Z życia parafii - Aktualności

Święto Świętej Rodziny - odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

Święto Świętej Rodziny - odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

30 grudnia 2018 r. w święto Świętej Rodziny w naszej parafii miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Podczas każdej Mszy świętej  miał miejsce obrzęd podczas, którego małżonkowie odnawiali swoje śluby małżeńskie. Były to poruszające chwile, często połączone ze łzami szczęścia. Małżonkowie jak przed laty stanęli naprzeciw siebie, trzymając się za ręce, patrząc sobie w oczy, po raz kolejny wyznawali sobie wzajemnie miłość.

Tego dnia w sumie przysięgę małżeńską odnowiło przeszło 100 małżeństw z naszej wspólnoty parafialnej. Para z najdłuższym stażem trwa ze sobą bez mała 60 lat!
Dziękując Bogu za każde małżeństwo i lata ich wspólnego pożycia małżeńskiego, wszystkich małżonków powierzamy opiece Świętej Rodziny. Niech Maryja i św. Józef będą wzorem miłości, a Nowonarodzony Jezus błogosławi na dalsze długie lata spędzone we wzajemnej miłości małżeńskiej.

czytaj więcej
Boże Narodzenie tort urodzinowy Pana Jezusa

Boże Narodzenie tort urodzinowy Pana Jezusa

Pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia to tradycyjnie obchodzone urodziny Pana Jezusa. Z okazji tak doniosłego wydarzenia jakim jest przyjście Zbawiciela na świat, na Eucharystii o godzinie 11.00 był ogromny, bo ważący przeszło 10 kg tort urodzinowy. Tort był dla najmłodszych, którzy przybyli do naszej świątyni. Podczas wjazdu tortu paliły się świece. Tortu starczyło dla wszystkich dzieci, były dokładki oraz niewielkie „okruszki” dostały się rodzicom. Kto był ten wie, że tort rozpływał się w ustach a kto nie był, niech żałuje. W dniu 25 grudnia podczas wszystkich Mszy św. przybyli mogli podzielić się wspólnie opłatkiem i mamy nadzieję, że stanie się to tradycją w naszej parafii. Życzeniom zdrowia, wszelkiej pomyślności i Łask Bożych nie było końca.
Życzymy świąt przepełnionych miłością, troską bliskich nam ludzi i nadzieją na dobre chwile.
W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie. Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę, niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi, niech się umocni nadzieją.

czytaj więcej
Pasterka w naszym kościele

Pasterka w naszym kościele

,, Ta noc do innych jest niepodobna”. Czas radosnego oczekiwania na Mszę wypełniła modlitwa. Dziękujmy Maryi, że podjęła się tego zadania i urodziła Jezusa Chrystusa. Od Tego się wszystko zaczęło i bez Tego nic by nie było. Punktualnie o północy wyruszyła z zakrystii procesja, podczas której symbolicznie złożono do stajenek figurki Zbawiciela. Tłum wiernych przywitał wchodzącego do świątyni księdza Proboszcza, który w towarzystwie księdza Mosakowskiego i w asyście ministrantów celebrował uroczystość. Rozpoczęło się nabożeństwo, popłynęły słowa ewangelii. Choć historia to dobrze znana, to przecież co roku, na nowo budzi nadzieję dla Świata. Liturgię zakończyły serdeczne życzenia i podziękowania dla wszystkich, a w szczególności dla tych, którzy brali udział w przygotowaniu wystroju świątyni. Wyjątkowo ciepłe słowa celebrant skierował do młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
Ci, którzy przybyli mogli podzielić się wspólnie opłatkiem i mamy nadzieję, że stanie się to tradycją w naszej parafii. Życzeniom zdrowia, wszelkiej pomyślności i Łask Bożych nie było końca. Tyle radości w naszym kościółku nie oglądano już dawno. Tak zakończył się ten uroczy wieczór.
Szczęść Boże.
czytaj więcej
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do naszej parafii

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do naszej parafii

W niedzielę 23 grudnia, w naszym kościele odbyła się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Lampkę z płomieniem ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem otrzymała także nasza parafia. Jak co roku, harcerze Związku Harcerstwa Polskiego zadbali o to, by ogień trafił trafił do rodzin, szkół, kościołów, urzędów, szpitali.
"To jest ogień, który niesie pokój, który pozwala w sposób duchowy lepiej przeżyć święta Bożego Narodzenia, dać miejsce Chrystusowi w swoim sercu”. Zabierzmy światło do swoich domów, by lepiej odczuć łączność z Betlejem, miejscem narodzin Jezusa Chrystusa."
czytaj więcej
Jasełka w Szkole Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. W dniu 20 grudnia 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym, wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe, które wspólnie przygotowali z nauczycielami i ks. Jarosławem Balikowskim.
W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, pasterze oraz anioły, które ogłaszały wspaniałą nowinę o narodzeniu Jezusa Chrystusa.
Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności.  Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
Na zakończenie jasełek, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli dużo serca w przygotowania do Jasełek, abyśmy mogli przeżywać wspólnie tę radosną chwilę.
czytaj więcej