OGŁOSZENIA

Ogłoszenia Na XXIV Niedzielę Zwykłą - 17 IX 2023

1. Dziś, 17 września przypada 57 Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za ludzi pracujących w mediach, aby w prawdzie służyli Ojczyźnie i Narodowi. Przypada również 84 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Nie zapominamy o tym tragicznym wydarzeniu w naszej historii i modlimy się za ofiary oraz o pokój na świecie.
2. Po godz. 1100 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. Po Mszy św. Wieczornej zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.
3. Jutro 18 IX święto św. Stanisława Kostki, modlimy się za dzieci i młodzież.
4. W sobotę na godz. 1000 zapraszam na spotkanie młodszych ministrantów i kandydatów na ministrantów.
5. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam mieszkańców Osiedla Latoszek do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.


 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXIII Niedzielę Zwykłą - 10 IX 2023

1. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na nasze Seminarium Duchowne.
2. Dziś z całym Kościołem, a zwłaszcza jako Kościół Polski, przeżywamy bezprecedensową beatyfikację - bo całej Rodziny Ulmów, która została zamordowana przez Niemców za ukrywanie Żydów 24 marca 1944. Ciesząc się z nowych naszych polskich Patronów, z ufnością przyzywajmy Ich wstawiennictwa!
3. Wszystkich pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej zapraszam dzisiaj z tornistrami i przyborami szkolnym na uroczyste błogosławieństwo i poświęcenie podczas Mszy Św. o godz. 1100. Przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Podczas ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.
4. Siostry Loretanki zapraszają dzisiaj na Odpust Matki Bożej Loretańskiej do Loretto, Mszy św. o godz. 1300 będzie przewodniczył  ks. bp Leon Dubrawski z Ukrainy.
5. W środę 13 września po Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją ze świecami. Serdecznie zapraszam.
6. W czwartek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W piątek Święto Matki Bożej Bolesnej,
7. W sobotę na godz. 1000 zapraszam na spotkanie młodszych ministrantów i kandydatów na ministrantów.
8. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
9. W przyszłą niedzielę po godz. 1100 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. Po Mszy św. Wieczornej zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.
10.Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
11.Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXII Niedzielę Zwykłą - 03 IX 2023

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca, a po Mszy św. o godz. 900 i 1100 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
2. Bóg zapłać nowożeńcom Karolinie Bralewskiej i Maciejowi Chmielewskiemu za kwiaty zdobiące nasz kościół.
3. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 4 września. Zapraszam na Mszę św. o godz. 800, dzieci młodzież rodziców nauczycieli i wychowawców, by prosić Pana Boga o błogosławieństwo na nowy rok pracy.
4. Przypominam, że od 1 IX Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 1800.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o dobre święte i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne.
6. W piątek, 8 września, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
7. W sobotę na godz. 1000 zapraszam na spotkanie młodszych ministrantów i kandydatów na ministrantów.
8. Wszystkich pierwszoklasistów ze szkół podstawowych zapraszam 10 września z tornistrami i przyborami szkolnym na uroczyste błogosławieństwo i poświęcenie podczas Mszy Św. o godz. 1100. Przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Podczas ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.
9. W przyszłą Niedzielę taca  przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne.
10.Siostry Loretanki zapraszają przyszłą Niedzielę na Odpust Matki Bożej Loretańskiej do Loretto, Mszy św. o godz. 1300 będzie przewodniczył  ks. bp Leon Dubrawski z Ukrainy.
11.Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
12.Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
13.W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
14.W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Rojek wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXI Niedzielę Zwykłą - 27 VIII 2023

1. W tym tygodniu 1 września przypada pierwszy piątek miesiąca. W piątek idę do chorych o godz. 1000 Msza wynagradzająca o 1800. Spowiedź od 1730, zapraszam dzieci na rozpoczęcie nowenny dziewięciu pierwszych piątków miesiąca i rozpoczęcia roku szkolnego z Panem Jezusem. Jest to 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za wszystkich poległych w obronie ojczyzny.
2. 2 września pierwsza sobota miesiąca o godz. 830 Msza Św. wynagradzająca, Różaniec i adoracja.
3. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca. Po Mszy św. o godz. 900 i 1100 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
4. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 4 września. Zapraszam na Mszę św. na godz. 800.
5. Wszystkich pierwszoklasistów ze szkół podstawowych zapraszam 10 września z tornistrami i przyborami szkolnym na uroczyste błogosławieństwo i poświęcenie podczas Mszy Św. o godz. 1100. Przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Podczas ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.


