Ogłoszenia parafialne Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 7 czerwca 2020

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”. Warto też sobie uświadomić, że ile razy czynimy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Świętą.
2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Damian Komorowski kaw. i Anna Dziubłowska panna oboje z par tut.
3. Zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej jest dzisiaj odwołana, odbędzie się w późniejszym terminie.
4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
5. W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Ks. bp wydał komunikat, że procesje Bożego Ciała w naszej diecezji będą odprawiane na terenie kościoła, w związku z tym po Mszy Św. o godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła, zakończona uroczystym błogosławieństwem. Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. Przez całą Oktawę po Mszy św. będzie procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do udziału wszystkich naszych parafian i gości. Pamiętajmy o zachowaniu wszystkich zaleceń sanitarnych, o dystansie społecznym i zasłanianiu twarzy. Odpust zupełny za pobożny udział w procesji eucharystycznej przy spełnieniu pozostałych koniecznych warunków. Po procesji wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17.30.
6. Osoby, które przygotowywały ołtarze w latach ubiegłych proszę o kontakt w zakrystii.
7. W sobotę dnia 13 czerwca o godz. 8.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z fatimskim i procesją.
8. W przyszłą Niedzielę ks. Zenobiusz obchodzi 61 rocznicę święceń kapłańskich pamiętajmy o modlitwie.
9. Zachęcam do czytania tygodnika „Idziemy".
10. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.