OGŁOSZENIA

Ogłoszenia Na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej - 4 VI 2023

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”. Warto też sobie uświadomić, że ile razy czynimy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę świętą. Dziś zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
2. Dzisiaj zbierane są ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Milena Palesa panna i Mateusz Garbacz kawaler z par św Antoniego z Lucynowa.
4. Informuję że w maju na cmentarzu ułożono z kostki nową alejkę i ustawiono nowe słupki oznakowania alejek.
5. Bóg zapłać rodzicom dzieci Komunijnych za obrusy ołtarzowe i posprzątanie kościoła i terenu wokół.
6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1100 grupa dzieci kl. IV będzie uczestniczyła w rocznicy I Komunii św.
7. Nabożeństwa czerwcowe o 1730 a od piątku połączone z procesją Eucharystyczną, w sobotę po Mszy św. Serdecznie zapraszam.
8. Jutro wyjątkowo Msza św. o godz. 1800 ze względu na rocznicowy biały tydzień.
9. W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz.900, 1100, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy Procesja przejdzie trasą – ulicami Broniewskiego, Targową, Jagiellońską, Al. Wolności do kościoła. Proszę o udekorowanie domów i nie parkowanie samochodów na trasie procesji. Zachęcam do licznego udziału w procesji a także dzieci kl. 3 i 4 aby wzięły udział w procesji w strojach komunijnych, dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków. Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego.  W tym dniu odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu: "Przed tak wielkim Sakramentem". Następna Msza św. o godz. 1800. Bardzo proszę mieszkańców o pomoc przy dekorowaniu ołtarzy.
10.W piątek po Bożym Ciele ks. Biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
11.Bardzo proszę Panów aby w czasie procesji wzięli chorągwie i baldachim.
12.Przez całą Oktawę po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do udziału wszystkich naszych parafian i gości a zwłaszcza dzieci.
13.Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
14.Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
15.Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 28 V 2023

1. Dziś uroczytsość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocny. Kościół modli się, aby Duch Św. dał głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. W przyszłą niedzielę kończy się okres komunii św. wielkanocnej.
2. Dzisiaj o godz. 12.30 dzieci z kl. III przystąpią do I Komunii św. Bóg zapłać rodzicom za piękną dekorację i posprzątanie kościoła.
3. Jutro drugi dzień tzw. Zielonych Świąt - Święto Maryi Matki Kościoła. Msza Św. wyjątkowo ze względu na biały tydzień o godz. 18.00.
4. Przypominam o nabożeństwach majowych to już ostatni tydzień do środy od czwartku nabożeństwa czerwcowe.Serdecznie zapraszam.
5. W czwartek 1 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jest to również dzień dziecka.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dobre świete i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek idę do chorych o godz. 10.00 Msza wynagradzającao 18.00. Spowiedź od 17.30. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 8.30, następnie różaniec i adoracja.
7. W sobotę spowiedź dla dzieci rocznicowych, ich rodziców i rodzin od godz.11.00.
8. W przyszłą niedzielę 4 czerwac o godzinie 11.00 rocznica I komunii św. będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
9. Składam serdeczne Bóg zapłaćza pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
10. Zachęcam do czytania Tygodnika ,,Idziemy''.

Ziemia żywi nas wszystkich, każde stworzenie ma na niej swoje miejsce - ludzie, rośliny, zwierzęta i owady. Przyroda co roku przechodzi ten sam cykl, w którym i człowiek ma swój udzial. Szczególna rola przypada rolnikom i ludziom na wsi. Każda pracagospodarska ma swój czas. Zbliżają sie pory oprysków pól, wykonując swój coroczny obowiązek, proszę pamiętajmy, aby wykonywać je mądrze. Co roku, z powodu niewiedzy lub braku dobrej woli, w wyniku niewlaściwego użycia środków chemicznych giną miliony pszczół i innych zapylaczy. One są gwrantem naszego przetrwania! Nie zapominajmy o tym! Stosujmy przeznacone do tego, certyfikowane środki, które powinny być stosowne po zmroku, kiedy pszczoły i inne zapylacze zakończą swoje loty. Pamiętajmy, że pszczoły to niezbędny element zachowania życia na Ziemi. Nie przerywajmy odwiecznego cyklu, pozwólmy im żyć i pracować! Bez nich nas też nie będzie!
czytaj więcej

Ogłoszenia Na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego - 21 V 2023

