Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocna - 17 maja 2020

1. Informuję, że w naszej świątyni od dziś może przebywać 29 osób jednocześnie. Wszystkim którzy się nie zmieszczą proponuję, żeby pozostać na zewnątrz świątyni. Dziękuję, za odpowiedzialne przychodzenie w maskach.
2. Trwa miesiąc maj, podczas którego w sposób szczególny modlimy się do Matki Bożej w czasie nabożeństw majowych. W naszym kościele nabożeństwa majowe od wtorku do piątku i w Niedziele o godz. 17.30. A w poniedziałki i soboty po Mszy św. porannej.

3. Jutro 18 maja przypada stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Bogu za dar Wielkiego Polaka. W tym dniu chcemy trwać na modlitwie dziękczynnej. O godz. 18.00 dodatkowa Msza św. dziękczynna. Warto abyśmy już od dzisiaj podkreślili rangę tego wydarzenia poprzez wywieszenie flagi, portretu papieża Jana Pawła II. Wróćmy też do wspomnień w swoich rodzinach związanych z pielgrzymkami papieża.
4. Poniedziałek, wtorek i środa przed Wniebowstąpieniem Pańskim to dni podczas których Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje
5. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Pięćdziesiątnicy.
6. Przyszła niedziela to już Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Informuję, że 11 maja w poniedziałek został przywieziony kamień – piaskowiec do obłożenia schodów i podjazdu. Od jutra rozpoczną się prace z tym związane.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej - tygodnik Idziemy.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

10. Wszystkim parafianom i gościom w tym trudnym czasie pandemii życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.