OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Zwykła - 9 lutego 2020

1. We wtorek 11 lutego wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes - jest to Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za wszystkich chorych i cierpiących, w czasie Mszy św. możliwość skorzystania z Sakramentu Namaszczenia Chorych.
2. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
3. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami, a tym, którzy wyjeżdżają udanych ferii zimowych.
4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Ofiarowania Pańskiego - 2 lutego 2020

1. Dziś 2 lutego – Uroczystość Ofiarowania Pańskiego – Święto Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji Sióstr i Braci zakonnych. Taca na zakony klauzurowe.
2. Po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek modlimy się o powołania, kapłańskie zakonne i misyjne o godz. 15.30 spotkanie modlitewne Stowarzyszenia Krwi Chrystusa i I piątek miesiąca spowiedź u chorych od 10.00, w kościele od 15.30 i adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania, następnie spotkanie rodzin intronizacyjnych.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać tym osobom które, przyszły pomóc przy rozbieraniu dekoracji Bożonarodzeniowych.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
7. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. W Minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty ś.p. Bogusławę Końską, Krzysztofa Kubalskiego i Stanisława Skoczylasa. Wieczny odpoczynek…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Zwykła - 26 stycznia 2020

1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca po Mszy św. Różaniec i Adoracja. O godz. 10.00 zapraszam do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznych.
2. Najbliższa niedziela to Święto Matki Bożej Gromnicznej również I NIEDZIELA miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
3. W środę o godz. 17.00 w szkole na sali gimnastycznej jasełka w wykonaniu naszych uczniów, zapraszam w imieniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów.
4. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do pomocy przy rozbieraniu dekoracji Bożonarodzeniowych.
5. W przyszłą Niedzielę będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
7. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
8. Składamy staropolskie Bóg zapłać za wspólną modlitwę, miłe spotkania i ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej. Jeśli ktoś z różnych przyczyn nie mógł się spotkać z kapłanem na modlitwie można w zakrystii umówić dogodny termin.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Zwykła - 19 stycznia 2020

1. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców, a po Mszy św. spotkanie.
2. Jutro w poniedziałek przypada 2 rocznica Ingresu Pasterza Diecezji – Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu.

3. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan przeżywany pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy”.
4. Msza św. tylko we Wtorek o godz. 15.00 w pozostałe dni wg tradycyjnego rozkładu.
5. We wtorek Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie w ich intencji, prosząc dla żyjących o zdrowie i długie lata życia, a dla zmarłych o życie wieczne.
6. W sobotę 25 stycznia obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
10. Plan wizyty duszpasterskiej – kolędy.
 
20 I poniedziałek – ul. Targowa od lasu.
21 I wtorek – ul. Mickiewicza, Słowackiego – jeden ksiądz; ul. Batorego – drugi ksiądz
 
Wizytujemy od Pon do Piątku od godz. 16.00 do 21.00.
 
Ofiary składane na kolędzie będą przeznaczone na dokończenie inwestycji rozpoczętych w minionym roku i zrobienie nowych drewnianych mebli do zakrystii. Już dziś składam serdeczne staropolskie Bóg zapłać. Dziękujemy za wspólną modlitwę i miłe spotkania w czasie wizyty duszpasterskiej
W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską, jeśli ktoś z różnych przyczyn nie mógł się spotkać z kapłanem na modlitwie można w zakrystii umówić dogodny termin.
 
11. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Pawła Walaszka, Rafała Wrzesińskiego, Antoniego Golaka i Mariana Włostowskiego. Wieczny odpoczynek…
12. Informuję, że 17 stycznia zmarł bp Stanisław Stefanek – bp Senior Diecezji Łomżyńskiej Msza św. pogrzebowa 23 stycznia czwartek o godz. 11.00 w katedrze Łomżyńskiej. Więcej informacji na stronach Diecezji Łomżyńskiej. Wieczny odpoczynek…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Niedziela Chrztu Pańskiego - 12 stycznia 2020

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii przeżywamy Okres Zwykły, lecz tradycyjnie śpiewamy kolędy do 2 lutego.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 Uroczyste Błogosławieństwo dzieci, które w minionym roku przyjęły chrzest.
3. Bóg zapłać wszystkim, którzy składali dary żywnościowe w Adwencie. Zrobiliśmy 10 paczek resztę produktów przekazaliśmy do DPS do Niegowa.
4. Właścicielom cukierni MUFINKA dziękuję za ciasto, którym zostaliśmy poczęstowani w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia.
5. Dziękuję również paniom które zrobiły ozdoby choinkowe do kościoła.
6. W niedzielę 19 stycznia o godz. 11.00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców, a po Mszy św. spotkanie.
7. Od 7 stycznia Msze św. w Pon. Czw. Pt i Sob. Odprawiane będą o godz. 8.30 natomiast Wt. i Śr. o godz. 15.00 ze względu że w te dwa dni mam lekcje w szkole od rana a później jest kolęda. Ofiary składane na kolędzie będą przeznaczone na dokończenie inwestycji rozpoczętych w tym roku i zrobienie nowych drewnianych mebli do zakrystii. Już dziś składam serdeczne staropolskie Bóg zapłać. Dziękujemy za wspólną modlitwę i miłe spotkania w czasie wizyty duszpasterskiej.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
 
11. PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ - KOLĘDA
 
13 I Poniedziałek – ul. Przelotowa i Jeziorna.
 
14 I Wtorek – ul. Ogrodowa, Jasna i Dolna.
 
15 I Środa – ul. Niecała, Piaskowa Jodłowa Warszawska – jeden ksiądz; ul. Letniskowa, Skarżyńskiego – drugi ksiądz.
 
16 I Czwartek ul. Słoneczna , Graniczna – jeden ksiądz; ul. Konwaliowa Wołowskiego, Kolejowa – drugi ksiądz.
 
17 I Piątek – ul. Powstańców i Staszica.
 
18 I Sobota – al. Wolności od torów i Poniatowskiego – jeden ksiądz; ul. Czackiego, Sobieskiego, Lenartowicza, Broniewskiego – drugi ksiądz.
 
20 I Poniedziałek – ul. Targowa od lasu.
 
21I Wtorek – ul. Mickiewicza, Słowackiego – jeden ksiądz; ul. Batorego – drugi ksiądz.
 
Wizytujemy od Pon do Piątku od godz. 16.00 do 2.100, a w soboty od 10.00.
czytaj więcej