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przez kolejne dni majowe razem z Maryją oczekujemy na Zesłanie Ducha Świetego. Z codzienną Eucharystią i majowym nabożeństwem łączymy naszą nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się w tę modlitw, wiedząc jak bardzo jest nam potrzebna Jego Światło i pociecha.
2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakaramentu Bierzmowania.
3. W naszym kościele nabożenstwa majowe od wtorku do piątku i w Niedzielę o godz. 17.30, a poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej. Serdecznie zapraszam.
4. W środę 24 maja Święto Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
5. W piątek Dzień Matki! Wszystkim MAMOM SERDECZNE ŻYCZENIA! Pamiętamy o naszych Mamach, tych żyjących i tych, któe Pan Bóg przywołał już do siebie, w naszych modlitwach!
6. W przyszłą niedzielę Uroczytsość Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy, że kończy się okres Wielkanocny i że to ostani moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemunakazującemu spowiedź i komunię świętą.
7. W naszym kościele Uroczystość I Komunii świętej dzieci z kl III o godz. 12.30, spowiedź dla dzieci, rodziców i rodziny w sobotę o godz. 11.00.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a matka Boża opiekowała się Wami.
9. Zachęcam do czytania Tygodnika ,,Idziemy''.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na VI Niedzielę Wielkanocną - 14 V 2023

1. Dzisiaj zapraszam rodziców i dzieci kl. 4 na spotkanie po Mszy św. o godz. 1100.
2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium. Bóg zapłać.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Michał Grzegorz Bom kaw i Natalia Zadrożna panna oboje z par MB Pięknej Miłości w Warszawie zap II, Waldemar Wronowski wdowiec i Renata Rybak oboje z par tut zap II
4. Trwa miesiąc maj, podczas którego w sposób szczególny modlimy się do Matki Bożej w czasie nabożeństw majowych. W naszym kościele nabożeństwa majowe od wtorku do piątku i w Niedzielę  o godz. 1730, a poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej. Serdecznie zapraszam. Do poniedziałku trwa Nowenna w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.
5. Od Poniedziałku do  środy przed Wniebowstąpieniem Pańskim Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla rolników, prosimy o dobre plony, by nikomu nie brakowało chleba naszego powszedniego.
6. We wtorek 16 maja Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i Męczennika, patrona Polski, o godz. 1900 zapraszam dzieci przystępujące do I komunii św. wraz z rodzicami.
7. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha świętego.
8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania po Mszy św. wieczornej.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
10. Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na V Niedzielę Wielkanocną - 07 V 2023

1. Dziś I Niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 1100 Nabożeństwo Adoracyjne, będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
2. W poniedziałek 8 maja wspomnienie liturgiczne Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Michał Grzegorz Bom kaw i Natalia Zadrożna panna oboje z par MB Pięknej Miłości w Warszawie zap I, Waldemar Wronowski wdowiec i Renata Rybak oboje z parafi tutejszej.
4. Trwa miesiąc maj, podczas którego w sposób szczególny modlimy się do Matki Bożej w czasie nabożeństw majowych. W naszym kościele nabożeństwa majowe od wtorku do piątku i w Niedzielę  o godz. 1730, a poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej. Serdecznie zapraszam. Od dzisiaj rozpoczynamy Nowennę za naszą Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.
5. W sobotę 13 maja rocznica Objawień Fatimskich. Po Mszy Św. nabożeństwo fatimskie z procesją ze świecami. Serdecznie zapraszam.
6. W przyszłą Niedzielę zapraszam rodziców i dzieci kl. 4 na spotkanie po Mszy św. o godz. 1100.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
8. Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na IV Niedzielę Wielkanocną - 30 IV 2023

1. Dziś 4 Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza, którą obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania. Podczas całego tygodnia będziemy modlić się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, również z naszej parafii.
2. Jutro 1 maja wspomnienie Św. Józefa Robotnika, rozpoczynamy miesiąc maj, podczas którego w sposób szczególny modlimy się do Matki Bożej w czasie nabożeństw majowych. W naszym kościele nabożeństwa majowe codziennie od wtorku do piątku i w Niedziele o godz. 1730. A w poniedziałki i soboty po Mszy św. porannej.
3. We wtorek 2 V dzień flagi, pamiętajmy o wywieszeniu flagi.
4. W środę 3 maja Uroczystość Królowej Polski. Msze św. o godz. 900, 1200 - Suma odpustowa którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Jacek Turek proboszcz par. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Tłuszczu i 1800. Nabożeństwo majowe o godz. 1730.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dobre święte i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W piątek idę do chorych o godz. 1000 Msza wynagradzająca o 1800. Spowiedź od 1730. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 830, następnie różaniec i adoracja. 
6. W sobotę Msza św. o godz. 1200 na Cmentarzu za zmarłych w ramach odpustu parafialnego – serdecznie zapraszam.
7. W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy Nowennę do św. Andrzeja Boboli – patrona Polski będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny.
8. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 Nabożeństwo Adoracyjne, będą zbierane również ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
11.Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
12. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Franciszka Kowalskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na III Niedzielę Wielkanocną - 23 IV 2023

1. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny, jest on szczególną zachęta do częstszego czytania Pisma świętego.
2. W poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, przeniesiona z Niedzieli.
3. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz   naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
4. Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.
5. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Leokadię Biernacką Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia Na Niedzielę Miłosierdzia Bożego - 16 IV 2023

1. W dzisiejszą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą Niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Jest to również święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Taca na dzieła Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią św. po wieczornej Mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
3. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dziś udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy.
4. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz   naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
5. Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.
6. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Wiesława Rosińskiego   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia Na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 9 IV 2023

1. Nowenna do miłosierdzia Bożego, od wtorku 15 minut przed Mszą św.
2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Świętego Triduum Paschalnego i Świąt P. Organiście Piotrowi P. Małgorzacie Maciejewskiej za ułożenie kwiatów P. Adamowi ministrantom i wszystkim którzy przyczynili się by te święta pięknie przeżyć.
3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego.
4. W Piątek z racji oktawy Zmartwychwstania nie ma postu.
5. W przyszłą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego, jak również święto patronalne Caritas. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą Niedzielę odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przed Komunią św. po wieczornej Mszy św. młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz   naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
7. Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na Niedzielę Palmową - 02 IV 2023

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień jako ludzie wierzący godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez udział w bogatej liturgii.
2. Przypominam, że od dzisiaj Msze św. wieczorne odprawiane będą o godz. 1800.
3. Dzisiaj o godz. 1730  Gorzkie Żale połączone z Nabożeństwem I Niedzieli, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
4. Dzisiaj po każdej Mszy św. dzieci z naszej szkoły rozprowadzają żonkile ofiary przeznaczone są na rzecz wyszkowskiego hospicjum działającego przy parafii św. Wojciecha w Wyszkowie.
5. W naszym kościele przez cały Wielki Post do dzisiaj można składać dary, które zostaną jutro przekazane dla potrzebujących. Bóg zapłać.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za liczny udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, było to publiczne wyznanie naszej wiary. Moje podziękowania przekazuje również policji, która zabezpieczyła trasę.
7. Spowiedź w tym tygodniu pól godz. przed Mszą św.
8. Kochani bardzo proszę o pomoc przy sprzątaniu kościoła na święta zapraszam w środę od godz. 1500 i druga prośba czy ktoś mógłby w czwartek rano pojechać po kwiaty na giełdę.
9. W WIELKI CZWARTEK o godz. 1000 w katedrze pod przewodnictwem biskupa ordynariusza odprawiona będzie Msza Święta Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje św. W czasie tej Mszy Kapłani odnawiają przyrzeczenia złożone w dniu święceń. W naszej parafii o godz. 1800 Msza Wieczerzy Pańskiej - na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu my kapłani prosimy szczególnie o modlitwę. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne; po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy. W tym dniu zostanie obnażony ołtarz. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 2200, w Wielki Piątek od godz. 900 do Liturgii Męki Pańskiej.
10.W WIELKI PIĄTEK zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta; osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; zachęcam także pozostałych, do zachowania tej praktyki postnej). W Godzinie Miłosierdzia Bożego o 1500 odmówimy Koronkę – rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Tego dnia na znak żałoby nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Na zakończenie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 2200. Ofiary zbierane w czasie adoracji Krzyża są przeznaczone na konserwację Grobu Bożego w Jerozolimie.
11.WIELKA SOBOTA jest dniem adoracji Pana Jezusa w Grobie. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Zachęcam aby zachować post i powstrzymać się od pokarmów mięsnych.
12.Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę
od godz. 900 do 1300, co pół godz.
13.Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 1900. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa, przynosimy świece. Adoracja po liturgii do Rezurekcji. O godz. 1500 II Dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
14.Zapraszam wszystkich Parafian i gości do licznego udziału w Triduum Paschalnym.
15.W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Procesja rezurekcyjna o godz. 600. następnie Msza św. Pozostałe Msze św. o godz. 900, 1100 i 1800.
16. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego.
17.Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz   naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
18.Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na V Niedzielę Wielkiego Postu - 26 III 2023