 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XX Niedzielę Zwykłą - 20 VIII 2023

1. Z tego miejsca w imieniu Parafian i własnym chciałbym podziękować Panu Piotrowi – organiście za pracę w naszej parafii. Przez prawie 5 lat uświetniał swoją grą Msze św. w Niedziele Uroczystości i Święta. Życzymy Panu Piotrowi wiele Bożego Błogosławieństwa w życiu rodzinnym i zawodowym. Szczęść Boże.
2. Bóg zapłać nowożeńcom Małgorzacie Kukla i Adrianowi Świerk oraz Milenie Palesa i Mateuszowi Garbacz za kwiaty zdobiące nasz kościół.
3. W sobotę 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Nasze myśli i serca kierujemy na Jasną Górę, by uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msza Św. o godz. 830
4. Dziś zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych podczas powodzi na Słowenii.
5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XIX Niedzielę Zwykłą - 13 VIII 2023

1. Miesiąc sierpień to miesiąc pielgrzymek i Narodowych rocznic jest to również miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie, pielgrzymach oraz tych którzy podejmują na ten czas abstynencję.
2. Dzisiaj z racji 13 dnia miesiąca o godz. 1830 różaniec fatimski z procesją ze świecami. Serdecznie zapraszam.
3. We wtorek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – prawda wiary o tym, iż Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Jest to również 103 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą” – bohaterskiej obrony Warszawy i Europy przed nawałnicą bolszewicką. Upamiętnia ją tryptyk ku czci Matki Bożej znajdujący się w Konkatedrze na Warszawskim Kamionku, wzniesionej jako wotum za zwycięstwo. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tę uroczystość lud polski zwykł nazywać Świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj o tej porze przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Poświęcone wiązanki zanosimy do domów, niech umieszczone przy wizerunku Maryi, ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie czyni dla nas Pan Bóg. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów i ziół. W naszym kościele Uroczysta Msza św. W intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego o godz. 1100, następnie przemarsz przed pomnik żołnierzy zamordowanych w 1920r. w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie, wspólna modlitwa i złożenie kwiatów.
4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
6. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Figasa wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XVIII Niedzielę Zwykłą - Święto Przemienienia Pańskiego 6 VIII 2023

1. Miesiąc sierpień to miesiąc pielgrzymek i Narodowych rocznic jest to również miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie, pielgrzymach oraz tych którzy podejmują na ten czas abstynencję.
2. Dzisiaj I Niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 1100 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 900 i 1100 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
3. Informuję, że w minionym tygodniu w naszym kościele zostały wymienione okna w wieży kościoła – jest to przygotowanie do montażu witraża  który będzie założony w przyszłym roku, została odnowiona podłoga w zakrystii i zrobiono nowe ogrodzenie i odnowiono kapliczkę przy ul. Warszawskiej.
4. W przyszłą niedzielę z racji 13 dnia miesiąca o godz. 1830 różaniec fatimski z procesją ze świecami. Serdecznie zapraszam.
5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XVII Niedzielę Zwykłą - 30 VII 2023

1. Miesiąc sierpień to miesiąc pielgrzymek i Narodowych rocznic jest to również miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie, pielgrzymach oraz tych którzy podejmują na ten czas abstynencję.
2. Informuję, że w lipcu zostało dokończone malowanie odpłatnie ogrodzenie naszego cmentarza, serdecznie dziękuję tym osobom które podjęły się tego dzieła.
3. We wtorek 1 sierpnia 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 1700  rozdzwonią się dzwony. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny.
4. W środę 2 sierpnia, w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja od 1830. W piątek Msza Św. wynagradzająca o godz. 1900. Spowiedź. 1830. W sobotę o godz. 830 Msza Św. wynagradzająca, Różaniec i adoracja.
6. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 Adoracja Najświętszego Sakramentu z  racji I Niedzieli miesiąca. Po Mszy św. o godz. 900 i 1100 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
10. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
11. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Wiaderko. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XVI Niedzielę Zwykłą - 23 VII 2023

