OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne – 18 marca 2019

Dzisiaj: II Niedziela Wielkiego Postu
1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu, przeżywamy dzień modlitwy za misjonarzy pod hasłem „Misjonarze Mocą Ducha”. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć misjonarzy ofiarą. Bóg zapłać.
2. O godz. 11:00 Msza Św. dla dzieci, które przygotowują się do I komunii św. i ich rodziców i spotkanie.
3. Pamiętajmy o nabożeństwach wiekopostnych. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.30.
Droga Krzyżowa w piątki:
a. godz.16.30 – dla dzieci,
b. godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych, a później Msza św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
4. Przy ołtarzu można składać dary żywnościowe do Niedzieli Palmowej, które będą przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać.
5. We wtorek przypada Uroczystość Św. Józefa.
6. W przyszłą Niedzielę Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki Będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Plan rekolekcji Pon. Wt. Śr. Msze o godz. 9.00 dla wszystkich, 10.30 - klasy V VI VII VIII i III gimn. o 12.00 – kl. 0 I II III IV i o 18.30 dla wszystkich Uwaga zmiana godziny. Rekolekcje poprowadzi Ks. Waldemar Rybicki. Już dziś proszę o modlitwę za naszą wspólnotę parafialną i za ks. rekolekcjonistę abyśmy dobrze przeżyli ten czas przybliżając się do Pana Boga.
7. 24 marca, jak co roku, obchodzić będziemy Narodowy Dzień Życia. Głównym punktem obchodów tegorocznego święta będzie Narodowy Marsz Życia, który przejdzie tego dnia ulicami Warszawy. Marsz ma mieć charakter przede wszystkim afirmujący życie człowieka, prawo do życia od urodzenia do naturalnej śmierci i rodzinę jako naturalne środowisko życia człowieka. Chcemy po raz kolejny upomnieć się o pełne prawo do życia dla każdego dziecka. Zachęcam wszystkich obrońców życia do dania świadectwa i licznego udziału w tym ważnym wydarzeniu! podpisał, dr Paweł Wosicki prezes Fundacji „Głos dla Życia”
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i wszelką życzliwość. Panu Adamowi Wrzosek za wykonanie podstawy pod Krzyż.
9. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.
10. Zachęcamy do czytania Tygodnika „Idziemy”.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.
12. Ogłoszenie Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Rybienka Leśnego, Drogoszewa, Latoszka i Rybienka Łochowskiego a także wszystkich miłośników tej urokliwej okolicy malowniczo rozciągniętej pomiędzy sosnowymi lasami Puszczy Kamienieckiej a dziką rzeką Bug, na publiczne spotkanie informacyjne tworzącego się Stowarzyszenia Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic. Do zobaczenia w niedzielę, 24 marca, o godz. 12, w Szkole Podstawowej w Rybienku Leśnym!

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 10 marca 2019

Dzisiaj: I Niedziela Wielkiego Postu
1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy o nabożeństwach wiekopostnych. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15:30. Droga Krzyżowa w piątki:
godz.16:30 – dla dzieci,  godz. 17:30– dla młodzieży i dorosłych, a później Msza św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwają będą Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
2. W Środę Popielcową rozpoczął się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
3. W środę VI rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie.
4. W przyszłą niedzielę o godz. 11 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
5. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tomasz Karłowicz kaw. i Katarzyna Śliwińska panna, oboje z par św. Wojciecha w Wyszkowie.
6. Przy ołtarzu można składać dary żywnościowe, które będą przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać.
7. Od III Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy Rekolekcje, plan podany będzie w przyszłą niedzielę.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i wszelką życzliwość. BÓG ZAPŁAĆ Panu Radosławowi Rzemek z Drogoszewa za wykarczowanie karp po wyciętych drzewach.
9. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.
10. Zachęcamy do czytania Tygodnika „Idziemy”.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 3 marca 2019

Dzisiaj: VIII Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj I Niedzielą miesiąca marca. Po Mszy św. o godz. 11. nabożeństwo adoracyjne, a po Mszy św. o godz. 9 i 11 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
2. W dniu jutrzejszym w Kościele wspominamy św. Kazimierza Królewicza jest to dzień imienin Ks. Bpa Seniora – Kazimierza Romaniuka, pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie.
3. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie naszych głów popiołem. Wielki Post jest czasem pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy, służy naszemu nawróceniu i przygotowaniu naszych serc na owocne przeżycie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i w Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy do włączenia się w ten akt pokutny. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 10 i 16. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:30.
Droga Krzyżowa w piątki:
a.
godz.16:30 – dla dzieci,
b.
godz. 17:30 – dla młodzieży i dorosłych, Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
5. W Środę Popielcową rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o uproszenie nowych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.
7. W sobotę, z racji dorocznego Dnia Pokuty księży naszej Diecezji, kancelaria nie będzie czynna.
8. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tomasz Karłowicz kaw. i Katarzyna Śliwińska panna oboje z par. św. Wojciecha w Wyszkowie.
9. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.
10. Zachęcamy do czytania Tygodnika „Idziemy”.
11. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
12. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 24 lutego 2019

Dzisiaj: VII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu od godz. 15:30 spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu, Msza Św. wynagradzająca o godz. 16. W piątek od godz. 10 odwiedzę chorych.

2. W sobotę o godz. 8:30 Msza Św. wynagradzająca, następnie różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 10 zapraszam ministrantów na spotkanie.

3. Przyszła niedziela jest I Niedzielą miesiąca marca. Po Mszy św. o godz. 11 nabożeństwo adoracyjne. W przyszłą Niedzielę po mszy św. o godz. 9 i 11 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.

4. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Bielicki kawaler z parafii św. Krzyża w Łapach i Izabela Chryc panna z parafii tutejszej.

5. Zachęcamy do czytania Tygodnika „Idziemy”.

6. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.

7. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 17 lutego 2019

Dzisiaj: VI Niedziela Zwykła
1. Dziś o godz. 1100 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
2. W pierwszą niedzielę po Światowym Dniu Chorego, w naszej Diecezji przeprowadzamy zbiórkę do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę na ten cel.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Bielicki kawaler z parafii św. Krzyża w Łapach i Izabela Chryc panna z parafii tutejszej.
4. Zachęcam do czytania tygodnika Idziemy.
5. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
6. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.

czytaj więcej