Ogłoszenia parafialne Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada 2020

1. Dziś 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. w kościele lub przez media. W tym dniu uwielbiamy Boga w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Są oni dla nas drogowskazami w drodze na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie.
2. W poniedziałek, 2 listopada Dzień Zaduszny. Modlimy się za naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy. W tym dniu Msze Św. o godz. 8.30 i 16.00 . Dnia 1 i 2 listopada po Mszy św. wieczornej wypominki za zmarłych.
3. Za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych modlimy się po Mszy św.
4. Przypominam, że od wczoraj do poniedziałku cmentarze są zamknięte, zgodnie z rozporządzeniem prezesa Rady Ministrów.
5. Zgodnie z dekretem Stolicy Apostolskiej przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz, przyjmując komunię św. i odmawiając modlitwę w intencjach Ojca Św.
6. Od 1 do 8 listopada włączmy się do modlitwy Różaniec do Granic. Proszę wybrać sobie czas i codziennie modlić się na różańcu za naszą ojczyznę.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania i za powołanych. W piątek o 10.00 idę do chorych od 15.30 spowiedź. W sobotę po Mszy Św. o godz. 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tygodnik „Idziemy”.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
10. W związku z tym, że w naszym szpitalu znajdują się osoby zakażone cowidem wiem że są braki w ochronie osobistej lekarzy po rozmowie z lekarzami parafia nasza ma możliwość wsparcia dla tych którzy leczą i pielęgnują chorych składając dobrowolną ofiarę za znicze. Akcja ta będzie prowadzona w listopadzie i w pierwszych dniach grudnia zostaną zakupione potrzebne środki. Wszystkim składam Bóg zapłać.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.