1. Przypominam że, od 2 lipca do końca sierpnia Msze święte wieczorne odprawiane będą o godz. 1900. Przez cały miesiąc lipiec będzie odmawiana litania do Krwi Chrystusa przez członków Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.
2. Dzisiaj po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Modlimy się też za solenizantów z okazji Św. Jakuba i Św. Krzysztofa.
3. We wtorek 25 przypada liturgiczne wspomnienie św. Jakuba i Krzysztofa, po Mszy św. również poświęcenie pojazdów.
4. W środę , 26 lipca, obchodzimy liturgiczne wspomnienie Dziadków Pana Jezusa - świętych Anny i Joachima. Jest to zawsze dzień wdzięczności Rodzicom, Dziadkom i Seniorom, za których dziękujemy Panu Bogu i polecamy w naszych modlitwach.
5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
7. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XV Niedzielę Zwykłą - 16 VII 2023

1. Od 2 lipca do końca sierpnia Msze święte wieczorne odprawiane będą o godz. 1900. Przez cały miesiąc lipiec będzie odmawiana litania do Krwi Chrystusa przez członków Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.
2. 
W przyszłą niedzielę 23 lipca zapraszam po każdej Mszy św. użytkowników wszelkich pojazdów i rowerów na obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Modlić się też będziemy solenizantów z okazji Święta Św. Jakuba i Św. Krzysztofa.
3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej - tygodnik Idziemy.
4. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
5. W sobotę od godz. 11.00 do godz. 13.00 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XIV Niedzielę Zwykłą - 8 VII 2023

 
1.   Od 2 lipca do końca sierpnia Msze święte wieczorne odprawiane będą o
godz. 1900. Przez cały miesiąc lipiec będzie odmawiana litania do Krwi Chrystusa przez członków Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.
2.  W czwartek 13 lipca po Mszy św. nabożeństwo fatimskie połączone z procesją ze świecami. Serdecznie zapraszam.
3. Sierpień jest miesiącem pielgrzymek na Jasną Górę. Wspólnie wierni tradycji naszych Ojców, zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste. W dniu 5 sierpnia wyrusza Praska Pielgrzymka „Totus Tuus” z kościoła z ul. Ostrobramskiej. W dniu 6 sierpnia o godz. 6:00 z kościoła Św. Ducha przy ul. Długiej wyrusza 312 Warszawska Piesza Pielgrzymka Paulińska.
4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej - tygodnik Idziemy.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecznaszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Blogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
6.  W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XIII Niedzielę Zwykłą - 2 VII 2023

1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 1100 Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. o godz. 900 i 1100 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
2. Bóg zapłać nowożeńcom Natalii Zadrożnej i Michałowi Bom za kwiaty zdobiące nasz kościół.
3. Od 2 lipca do końca sierpnia Msze święte wieczorne odprawiane będą o godz. 1900.
4. Przez cały miesiąc lipiec będzie odmawiana litania do Krwi Chrystusa przez członków Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o dobre święte i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W piątek idę do chorych o godz. 1000 Msza wynagradzająca o 1900. Spowiedź od 1830.
6. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej ścieżce. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele - niech to będzie strój godny tego miejsca.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
9. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
10.W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Michała Kownackiego i Rafała Jankowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XII Niedzielę Zwykłą - 25 VI 2023

1. W naszym kościele nabożeństwa czerwcoweod wtorku do piątku i w Niedzielę o godz. 17.30, a w poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej. Serdecznie zaparaszam.
2. Składam serdeczne podziękowania dyrektorowi naszej szkoły - Pawłowo Deludze, który zasponsorował odnowienie obrazu Pana Jezusa.
3. W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Odpust zupełny dla osób posługujących się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub biskupa, pod warunkiem odmówienia Wyznania Wiary.
4. Od 2 lipca do końca sierpnia Msze święte wieczorne odprawiane będą o godz. 19.00.
5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca - o godz. 8.30 Msza Św. wynagradzająca i różnaniec.
6. Najbliższa Niedziela to I miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
7. Wszytskim wyjeżdżającycm na urlopy, letnie obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku. Pamietajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej ścieżce. Nie bójmy sie manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele - niech to będzie strój godny tego miejsca.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej - tygodnik Idziemy.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Kamila Morko. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.... 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XI Niedzielę Zwykłą - 18 VI 2023

