Ogłoszenia Na XXX Niedzielę Zwykłą - 29 X 2023

1. Ostatnie Nabożeństwa różańcowe dzisiaj w poniedziałek i we wtorek.
2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1100 dzieci w strojach Świętych uczestniczą w uroczystej Mszy św. Niech rośnie nasza wiara oraz świadomość, że niebo jest dla każdego z nas i że nikt nie idzie tam sam! Po Mszy św. procesja z relikwiami.
3. Od 1 listopada Msze św. wieczorne odprawiane będą o godz. 1600.
4. W środę  - 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że  w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, o 900 w kościele, 1100 na cmentarzu i 1600 w kościele. W tym dniu uwielbiamy Boga w Jego Świętych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Są oni dla nas drogowskazami w drodze na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie.
5. W czwartek - 2 listopada Dzień Zaduszny. Modlimy się za naszych zmarłych. Niech pamięć będzie wyrazem wiary w łączność z tymi, którzy odeszli do wieczności.  Z wdzięczności za trud ich codziennego życia, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Mszy św. czy wypominek. W tym dniu Msze Św. o godz. 900 w kościele, 1200 na cmentarzu 1600 w kościele.
6. 1 i 2 listopada po Mszy św. na cmentarzu procesja żałobna z wypominkami za polecanych naszej modlitwie zmarłych. Będą również zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
7. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam mieszkańców Drogoszewa do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
8. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz, przyjmując komunię św. i odmawiając modlitwę w intencjach Ojca Św.
9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dobre święte i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne od 1530 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W piątek idę do chorych o godz. 1000 Msza wynagradzająca o 1600. Spowiedź od 1530. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 830 , następnie różaniec i adoracja.
10.Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
11.Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.