OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu - 13 grudnia 2020

1. Dziś III Niedziela Adwentu. Niedziela „Gaudete", tzn. „Radości". Określenie to pochodzi z introitu. Jest to szczególny czas na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
2. Dzisiaj przypada 39 rocznica Stanu Wojennego – pamiętajmy w modlitwie o ofiarach stanu wojennego.
3. W dniu wczorajszym zakończyły się parafialne rekolekcje, dziękuję wszystkim, którzy brali udział i spowiednikom. Mam nadzieję, że przyniosą trwałe owoce w naszym życiu. Bóg zapłać pewnej pani – rodzinie, która podzieliła się ciastem na stół plebanijny dla spowiedników.
4. Roraty codziennie o godz. 6.45 rano, przychodzimy z lampionami. Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach.
5. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Ofiary za opłatki będą wyrazem wdzięczności za pracę Pana organisty.
6. W kościele wystawiony jest kosz do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
7. W miniony wtorek została przywieziona i złożona nowa szafa do zakrystii. Serdeczne Bóg zapłać. Zapraszam do zobaczenia.
8. Informuję, że w poprzednim tygodniu do kontenera na cmentarzu znowu podrzucono 6 dużych worków ze śmieciami – liście i igliwie.
9. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam chętnych do dekorowania otoczenia kościoła na święta, choinki i szopkę ustawimy po następnej Niedzieli.
10. W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale Salve NET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.
11. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
13. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
14. Na stronie internetowej naszej diecezji jest prowadzona akcja – „Wesprzyj kapłana” modlitwą zapraszam do zapoznania i włączenia się do tej propozycji.
15. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Martę Nasiadko Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu - 6 grudnia 2020

1. II niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
3. Po Mszy św. o godz. 11.00 nabożeństwo adoracyjne.
4. Po Mszy św. o godz. 11.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
5. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12.00 - Godzina Łaski.
6. W piątek i sobotę odbędą się w naszej parafii Rekolekcje adwentowe – dni skupienia. Msze św. odprawiane będą o godz. 8.30 i 18.00 spowiedź na pół godz. przed Mszą św. W tych dniach nie będzie rorat. Przed Mszą św. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Wystawienie Najświętszego sakramentu do Mszy św. wieczornej.
7. Roraty codziennie o godz. 6.45 rano, przychodzimy z lampionami. Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach.
8. Trwa ogólnopolska akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca Caritas przy ołtarzu.
9. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Ofiary za opłatki będą wyrazem wdzięczności za pracę Pana organisty
.
10. W kościele wystawiony jest kosz do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - tygodnik „Idziemy”.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu - 29 listopada 2020

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent, który jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej wieczerzy ”.
2. W kościele wystawiony jest kosz do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
4. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach. Niech nie zabraknie dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Roraty codziennie o godz. 6.45 rano, przychodzimy z lampionami. Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach.
5. Tradycyjnie w I niedzielę Adwentu rozpoczyna się ogólnopolska akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem: „Świeca, która tworzy Polską Wigilię”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
6. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Ofiary za opłatki będą wyrazem wdzięczności za pracę Pana organisty.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie w intencji kapłanów.
8. W piątek idę do chorych o godz. 10.00, spowiedź w kościele od 15.30, następnie Msza św.
9. W sobotę po Mszy św. różaniec.
10. Przez cały listopad można było wspomóc oddział "covidowy"naszego szpitala zebraliśmy 1800 zł. Zostały zakupione środki ochrony dla lekarzy, wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło składam serdeczne Bóg zapłać.
11. Polecam naszym modlitwom ks. Jacka Grzybowskiego – nowo mianowanego biskupa pomocniczego naszej diecezji.
12. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza, (prośba by żywych kwiatów nie wyrzucać do kontenera ostatnio za wywóz śmieci zapłaciliśmy 900zł.)
13. Bóg zapłać pewnej rodzinie, która ufundowała figurę św. Andrzeja Boboli do naszego kościoła.
14. Bóg zapłać panom Janowi i Tadeuszowi za wycięcie 2 drzew na które wcześniej była wydana zgoda.
15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej - Tygodnik „Idziemy”
16. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jana Różyckiego Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 22 listopada 2020

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Kończy się rok liturgiczny. Po Mszy św. o godz.11.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Można zyskać odpust za publiczne odmówienie aktu.
2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Na każdej Mszy św. poświecenie opłatków. Poświęcony opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Jest to również wyraz naszej wdzięczności za pracę dla pana organisty.
3. Roraty w Adwencie będą o godz. 6.45 rano.
4. W minionym tygodniu została wycięta uschnięta sosna zagrażająca ludziom i mieniu i oczyszczony dąb w wejściu do kościoła z suchych gałęzi. Koszt tych prac to 1100zł.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
6. W związku z tym, że w naszym szpitalu znajdują się osoby zakażone cowidem wiem że są braki w ochronie osobistej lekarzy po rozmowie z lekarzami parafia nasza ma możliwość wsparcia dla tych którzy leczą i pielęgnują chorych składając dobrowolną ofiarę za znicze. Dzisiaj ostatnia niedziela kiedy możemy wspomóc to dzieło. W grudniu zostaną zakupione potrzebne środki. Wszystkim składam Bóg zapłać.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
9. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy ś. p. Krzysztofa Sobocińskiego i Władysława Niemoczyńskiego. Wieczny odpoczynek…
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne XXXIII Niedziela Zwykła - 15 listopada 2020

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Ustanowiony przez papieża Franciszka na zakończenie roku miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na dzieła charytatywne.
2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
3. Od 8 listopada obowiązują nowe obostrzenia sanitarne w kościołach, tylko 1 osoba może przebywać na 15 m2, a więc po tych zmianach we Mszy Św. w naszej świątyni może uczestniczyć 19 osób jednocześnie.
4. Jutro wspominamy N.M.P. Ostrobramską.
5. Przez cały listopad modlimy się za Zmarłych polecanych w Wypominkach listopadowych po Mszy św.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tygodnik „Idziemy”.
7. Jak informowałem w minioną niedzielę zostały wymienione oprawy oświetleniowe wokół plebanii koszt tej inwestycji wraz z robocizną to 3700. Mam nadzieję, że uda nam się ją spłacić jeszcze przed świętami.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
9. W związku z tym, że w naszym szpitalu znajdują się osoby zakażone cowidem wiem że są braki w ochronie osobistej lekarzy po rozmowie z lekarzami parafia nasza ma możliwość wsparcia dla tych którzy leczą i pielęgnują chorych składając dobrowolną ofiarę za znicze. Akcja ta będzie prowadzona w listopadzie i w pierwszych dniach grudnia zostaną zakupione potrzebne środki. Wszystkim składam Bóg zapłać.
10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnią niedzielę roku liturgicznego.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
12. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy ś.p. Ewę Dąbrowską i Zdzisława Kołodziejskiego Wieczny odpoczynek…
czytaj więcej