1. Dziś zbiórka do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce, gdzie posługują nasi kapłani, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramnetu Bierzmowania.
2. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe od wtorku do piatku i w Niedzielę o godz. 17.30, a w poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej. Serdecznie zapraszam .
3. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży, rodzicom i wychowawcom, że każde dzieło, by było dobrze zakończone powinno być ofiarowane Panu Bogu. w naszym kościele Msza św. dziękczynna w czwartek o godz. 18.00 i piątek o godz. 8.00. Mamy możliwość wyboru.
4. W piątek obchodzimy Dzień Ojca. Składamy życzenia i modlimy się za Ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny!
5. Również w piątek swoje imieniny obchodzi ks. Zenobiusz pamiętajmy w modlitwach o ks. Solenizancie.
6. W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
7. W piatek 23 czerwca przypada 18 rocznica święceń biskupiskich Pasterza biskupa Romualda Kamińskiego. Pamietajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej - tygodnik Idziemy.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na X Niedzielę Zwykłą - 11 VI 2023

1. Dziś Nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją o godz. 1730. Codziennie do piątku po Nabożeństwie procesja.
2. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Milena Palesa panna z par tut. i Mateusz Garbacz kawaler z par św. Antoniego z Lucynowa. Zap. II
3. Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za dar ołtarza będzie zakupiony welon do wystawienia Najświętszego Sakramentu i odnowiony kielich.
4. Bóg zapłać wszystkim którzy zatroszczyli się o oprawę procesji Bożego Ciała zwłaszcza do przygotowania ołtarzy, Panom z asysty, ministrantom, dzieciom komunijnym i rocznicowym, policji a przede wszystkim Wam drodzy parafianie i goście za obecność, która jest wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
5. We wtorek 13 czerwca z racji rocznicy objawień fatimskich wyjątkowo nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna będzie połączona z różańcem fatimskim.
6. W środę 14 VI Ks. Zenobiusz będzie obchodził 64 r święceń kapłańskich pamiętajmy w modlitwie o dostojnym jubilacie.
7. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków.
8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie ma postu. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa.
9. W sobotę Uroczystość Najczystszego Serca Maryi.
10.W przyszłą Niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
11.Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
12.Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej - 4 VI 2023

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”. Warto też sobie uświadomić, że ile razy czynimy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę świętą. Dziś zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
2. Dzisiaj zbierane są ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Milena Palesa panna i Mateusz Garbacz kawaler z par św Antoniego z Lucynowa.
4. Informuję że w maju na cmentarzu ułożono z kostki nową alejkę i ustawiono nowe słupki oznakowania alejek.
5. Bóg zapłać rodzicom dzieci Komunijnych za obrusy ołtarzowe i posprzątanie kościoła i terenu wokół.
6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1100 grupa dzieci kl. IV będzie uczestniczyła w rocznicy I Komunii św.
7. Nabożeństwa czerwcowe o 1730 a od piątku połączone z procesją Eucharystyczną, w sobotę po Mszy św. Serdecznie zapraszam.
8. Jutro wyjątkowo Msza św. o godz. 1800 ze względu na rocznicowy biały tydzień.
9. W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz.900, 1100, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy Procesja przejdzie trasą – ulicami Broniewskiego, Targową, Jagiellońską, Al. Wolności do kościoła. Proszę o udekorowanie domów i nie parkowanie samochodów na trasie procesji. Zachęcam do licznego udziału w procesji a także dzieci kl. 3 i 4 aby wzięły udział w procesji w strojach komunijnych, dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków. Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego.  W tym dniu odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu: "Przed tak wielkim Sakramentem". Następna Msza św. o godz. 1800. Bardzo proszę mieszkańców o pomoc przy dekorowaniu ołtarzy.
10.W piątek po Bożym Ciele ks. Biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
11.Bardzo proszę Panów aby w czasie procesji wzięli chorągwie i baldachim.
12.Przez całą Oktawę po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do udziału wszystkich naszych parafian i gości a zwłaszcza dzieci.
13.Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
14.Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
15.Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 28 V 2023