1. W naszym kościele przez cały Wielki Post stoi kosz do którego można składać dary, które będą przekazane dla potrzebujących.
2. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1530 i ostatnia Droga Krzyżowa, najbliższy piątek o godz. 1830 która przejdzie ulicami naszej parafii zapraszam do uczestnictwa ze świecami. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 1630 i 1730
3. W sobotę I miesiąca po Mszy św. różaniec i adoracja na godz. 1000 zapraszam na spotkanie ministrantów.
4. Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz.1100 procesja z palmami, w tym dniu zbiórka do puszek na kwiaty do grobu Pańskiego i Ciemnicy.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
7. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp Adama Sychowskiego wieczny odpoczynek…

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na IV Niedzielę Wielkiego Postu - 19 III 2023

1. Jutro Uroczystość św. Józefa – patrona kościoła i mężczyzn.
2. W naszym kościele przez cały Wielki Post będzie stał kosz do którego będzie można składać dary, które będą przekazane dla potrzebujących.
3. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1530.
Droga Krzyżowa w piątki:
a.godz.1630 – dla dzieci,
b. godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych. Po tej Drodze Krzyżowej Msza św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
4. W piątek w parafii św. Rodziny po Mszy św. o godz. 1930 rozpocznie się ekstremalna Droga Krzyżowa będzie przechodziła również przez naszą parafię. Więcej informacji na stronie parafii św. Rodziny.
5. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień świętości życia i duchowej adopcji.
6. Informuję, że w piątek 31 III o godz. 1830 ostatnia Droga Krzyżowa w tym Wielkim Poście która przejdzie ulicami naszej parafii zapraszam do uczestnictwa ze świecami. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 1630.
7. W sobotę na godz. 1000 zapraszam na spotkanie ministrantów.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na III Niedzielę Wielkiego Postu – 12 III 2023

1. Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje parafialne poprowadzi je ks. Andrzej Piotrowski – proboszcz parafii w Dąbrówce już dziś zarezerwujmy sobie czas. Proszę o modlitwę, za ks. rekolekcjonistę, spowiedników i parafię. Rekolekcje pon, wt, i śr o godz. 900 i 1030 szkoła podstawowa o 1600 i 1800 dla wszystkich serdecznie zapraszam.
2. W naszym kościele przez cały Wielki Post będzie stał kosz do którego będzie można składać dary, które będą przekazane dla potrzebujących.
3. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1530.
Droga Krzyżowa w piątki:
a.godz.1630 – dla dzieci,
b. godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych. Po tej Drodze Krzyżowej Msza św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na II Niedzielę Wielkiego Postu – 5 III 2023

1. W naszym kościele przez cały Wielki Post będzie stał kosz do którego będzie można składać dary, które będą przekazane dla potrzebujących.
2. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1530.
Droga Krzyżowa w piątki:
a.godz.1630 – dla dzieci,
b. godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych. Po tej Drodze Krzyżowej Msza św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 Nabożeństwo Adoracyjne, będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
4. Dzisiaj również zbiórka do puszek na dzieło misyjne „Ad gentes”
5. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy od III Niedzieli Wielkiego Postu od 12 III do 15 III Poprowadzi je ks. Andrzej Piotrowski – proboszcz parafii w Dąbrówce już dziś zarezerwujmy sobie czas. Proszę o modlitwę, za ks. rekolekcjonistę, spowiedników i parafię. Rekolekcje pon, wt, i śr o godz. 900 i 1030 szkoła podstawowa o 1600 i 1800 dla wszystkich serdecznie zapraszam.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na I Niedzielę Wielkiego Postu - 26 II 2023

1. W naszym kościele przez cały Wielki Post będzie stał kosz do którego będzie można składać dary, które będą przekazane dla potrzebujących.
2. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1530.
Droga Krzyżowa w piątki:
a.godz.1630 – dla dzieci,
b. godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych. Po tej Drodze Krzyżowej Msza św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dobre święte i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne od 1530 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W piątek idę do chorych o godz. 1000 Msza wynagradzająca o 1600. Spowiedź od 1530. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 830 , następnie różaniec i adoracja. 
4. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 Nabożeństwo Adoracyjne, będą zbierane również ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
6. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w związku z pierwszą rocznicą agresji rosyjskiej na Ukrainę zwraca się do wszystkich wiernych by w kościołach wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju na Ukrainie.
7. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy od III Niedzieli Wielkiego Postu od 12 III do 15 III już dziś zarezerwujmy sobie czas.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na VII Niedzielę Zwykłą 19 II 2023

1. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie naszych głów popiołem. Wielki Post jest czasem pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych innych posiłków. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcam do włączenia się w ten akt pokutny. Msze św. w Środę Popielcową o godz.  900 , 1600 i 1800 .
2. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1530.
Droga Krzyżowa w piątki:
a. godz.1630 – dla dzieci,
b. godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
3. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na VI Niedzielę Zwykłą 12 II 2023

1.    Dziś zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
2.    Bóg zapłać nowożeńcom Dawidowi Kłos i Paulinie Rosa za kwiaty zdobiące nasz kościół.
3.    Informuję, że Rada Parafialna na ostatnim spotkaniu podjęła decyzję podniesienia opłat za utrzymanie cmentarza.
4.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
5.    Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na V Niedzielę Zwykłą 5 II 2023

1.    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 Nabożeństwo Adoracyjne z racji I Niedzieli miesiąca
2.    Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali przy rozbieraniu dekoracji świątecznych
3.    We wtorek 7 lutego Dzień imienin Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Otoczmy naszego biskupa modlitwą i serdecznością
4.    W tym tygodniu w sobotę 11 lutego przypada Święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. możliwość
       skorzystania z sakramentu namaszczenia chorych
5.    Informuję, że Rada Parafialna na ostatnim spotkaniu podjęła decyzję podniesienia opłat za utrzymanie cmentarza
6.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy
7.    Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom
       życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami
czytaj więcej

Ogłoszenia Na IV Niedzielę Zwykłą 29 I 2023

1.    W czwartek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – Święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w godzinach: 9:00, 16:00 i 18:00 . Jest to
       Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Siostrach i Braciach zakonnych. Podczas każdej Mszy – poświęcenie gromnic.
       Taca na zakony klauzurowe
2.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dobre święte i liczne
       powołania kapłańskie zakonne i misyjne od 15:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W piątek idę do chorych o godz. 10:00 Msza
       wynagradzająca o 16:00. Spowiedź od 15:30. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 8:30 , następnie różaniec i adoracja
3.    W sobotę 4 II na godz. 10:00, zapraszam młodzież i chętnych do rozbierania dekoracji świątecznych
4.    W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 Nabożeństwo Adoracyjne z racji I Niedzieli miesiąca
5.    Informuję, że Komunia św. w roku 2024 odbędzie się 19 maja
6.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy
7.    Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom
       życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami
czytaj więcej

Ogłoszenia Na III Niedzielę Zwykłą 22 I 2023

1.    Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, spotkania i ofiary złożone podczas kolędy. Osoby, które nie mogły się spotkać w
       wyznaczonym czasie można się umówić indywidualnie na błogosławieństwo domu i rodziny w zakrystii
2.    Dzisiaj zgodnie z życzeniem papieża Franciszka jest obchodzona Niedziela Biblijna. Zachęcam by wziąć do ręki Pismo Święte i przeczytać
       fragment, Słowa Bożego w domu
3.    Wczoraj był Dzień Babci. Dziś przeżywamy Dzień Dziadka! Wszystkim Babciom i Dziadkom ofiarujemy naszą pamięć, życzenia, modlitwy!
4.    Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania
5.    W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie członków Kół Żywego Różańca Adoratorki Krwi Chrystusa i innych wspólnot na spotkanie
6.    W sobotę o godz. 10:00 spotkanie dla ministrantów
7.    Trwa  Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan
8.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy
9.    Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom
       życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami
czytaj więcej

