Z życia parafii - Aktualności

Konkurs Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa

Konkurs Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa

W grudniu w okresie przygotowania do Bożego Narodzenia, ogłoszono w Szkole Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym, konkurs na ,,NAJŁADNIEJSZĄ I ORYGINALNIE WYKONANĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ – 2018” . Konkurs zorganizował ks. Jarosława Balikowski. Zadaniem uczestników było wykonanie oryginalnej świątecznej szopki. Wybór nagrodzonych prac był bardzo trudny, ponieważ każda z wykonanych szopek była wyjątkowa, piękna i niepowtarzalna. W dniu 19 grudnia ogłoszono wyniki konkursu. Rodzice i dzieci, które wykonały szopki bożonarodzeniowe, otrzymały pamiątkowe dyplomy i wyróżenia.

Konkurs miał za zadanie podtrzymać i umocnić tradycje bożonarodzeniowe. Własnoręczne wykonanie szopek rozwija kreatywność dzieci, a ponadto stwarza okazję do wzmocnienia więzi rodzinnych.

Przy okazji prezentacji konkursowych szopek bożonarodzeniowych, odbył się kiermasz świąteczny. Sprzedawane na nim były ręcznie wykonane przez dzieci, rodziców i nauczycielki ozdoby świąteczne. Cały dochód przekazany zostanie na spełnianie marzeń dzieci z innych części świata w ramach szkolnego klubu szkół UNICEF, do którego w tym rok przystąpiła Szkoła Podstawowa SP3 w Rybienku Leśnym.
czytaj więcej
Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii

Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczeły się w czwartek 13 grudnia i trwały do soboty 15 grudnia. Poprowadzi je ks. Jerzy Danecki – Proboszcz z Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mlądzkiej.
,, Nieważne, że upadamy – ważne, by nie trwać w upadku” rozpoczął piątkowe spotkanie rekolekcyjne ks. Jerzy Danecki. Niech nadzieja Nas nie opuszcza. O tym, że może być z Nami do końca świadczy historia jednego z dwóch łotrów ukrzyżowanych razem z Jezusem Chrystusem. Na nawrócenie i spowiedź nigdy nie jest za późno. Choć świat jest pełen grzechów, przecież nie Bóg je powoduje. Są one dziełem ludzi. Nie bójmy się spowiedzi, podnośmy się, by iść dalej. Zwracajmy uwagę grzesznikom, bo nie reagować, to być współwinnym.


Dla księdza rekolekcjonisty składamy podziękowania za to, że mógł nas przygotować do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy dużo zdrowia, radości i dalszego niestrudzonego entuzjazmu w głoszeniu Słowa Bożego oraz pracy duszpasterskiej. Dziękujemy również Wam, drodzy za udział w rekolekcjach.
czytaj więcej
Roraty i spotkanie z św. Mikołajem

Roraty i spotkanie z św. Mikołajem

Wspomnienie św. Mikołaja to dla dzieci szczególny dzień. To czas wyczekiwania na spotkanie ze świętym biskupem. 6 grudnia w naszej parafii podczas Mszy Świętej roratnej dzieci miały okazję spotkać się z prawdziwym świętym Mikołajem. Po Mszy Świętej każdemu dziecku wręczył słodki upominek.
Sam pomysł spotkania z Biskupem Miry, miał na celu uświadomienie dzieciom i dorosłym również, że ten święty Darczyńca był biskupem, a nie śmiesznym przebierańcem czy dziadkiem mrozem w czerwonej czapce z pomponem.

Dzieci prowadziły dialog z Mikołajem, w zamian za co otrzymały drobne prezenty, w postaci batonów.

Święty Mikołaju – biskupie, módl się za nami!

czytaj więcej
Adwentowe Msze Święte Roraty

Adwentowe Msze Święte Roraty

Rozpoczęły się Roraty w naszej parafii. Pierwsza w tym roku w Rybienku Leśnym adwentowa Msza święta, nazywana też Mszą roratnią lub po prostu roratami, została odprawiona 3 grudnia o 6.45 rano. Tradycyjnie rozpoczyna się liturgię przy zgaszonym świetle elektrycznym, dopiero po akcie pokutnym, na śpiew "Chwała na wysokości Bogu..." zapala się wszystkie światła w Kościele. Msza odbywała się przy pełnym kościele, mimo wczesnej pory, uczestniczyła też duża grupa dzieci.
Roraty w naszej parafii obywają się od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Po Mszy roratniej na dzieci czeka kakao oraz słodka przekąska.
czytaj więcej
100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej parafii o godzinie 11.00 miała miejsce uroczysta Msza Święta. W wygłoszonej homilii ks. Jarosław Balikowski nawiązał do patriotyzmu św. Jana Pawła II.  Papież witał swoją ukochaną Ojczyznę w wymownym znaku ucałowania ziemi. Był to piękny gest, który Jan Paweł II później powtarzał, rozpoczynając wizyty w odwiedzanych przez siebie krajach.

O godzinie 12.00 zabiły dzwony kościelne. Bicie dzwonów jako podniosły symbol, towarzyszący szczególnym chwilom, stanowił  jednocześnie uroczysty i wyraźny sygnał do rozpoczęcia wspólnego odśpiewania Hymnu Rzeczypospolitej. Zebrani na uroczystości odśpiewali Hymn Rzeczypospolitej podobnie jak w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie. Na zakończenie uroczystości zebraniu w kościele mogli wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru z Parafii św. Rodziny z Wyszkowa.  
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszych parafialnych uroczystościach dla uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
czytaj więcej