1. Dziś uroczytsość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocny. Kościół modli się, aby Duch Św. dał głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. W przyszłą niedzielę kończy się okres komunii św. wielkanocnej.
2. Dzisiaj o godz. 12.30 dzieci z kl. III przystąpią do I Komunii św. Bóg zapłać rodzicom za piękną dekorację i posprzątanie kościoła.
3. Jutro drugi dzień tzw. Zielonych Świąt - Święto Maryi Matki Kościoła. Msza Św. wyjątkowo ze względu na biały tydzień o godz. 18.00.
4. Przypominam o nabożeństwach majowych to już ostatni tydzień do środy od czwartku nabożeństwa czerwcowe.Serdecznie zapraszam.
5. W czwartek 1 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jest to również dzień dziecka.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dobre świete i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek idę do chorych o godz. 10.00 Msza wynagradzającao 18.00. Spowiedź od 17.30. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 8.30, następnie różaniec i adoracja.
7. W sobotę spowiedź dla dzieci rocznicowych, ich rodziców i rodzin od godz.11.00.
8. W przyszłą niedzielę 4 czerwac o godzinie 11.00 rocznica I komunii św. będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
9. Składam serdeczne Bóg zapłaćza pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
10. Zachęcam do czytania Tygodnika ,,Idziemy''.

Ziemia żywi nas wszystkich, każde stworzenie ma na niej swoje miejsce - ludzie, rośliny, zwierzęta i owady. Przyroda co roku przechodzi ten sam cykl, w którym i człowiek ma swój udzial. Szczególna rola przypada rolnikom i ludziom na wsi. Każda pracagospodarska ma swój czas. Zbliżają sie pory oprysków pól, wykonując swój coroczny obowiązek, proszę pamiętajmy, aby wykonywać je mądrze. Co roku, z powodu niewiedzy lub braku dobrej woli, w wyniku niewlaściwego użycia środków chemicznych giną miliony pszczół i innych zapylaczy. One są gwrantem naszego przetrwania! Nie zapominajmy o tym! Stosujmy przeznacone do tego, certyfikowane środki, które powinny być stosowne po zmroku, kiedy pszczoły i inne zapylacze zakończą swoje loty. Pamiętajmy, że pszczoły to niezbędny element zachowania życia na Ziemi. Nie przerywajmy odwiecznego cyklu, pozwólmy im żyć i pracować! Bez nich nas też nie będzie!
czytaj więcej

Ogłoszenia Na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego - 21 V 2023

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przez kolejne dni majowe razem z Maryją oczekujemy na Zesłanie Ducha Świetego. Z codzienną Eucharystią i majowym nabożeństwem łączymy naszą nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się w tę modlitw, wiedząc jak bardzo jest nam potrzebna Jego Światło i pociecha.
2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakaramentu Bierzmowania.
3. W naszym kościele nabożenstwa majowe od wtorku do piątku i w Niedzielę o godz. 17.30, a poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej. Serdecznie zapraszam.
4. W środę 24 maja Święto Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
5. W piątek Dzień Matki! Wszystkim MAMOM SERDECZNE ŻYCZENIA! Pamiętamy o naszych Mamach, tych żyjących i tych, któe Pan Bóg przywołał już do siebie, w naszych modlitwach!
6. W przyszłą niedzielę Uroczytsość Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy, że kończy się okres Wielkanocny i że to ostani moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemunakazującemu spowiedź i komunię świętą.
7. W naszym kościele Uroczystość I Komunii świętej dzieci z kl III o godz. 12.30, spowiedź dla dzieci, rodziców i rodziny w sobotę o godz. 11.00.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a matka Boża opiekowała się Wami.
9. Zachęcam do czytania Tygodnika ,,Idziemy''.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na VI Niedzielę Wielkanocną - 14 V 2023