Ogłoszenia Na II Niedzielę Zwykłą 15 I 2023

1.    Dziś na Mszy św. o godz. 11:00 gościmy chór akademii Pan Hilary po mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii
       św.  Natomiast po Mszy św. wieczornej przygotowanie młodzieży do Bierzmowania. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za spotkania modlitewne i
       ofiary złożone podczas spotkań kolędowych.Dziękuję
2.    Jutro ks. Zenobiusz obchodzi swoje urodziny pamiętajmy w modlitwach o dostojnym Jubilacie
3.    W czwartek 19 stycznia przypada 5 rocznica ingresu Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o naszym biskupie w
       modlitwach
4.    Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone podczas spotkań kolędowych
5.    W środę, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy
       o Jedność Chrześcijan
6.    W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia, Dzień Dziadka! W te dni będziemy modlić się za nasze Babcie i
       Dziadków, prosząc dla żyjących o zdrowie i długie lata  życia, a dla zmarłych o szczęśliwą wieczność
7.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy
8.    Osoby, które nie były na kolędzie, a chciałyby aby kapłan pomodlił się z nimi i pobłogosławił dom, zapraszam do zakrystii w celu ustalenia
       terminu wizyty
9.    Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom
       życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami
10.  W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jana Staniszewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia Na Niedzielę Chrztu Pańskiego 8 I 2023

1.    Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia, na Mszy św. o godz. 11:00 błogosławieństwo dzieci, które były
       ochrzczone w minionym roku. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy z wdzięcznością o Sakramencie Chrztu, który jest
       początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia
2.    Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany Okres Zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd i utrzymanie bożonarodzeniowych
       dekoracji do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym
       Narodzeniem
3.    W przyszłą Niedzielę po Mszy św o godz. 16:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania
4.    Msze św. w tym tygodniu w Pon. Czw. Pt i Sob. Odprawiane będą o godz. 830 natomiast Wt. i Śr. o godz. 15:00 ze względu że w te dwa dni
       mam lekcje w szkole od rana a później jest kolęda. Ofiary składane na kolędzie będą przeznaczone na witraż. Już dziś składam serdeczne
       staropolskie Bóg zapłać
5.    Porządek wizyty duszpasterskiej
·       9 I pon od 15:00 I Ks. Letniskowa Dolna II Ks. Słoneczna Konwaliowa Graniczna
·       10 I wt od 16:00 I Ks. Jasna II Ks. Broniewskiego Targowa nry nieparzyste
·       11 I śr od 16:00 I Ks. Mickiewicza Targowa nry parzyste II Ks. Powstańców Rybienko Sobieskiego Czackiego
·       12 I czw od 15:00 I ks Staszica od łąk II ks Wołoskiego Lenartowicza Poniatowskiego Kolejowa
·       13 I pt od 15:00 I Ks Batorego II Ks Słowackiego
 
6.    Osoby które zamówiły w styczniu Mszę św. proszę o kontakt w zakrystii
7.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”
8.    Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom
       życzę Błogosławionej Nowego Roku a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami
czytaj więcej

Ogłoszenia Na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1 I 2023

1.    Dzisiaj 1 stycznia Nowy Rok – celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Po Mszy Św. o godz. 11:00 adoracja Najświętszego
       Sakramentu z racji I Niedzieli
2.    5 stycznia to pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o dobre święte i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne
3.    W piątek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Jest to pierwszy piątek miesiąca, nie ma postu. Msze
       św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy Św. Taca na misje. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą -
       zgodnie z dawnym polskim zwyczajem - na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara.
       Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu.
       Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa
       oczekują
4.    W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca – o godz. 8:30 Msza Św. wynagradzająca, następnie różaniec
5.    W przyszłą Niedzielę obchodzimy chrzest Pański na godz. 11:00 zapraszam rodziców z dziećmi, które były ochrzczone w minionym roku, na
       uroczyste błogosławieństwo
6.    Od 2 stycznia Msze św. w Pon. Czw. Pt i Sob. Odprawiane będą o godz. 8:30 natomiast Wt. i Śr. o godz. 15:00 ze względu że w te dwa dni
       mam lekcje w szkole od rana a później jest kolęda. Ofiary składane na kolędzie będą przeznaczone na witraż. Już dziś składam serdeczne
       staropolskie Bóg zapłać
·       2 I pon od 15:00 I Ks. Rzeczna, Mała i Malinowa II Ks. Jesienna, Rybacka, Bajkowa, Dobra
·       3 I wt. od 16:00 I Ks. Jagiellońska, Zaciszna, Al. Wolności tylko Drogoszewo    II Ks. Al. Wolności – Rybienko od nr 1 tylko nry nieparzyste
·       4 I Sr. I Ks. od 16:00 Latoszek nr nieparzyste II Ks. Latoszek nr parzyste i Al. Wolności nry parzyste
·       5 I czw. od 15:00 I Ks. Kolonijna II Ks. Jeziorna Jodłowa Warszawska Skarżyńskiego
·       7 I sob. od 10:00 I Ks. Przelotowa II Ks. Piaskowa Ogrodowa
·       9 I pon od 15:00 I Ks. Letniskowa Dolna II Ks. Słoneczna Konwaliowa Graniczna
·       10 I wt od 16:00 I Ks. Jasna II Ks. Broniewskiego Targowa nry nieparzyste
·       11 I śr od 16:00 I Ks. Słowackiego Mickiewicza Targowa nry parzyste               II Ks. Powstańców Rybienko Sobieskiego Czackiego
 
