Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu - 10.03.2024 r.

1. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 1530, serdecznie zapraszam.
2. W środę przypada 11 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. O godz. 1800 w świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona Msza Św. za papieża.
3. Intencja nadzwyczajna naszego Biskupa: Mając na uwadze troskę o każdego człowieka, a także o dobro Kościoła i naszej Ojczyzny proszę, aby na terenie całej naszej Diecezji różańcowa intencja parafialna, zarówno dla Kół Żywego Różańca, jak i do modlitwy indywidualnej była następująca:
„Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby Maryja, Królowa Pokoju wprowadziła do naszych rodzin i środowisk pojednanie i wzajemne poszanowanie. Niech ma w swojej opiece Polki i Polaków, aby umieli w zgodzie budować przyszłość Kościoła i naszej Ojczyzny.”
4. Przy ołtarzu stoi kosz do którego można składać dary, które zostaną przekazane dla potrzebujących w naszej parafii.
5. Droga Krzyżowa w piątki:
o godz.1630 – dla dzieci,
o godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
7. Od soboty 16 III rozpoczyna się Nowenna w intencji naszej Ojczyzny zachęcam do modlitwy w domu indywidualnej.
8. Za tydzień i w Niedzielę Palmową po Mszach św. będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, prace i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Witolda Suchenek i Annę Kłos. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…