Wróć do listy

Ogłoszenia Na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 31.03.2024 r.

1. Dzisiaj i w poniedziałek o godz. 1500 koronka do miłosierdzia Bożego, od wtorku 15 minut przed Mszą św.
2. Przypominam, że Msze św. wieczorne odprawiane będą o godz. 1800.
3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Świętego Triduum Paschalnego i Świąt.
4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od 1730 modlimy się o dobre, święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek
Msza Św. wynagradzająca o godz. 1800. Spowiedź. 1730. W sobotę o godz. 830 Msza Św. wynagradzająca, Różaniec i adoracja.
6. W Piątek z racji oktawy Zmartwychwstania nie ma postu.
7. W przyszłą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego jest to również święto patronalne Caritas. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz   naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
9. Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.