7.    Osoby które zamówiły w styczniu Mszę św. proszę o kontakt w zakrystii
8.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”
9.    Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom
       życzę Błogosławionej Nowego Roku a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami
czytaj więcej

Ogłoszenia Na Uroczystość Bożego Narodzenia 25 XII 2022

1.    Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Dawid Kłos kaw i Paulina Katarzyna Rosa oboje z par tut.
2.    We wtorek przed świętami rozdaliśmy paczki świąteczne dla potrzebujących w naszej parafii, tym którzy pomagali w przygotowaniu paczek
       świątecznych serdecznie dziękuję, a wszystkim Ludziom Dobrej Woli za wsparcie i pomoc, za wielkie i szlachetne serca!
3.    Jutro 26 grudnia, drugi dzień świąt – Święto Św. Szczepana. Porządek Mszy Św. jak w niedzielę. Taca na budowę świątyń w naszej diecezji
4.    We wtorek 27 grudnia Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu święcimy wino podczas Mszy św.
5.    W sobotę 31 grudnia ostatni Dzień Roku Pańskiego 2022. O godz. 15:30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne i Msza Św. dziękczynna
6.    W niedzielę 1 stycznia Nowy Rok – celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W tym roku
       Uroczystość Św. Rodziny obchodzimy w piątek 30 grudnia
7.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”
8.    Składam serdeczne Bóg zapłać za choinki państwu Kisielewskim z Drogoszewa oraz Młodzieży i starszym za pracę, przy dekorowaniu kościoła i
       wokół kościoła w dekoracje świąteczne, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę
       Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami
9.    Wizyta duszpasterska – kolęda rozpocznie się po Świętach Bożego Narodzenia. Tradycyjnie od Grądów. Ofiary w trakcie kolędy będą
       przeznaczone na witraż w oknie na chórze. Bóg zapłać
·       27 XII wt od godz. 10:00 – Grądy, od 10:00 Chabrowa
·       28 XII śr  od 10:00 Powstańców – Drogoszewo od końca do kanałku
·       29 XII czw od 10:00 Powstańców od kanałku do ul kapliczki
·       30 XII pt od 10:00 Szczęśliwa od nr 1 do końca
                    Bardzo proszę rodziny aby przyjechały po księdza.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na IV Niedzielę Adwentu - 18 XII 2022

1.    Dzisiaj, na mszy św. o 9:00 harcerze, przyniosą do naszej świątyni światło betlejemskie
2.    Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Dawid Kłos kaw i Paulina Katarzyna Rosa oboje z par tut.
3.    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców
4.    Świece Caritas są przy ołtarzu
5.    W kościele jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących, będą
       rozwożone we wtorek
6.    Roraty codziennie o godz. 6:45. Ostatni tydzień, zapraszam dzieci młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach
7.    Jeżeli ktoś mógłby ofiarować choinkę do kościoła proszę o kontakt w zakrystii
8.    Zapraszam do pomocy przy ubieraniu kościoła w czwartek od godz. 15:00
9.    W sobotę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. tylko rano. Ostanie Roraty o godz. 6:45. Przypominam tradycyjnym poście w tym
       dniu. O północy Pasterka. Taca na przeznaczona na Fundusz Obrony Życia
10.  W Niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia
11.  W poniedziałek 26 grudnia drugi dzień świąt – porządek Mszy Św. jak w niedzielę. Taca na budowę świątyń w naszej diecezji
12.  Wizyta duszpasterska – kolęda rozpocznie się po Świętach Bożego Narodzenia. Tradycyjnie od Grądów. Ofiary w trakcie kolędy będą
       przeznaczone na witraż w oknie na chórze. Bóg zapłać
·       27 XII wt od godz. 10:00 – Grądy, od 10:00 Chabrowa
·       28 XII śr  od 10:00 Powstańców - Drogoszewo
·       29 XII czw od 10:00 Powstańców
·       30 XII pt od 10:00 Szczęśliwa
       Szczegółowy plan kolędy podam w przyszłą Niedzielę
       Bardzo proszę rodziny aby przyjechały po księdza.
13.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy
14.  Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, przy dekorowaniu kościoła i wokół kościoła w dekoracje świąteczne Wszystkim parafianom i gościom
       życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami
czytaj więcej