1. Dzisiaj zapraszam rodziców i dzieci kl. 4 na spotkanie po Mszy św. o godz. 1100.
2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium. Bóg zapłać.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Michał Grzegorz Bom kaw i Natalia Zadrożna panna oboje z par MB Pięknej Miłości w Warszawie zap II, Waldemar Wronowski wdowiec i Renata Rybak oboje z par tut zap II
4. Trwa miesiąc maj, podczas którego w sposób szczególny modlimy się do Matki Bożej w czasie nabożeństw majowych. W naszym kościele nabożeństwa majowe od wtorku do piątku i w Niedzielę  o godz. 1730, a poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej. Serdecznie zapraszam. Do poniedziałku trwa Nowenna w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.
5. Od Poniedziałku do  środy przed Wniebowstąpieniem Pańskim Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla rolników, prosimy o dobre plony, by nikomu nie brakowało chleba naszego powszedniego.
6. We wtorek 16 maja Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i Męczennika, patrona Polski, o godz. 1900 zapraszam dzieci przystępujące do I komunii św. wraz z rodzicami.
7. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha świętego.
8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania po Mszy św. wieczornej.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
10. Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na V Niedzielę Wielkanocną - 07 V 2023

1. Dziś I Niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 1100 Nabożeństwo Adoracyjne, będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
2. W poniedziałek 8 maja wspomnienie liturgiczne Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Michał Grzegorz Bom kaw i Natalia Zadrożna panna oboje z par MB Pięknej Miłości w Warszawie zap I, Waldemar Wronowski wdowiec i Renata Rybak oboje z parafi tutejszej.
4. Trwa miesiąc maj, podczas którego w sposób szczególny modlimy się do Matki Bożej w czasie nabożeństw majowych. W naszym kościele nabożeństwa majowe od wtorku do piątku i w Niedzielę  o godz. 1730, a poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej. Serdecznie zapraszam. Od dzisiaj rozpoczynamy Nowennę za naszą Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.
5. W sobotę 13 maja rocznica Objawień Fatimskich. Po Mszy Św. nabożeństwo fatimskie z procesją ze świecami. Serdecznie zapraszam.
6. W przyszłą Niedzielę zapraszam rodziców i dzieci kl. 4 na spotkanie po Mszy św. o godz. 1100.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
8. Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na IV Niedzielę Wielkanocną - 30 IV 2023

1. Dziś 4 Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza, którą obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania. Podczas całego tygodnia będziemy modlić się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, również z naszej parafii.
2. Jutro 1 maja wspomnienie Św. Józefa Robotnika, rozpoczynamy miesiąc maj, podczas którego w sposób szczególny modlimy się do Matki Bożej w czasie nabożeństw majowych. W naszym kościele nabożeństwa majowe codziennie od wtorku do piątku i w Niedziele o godz. 1730. A w poniedziałki i soboty po Mszy św. porannej.
3. We wtorek 2 V dzień flagi, pamiętajmy o wywieszeniu flagi.
4. W środę 3 maja Uroczystość Królowej Polski. Msze św. o godz. 900, 1200 - Suma odpustowa którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Jacek Turek proboszcz par. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Tłuszczu i 1800. Nabożeństwo majowe o godz. 1730.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dobre święte i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W piątek idę do chorych o godz. 1000 Msza wynagradzająca o 1800. Spowiedź od 1730. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 830, następnie różaniec i adoracja. 
6. W sobotę Msza św. o godz. 1200 na Cmentarzu za zmarłych w ramach odpustu parafialnego – serdecznie zapraszam.
7. W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy Nowennę do św. Andrzeja Boboli – patrona Polski będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny.
8. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 Nabożeństwo Adoracyjne, będą zbierane również ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
11.Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
12. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Franciszka Kowalskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na III Niedzielę Wielkanocną - 23 IV 2023

1. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny, jest on szczególną zachęta do częstszego czytania Pisma świętego.
2. W poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, przeniesiona z Niedzieli.
3. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz   naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
4. Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.
5. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Leokadię Biernacką Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia Na Niedzielę Miłosierdzia Bożego - 16 IV 2023

