Z życia parafii - Aktualności

Zbiórka na zakup busa do przewozu osób niepełnosprawnych

Zbiórka na zakup busa do przewozu osób niepełnosprawnych

W dniu 16 września 2018 roku na terenie naszej parafii odbyła się po Mszach Świętych zbiórka pieniędzy na zakup mikrobusu do przewozu osób z niepełnosprawnościami. 

Zbiórka była prowadzona przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie.

Z całego serca chcemy podziękować  wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie finansowe. Zebrane pieniądze przybliżają do zakupu busa do przewozu osób niepełnosprawnych.
czytaj więcej
Wybory do Rady Parafialnej

Wybory do Rady Parafialnej

W dniu 16.IX.2018r. w Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski odbywały się wybory do Rady Parafialnej.

W skład Rady Parafialnej weszli:

1. Biernacki Andrzej
2. Decyk Ewa
3. Grześkiewicz Adam
4. Kacperski Jan
5. Paruszewski Adam
6. Szewczyk Tadeusz
7. Ślubowski Marcin
8. Wróbel Jan

czytaj więcej
Wymiana instalacji elektrycznej w kościele

Wymiana instalacji elektrycznej w kościele

W tym tygodniu rozpoczęliśmy kolejny etap uporządkowana instalacji elektrycznej naszego kościoła. Istniejąca od lat 70 XX wieku instalacja z wieloma późniejszymi dowolnymi przeróbkami stanowiła poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszej świątyni. Dokonano przeglądu, wymiany przewodów, węzłów i rozdzielni zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Przewody elektryczne zostały zamontowane w hermetycznych prowadnicach. Dodatkowo przy okazji prac związanych z elektrycznością, zostały wymienione deski sufitowe w nawach bocznych.

Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom za okazaną pomoc i wsparcie przy wymianie instalacji elektrycznej.

Zamieszczamy fotografie z prac przy wymianie instalacji elektrycznej.

czytaj więcej
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września społeczność Zespołu Szkół w Rybienku Leśnym uczestniczyła w Eucharystii, rozpoczynającej nowy rok szkolny 2018/2019. W kościele Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym, uczniowie, nauczyciele i rodzice modlili się o Boże błogosławieństwo w nowym roku nauki. Mszy św. przewodniczył ks. Jarosław Balikowski. W czasie homili zachęcał uczniów do pracy nad sobą aby rozwijać swoją osobowość i uzyskać dobre wyniki w nauce. Oprawę liturgii przygotowała młodzież szkolna. Po Eucharystii wszyscy udali się na kolejna część uroczystości, która odbyła się w Zespole Szkół w Rybienku Leśnym.
Przypominamy również, ze furtka pomiędzy szkołą a kościołem będzie od dziś codziennie rano otwarta i tym samym zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na krótką modlitwę przed zajęciami szkolnymi.
czytaj więcej
Ks. Biskup Kazimierz Romaniuk z wizytą w naszej parafii

Ks. Biskup Kazimierz Romaniuk z wizytą w naszej parafii

W dniu 29.08.2018r.  z nieoczekiwaną wizytą przyjechał do nas Ks. Biskup Kazimierz Romaniuk. W towarzystwie Ks. Proboszcza Jarosława Balikowskiego oraz Ks. Kanonika Zenobiusza Mosakowskiego, zwiedził nasz kościół i plebanię, zapoznając się ze zmianami jakie zaszły ostatnio w naszej parafii. Na zakończenie, po krótkiej modlitwie w kościele pobłogosławił całej parafii i wszystkim mieszkańcom.

Ks. Biskup Kazimierz Romaniuk był pierwszym ordynariuszem naszej Diecezja Warszawsko-Praska w latach 1992-2004. W tym czasie z jego rąk święcenia kapłańskie otrzymał nasz Proboszcz Ks. Jarosław Balikowski.

czytaj więcej