Ogłoszenia Na III Niedzielę Adwentu 11 XII 2022

1.    Dziś trzecia niedziela Adwentu. Jest to szczególny czas na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
2.    W kościele jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących
3.    Roraty codziennie o godz. 6:45. Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach
4.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców po Mszy św. o godz.
       16:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania
5.    Opłatki u pana organisty
6.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy
7.    Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom
       życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami
czytaj więcej

Ogłoszenia Na II Niedzielę Adwentu 4 XII 2022

1.    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca
2.    II niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie
3.    W kościele jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących
4.    Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz
       oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach, rekolekcjach i dniach skupienia. Niech nie zabraknie dobrowolnych
       umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach
5.    Roraty codziennie do środy o godz. 6:45. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach
6.    Tradycyjnie w I niedzielę Adwentu rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece Caritas do nabycia przy
       ołtarzu
7.    Poświęcony opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Ofiary za opłatki są wyrazem naszej
       wdzięczności dla Pana organisty
8.    W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. o godz. 8:30, o godz. 12:00 Godzina Łaski
       połączona z Mszą Św.
       Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie
       wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się
       za swych grzesznych braci. (Matka Boża w Montichiari)
       Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości.
       Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że
       przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary,
       otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne
9.    W czwartek przed III Niedzielą Adwentu rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje. Dobrze wykorzystajmy ten czas na przygotowanie się do
       Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. z naukami w czw Pt i Sob o godz. 8:30, 16:00 z udziałem dzieci i 18:00. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Jan
       Noszczak – Jezuita. Spowiedź w czasie każdej Mszy św. Już dzisiaj proszę o modlitwę o dobre przeżycie czasu rekolekcji i dobrą spowiedź
10.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy
11.  Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom
       życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami
12.  W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Jaworowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia Na I Niedzielę Adwentu 27 XI 2022

1.    Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent, który jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa
       Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”
2.    Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. Michała Sopoćki. Bóg zapłać rodzinie, która ufundowała
       relikwiarz
3.    Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania
4.    W środę Uroczystość Św. Andrzeja Apostoła
5.    W kościele będzie wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących
6.    Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz
       oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach, rekolekcjach i dniach skupienia. Niech nie zabraknie dobrowolnych
       umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach
7.    Roraty codziennie o godz. 6:45. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach
8.    Tradycyjnie w I niedzielę Adwentu rozpoczynamy ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cieszymy się, że świeca Caritas
       wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem
       wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy
9.    Na każdej Mszy św. poświecenie opłatków. Poświęcony opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej.
       Ofiary za opłatki są wyrazem naszej wdzięczności dla Pana organisty
10.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się dobre, liczne i święte
       powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek idę do chorych o godz. 10:00 Msza Św. wynagradzająca o godz. 16:00,  spowiedź od godz.
       15:30. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 6:45, następnie Różaniec i adoracja
11.  W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca
12.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy
13.  Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom
       życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXXIV Niedzielę Zwykłą - Uroczystość Chrystusa Króla 20 XI 2022

1.    Dzisiaj w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Taca przeznaczona na Seminarium Duchowne. Po Mszy św. o godz. 11:00
       wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi,
       następnie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców
2.    Odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia przy spełnieniu pozostałych koniecznych warunków
3.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Na każdej Mszy św.  poświecenie opłatków. Poświęcony
       opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Ofiary za opłatki są wyrazem naszej wdzięczności dla Pana
       organisty
4.    W przyszłą Niedzielę po Mszy św wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania
5.    Roraty w Adwencie o godz. 6:45
6.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy
7.    Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom
       życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXXIII Niedzielę Zwykłą 13 XI 2022

1.    Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. To święto ustanowił Papież Franciszek na zakończenie Roku Miłosierdzia. Jest ono obchodzone zawsze
       w niedzielę przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata
2.    Zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym – Ukrainą
3.    Wypominki listopadowe – w tygodniu po Mszy św.
4.    W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. Po Mszy św. o
       godz. 11:00  wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego
       Chrystusowi Królowi, następnie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców
5.    Odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia przy spełnieniu pozostałych koniecznych warunków
6.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy
7.    Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom
       życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami
czytaj więcej