1. W dzisiejszą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą Niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Jest to również święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Taca na dzieła Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią św. po wieczornej Mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
3. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dziś udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy.
4. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz   naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
5. Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.
6. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Wiesława Rosińskiego   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia Na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 9 IV 2023

1. Nowenna do miłosierdzia Bożego, od wtorku 15 minut przed Mszą św.
2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Świętego Triduum Paschalnego i Świąt P. Organiście Piotrowi P. Małgorzacie Maciejewskiej za ułożenie kwiatów P. Adamowi ministrantom i wszystkim którzy przyczynili się by te święta pięknie przeżyć.
3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego.
4. W Piątek z racji oktawy Zmartwychwstania nie ma postu.
5. W przyszłą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego, jak również święto patronalne Caritas. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą Niedzielę odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przed Komunią św. po wieczornej Mszy św. młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz   naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
7. Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na Niedzielę Palmową - 02 IV 2023

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień jako ludzie wierzący godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez udział w bogatej liturgii.
2. Przypominam, że od dzisiaj Msze św. wieczorne odprawiane będą o godz. 1800.
3. Dzisiaj o godz. 1730  Gorzkie Żale połączone z Nabożeństwem I Niedzieli, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
4. Dzisiaj po każdej Mszy św. dzieci z naszej szkoły rozprowadzają żonkile ofiary przeznaczone są na rzecz wyszkowskiego hospicjum działającego przy parafii św. Wojciecha w Wyszkowie.
5. W naszym kościele przez cały Wielki Post do dzisiaj można składać dary, które zostaną jutro przekazane dla potrzebujących. Bóg zapłać.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za liczny udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, było to publiczne wyznanie naszej wiary. Moje podziękowania przekazuje również policji, która zabezpieczyła trasę.
7. Spowiedź w tym tygodniu pól godz. przed Mszą św.
8. Kochani bardzo proszę o pomoc przy sprzątaniu kościoła na święta zapraszam w środę od godz. 1500 i druga prośba czy ktoś mógłby w czwartek rano pojechać po kwiaty na giełdę.
9. W WIELKI CZWARTEK o godz. 1000 w katedrze pod przewodnictwem biskupa ordynariusza odprawiona będzie Msza Święta Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje św. W czasie tej Mszy Kapłani odnawiają przyrzeczenia złożone w dniu święceń. W naszej parafii o godz. 1800 Msza Wieczerzy Pańskiej - na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu my kapłani prosimy szczególnie o modlitwę. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne; po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy. W tym dniu zostanie obnażony ołtarz. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 2200, w Wielki Piątek od godz. 900 do Liturgii Męki Pańskiej.
10.W WIELKI PIĄTEK zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta; osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; zachęcam także pozostałych, do zachowania tej praktyki postnej). W Godzinie Miłosierdzia Bożego o 1500 odmówimy Koronkę – rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Tego dnia na znak żałoby nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Na zakończenie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 2200. Ofiary zbierane w czasie adoracji Krzyża są przeznaczone na konserwację Grobu Bożego w Jerozolimie.
11.WIELKA SOBOTA jest dniem adoracji Pana Jezusa w Grobie. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Zachęcam aby zachować post i powstrzymać się od pokarmów mięsnych.
12.Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę
od godz. 900 do 1300, co pół godz.
13.Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 1900. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa, przynosimy świece. Adoracja po liturgii do Rezurekcji. O godz. 1500 II Dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
14.Zapraszam wszystkich Parafian i gości do licznego udziału w Triduum Paschalnym.
15.W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Procesja rezurekcyjna o godz. 600. następnie Msza św. Pozostałe Msze św. o godz. 900, 1100 i 1800.
16. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego.
17.Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz   naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
18.Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na V Niedzielę Wielkiego Postu - 26 III 2023

1. W naszym kościele przez cały Wielki Post stoi kosz do którego można składać dary, które będą przekazane dla potrzebujących.
2. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1530 i ostatnia Droga Krzyżowa, najbliższy piątek o godz. 1830 która przejdzie ulicami naszej parafii zapraszam do uczestnictwa ze świecami. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 1630 i 1730
3. W sobotę I miesiąca po Mszy św. różaniec i adoracja na godz. 1000 zapraszam na spotkanie ministrantów.
4. Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz.1100 procesja z palmami, w tym dniu zbiórka do puszek na kwiaty do grobu Pańskiego i Ciemnicy.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
7. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp Adama Sychowskiego wieczny odpoczynek…

