Z życia parafii - Aktualności

Rekolekcje Wielkopostne 2019

Rekolekcje Wielkopostne 2019

W dniach od 24 do 27 marca odbyły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które przeprowadził i wygłosił ksiądz Waldemar Rybicki.
,,Nawet człowiek zdrowy powinien czasem pójść do lekarza po to, aby się upewnić, że wszystko jest w porządku".
Ksiądz Waldemar, bardzo szybko zdobył sympatię zarówno parafian jak i uczniów naszej szkoły, treści które prezentował, były ciekawe, poparte przykładami z życia. Rekolekcjonista, w słowie jakie kierował do parafian i uczniów, najpierw wyszedł od miłości Boga, która jest miłością bezgraniczną i bez żadnego wyjątku. Niestety ta ogromna miłość jest odrzucana przez nasze grzechy. Ksiądz Waldemar, podkreślał, że to nie jest jeszcze koniec świata, że zawsze możemy przyjść do Jezusa i poprzez spowiedź oczyścić się z grzechów a dzięki temu możemy żyć w wolności dzieci Bożych. Dziękujemy księdzu Waldemarowi za piękne rekolekcje, życzymy mu wielu owoców jego pracy duszpasterskiej i wszelkiego błogosławieństwa.
Dziękujemy również księżom z sąsiednich parafii za posługę spowiedzi. Podziękowania kierujemy również dla chóru "Cantate Domino", który na rozpoczęcie rekolekcji wystąpił w naszym kościele. Wszystkim parafianom i ofiarodawcom - Bóg zapłać!
czytaj więcej
Środa popielcowa w naszym kościele

Środa popielcowa w naszym kościele

Środa Popielcowa to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. W naszym kościele o godzienie 10.00 miała miejsce Msza św. z licznym udziałem dzieci i młodzieży z naszej szkoły w Rybienku Leśnym. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą słowa: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz” albo „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Wielki Post to okres, w którym katolicy w szczególny sposób kładą nacisk na osobiste nawrócenie i pokutę.

czytaj więcej
Koncert kolęd w wykonaniu Pani Alicji Mieszało

Koncert kolęd w wykonaniu Pani Alicji Mieszało

W wesołej i miłej atmosferze upłynął niedzielny dzień w naszej parafii. 27 stycznia po mszy św. o godzinie 11.00 w naszym kościele odbył się koncert kolęd w wykonaniu Pani Alicji Mieszało. Podczas godzinnego występu artystka zaśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy. Ciekawym momentem, który przypodobał się wszystkim, było wykonane w bardzo ciekawej aranżacji kolędy "Dzisiaj w Betlejem".
Na koncert przybyło wiele osób, które chciały posłuchać kolęd w wykonaniu Pani Alicji Mieszało. Publiczność zgromadzona na koncercie była oczarowana głosem naszej solistki. Kolędy i pastorałki sprawiają, że święta Bożego Narodzenia są jeszcze piękniejsze. Za uczestnictwo w koncercie i wspólne kolędowanie składamy wszystkim słowa „Bóg Zapłać”.
czytaj więcej
Sakrament bierzmowania w naszej parafii

Sakrament bierzmowania w naszej parafii

W dniu 10 stycznia 2019 r. nasza młodzież otrzymała sakrament Bierzmowania z rąk ks. Biskupa Romualda Kamińskiego. Ks. Biskup życzył młodzieży przeżycia pięknego życia. Nawet jeśli będzie ono trudne. Życzył także umiejętności odczytywania woli Bożej wobec siebie i podążania za nią z wiarą, czyli z dziecięcym zaufaniem do Boga. Sakramenty bierzmowania, chrztu i Eucharystii nazywane są sakramentami inicjacji, albo wtajemniczenia chrześcijańskiego. W nazwie tej chodzi o podkreślenie, że za ich pośrednictwem dokonuje się niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju przejście człowieka do nowego i definitywnego życia z Bogiem.

czytaj więcej
Kolęda - wizyta duszpasterska - 2018/2019

Kolęda - wizyta duszpasterska - 2018/2019

W środę 2 stycznia 2019 r. rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, która nazywamy także „kolędą”. Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny naszej parafii, które zechcą przyjąć kapłana. Dobrym obyczajem są otwarte drzwi i zaproszenie duszpasterza do mieszkania. Jest to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, aby wypraszać dla naszych rodzin Boże błogosławieństwo.  Zadbajmy zatem, aby wspólne spotkania kolędowe zachowały rodzinny i ewangeliczny wymiar. Dzieci i młodzież szkolną prosimy o przygotowanie zeszytów z religii. Niech nasze spotkanie z kapłanem, który przynosi Boże błogosławieństwo będzie wyrazem naszej wiary, także przez poruszanie spraw związanych z życiem religijnym, naszą parafią, a także Kościołem powszechnym. Aktualny plan wizyty duszpasterskiej podawany jest w ogłoszeniach parafialnych, stronie internetowej oraz na" fanpag'u" parafii.
czytaj więcej