbywają się w naszej Diecezji. Zachęcam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do udziału, żebyśmy mogli wspólnie zamanifestować o wielkiej sprawie, jaką jest obrona życia.
 
Z pasterskim błogosławieństwem
+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 24 marca 2019

Dzisiaj: III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Plan rekolekcji Pon. Wt. Śr. Msze o godz. 9.00 dla wszystkich, 10.30 - klasy V VI VII VIII i III gimn. o 12.00 – kl. 0 I II III IV i 18.30 dla wszystkich Uwaga zmiana godziny.
Spowiedź we wtorek i środę podczas każdej Mszy św. W Poniedziałek po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Błagalne o Uzdrowienie, we wtorek Po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa. Rekolekcje poprowadzi Ks. Waldemar Rybicki.

2. Jutro, 25 marca, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Kościele jest to Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu przypada 27 rocznica erygowania naszej Diecezji.

3. Pamiętajmy o nabożeństwach Wielkiego Postu. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę o godz. 15.30.
Droga Krzyżowa w piątki:
-godz.16.30 – dla dzieci,
-godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych, a później Msza św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.

4. Przy ołtarzu można składać dary żywnościowe do Niedzieli Palmowej, które będą przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać.

5. Zachęcam do czytania Tygodnika „Idziemy”.

6.Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.

7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i wszelką życzliwość.

8.W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Franciszka Walaszka Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

9. Ogłoszenie stowarzyszenia..


czytaj więcej