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na IV Niedzielę Wielkiego Postu - 19 III 2023

1. Jutro Uroczystość św. Józefa – patrona kościoła i mężczyzn.
2. W naszym kościele przez cały Wielki Post będzie stał kosz do którego będzie można składać dary, które będą przekazane dla potrzebujących.
3. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1530.
Droga Krzyżowa w piątki:
a.godz.1630 – dla dzieci,
b. godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych. Po tej Drodze Krzyżowej Msza św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
4. W piątek w parafii św. Rodziny po Mszy św. o godz. 1930 rozpocznie się ekstremalna Droga Krzyżowa będzie przechodziła również przez naszą parafię. Więcej informacji na stronie parafii św. Rodziny.
5. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień świętości życia i duchowej adopcji.
6. Informuję, że w piątek 31 III o godz. 1830 ostatnia Droga Krzyżowa w tym Wielkim Poście która przejdzie ulicami naszej parafii zapraszam do uczestnictwa ze świecami. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 1630.
7. W sobotę na godz. 1000 zapraszam na spotkanie ministrantów.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na III Niedzielę Wielkiego Postu – 12 III 2023

1. Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje parafialne poprowadzi je ks. Andrzej Piotrowski – proboszcz parafii w Dąbrówce już dziś zarezerwujmy sobie czas. Proszę o modlitwę, za ks. rekolekcjonistę, spowiedników i parafię. Rekolekcje pon, wt, i śr o godz. 900 i 1030 szkoła podstawowa o 1600 i 1800 dla wszystkich serdecznie zapraszam.
2. W naszym kościele przez cały Wielki Post będzie stał kosz do którego będzie można składać dary, które będą przekazane dla potrzebujących.
3. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1530.
Droga Krzyżowa w piątki:
a.godz.1630 – dla dzieci,
b. godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych. Po tej Drodze Krzyżowej Msza św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na II Niedzielę Wielkiego Postu – 5 III 2023

1. W naszym kościele przez cały Wielki Post będzie stał kosz do którego będzie można składać dary, które będą przekazane dla potrzebujących.
2. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1530.
Droga Krzyżowa w piątki:
a.godz.1630 – dla dzieci,
b. godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych. Po tej Drodze Krzyżowej Msza św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 Nabożeństwo Adoracyjne, będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
4. Dzisiaj również zbiórka do puszek na dzieło misyjne „Ad gentes”
5. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy od III Niedzieli Wielkiego Postu od 12 III do 15 III Poprowadzi je ks. Andrzej Piotrowski – proboszcz parafii w Dąbrówce już dziś zarezerwujmy sobie czas. Proszę o modlitwę, za ks. rekolekcjonistę, spowiedników i parafię. Rekolekcje pon, wt, i śr o godz. 900 i 1030 szkoła podstawowa o 1600 i 1800 dla wszystkich serdecznie zapraszam.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na I Niedzielę Wielkiego Postu - 26 II 2023

1. W naszym kościele przez cały Wielki Post będzie stał kosz do którego będzie można składać dary, które będą przekazane dla potrzebujących.
2. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1530.
Droga Krzyżowa w piątki:
a.godz.1630 – dla dzieci,
b. godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych. Po tej Drodze Krzyżowej Msza św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dobre święte i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne od 1530 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W piątek idę do chorych o godz. 1000 Msza wynagradzająca o 1600. Spowiedź od 1530. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 830 , następnie różaniec i adoracja. 
4. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 Nabożeństwo Adoracyjne, będą zbierane również ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
6. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w związku z pierwszą rocznicą agresji rosyjskiej na Ukrainę zwraca się do wszystkich wiernych by w kościołach wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju na Ukrainie.
7. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy od III Niedzieli Wielkiego Postu od 12 III do 15 III już dziś zarezerwujmy sobie czas.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
czytaj więcej