Z życia parafii - Aktualności

Droga Krzyżowa ulicami Rybienka Leśnego

Droga Krzyżowa ulicami Rybienka Leśnego

W podniosłej atmosferze zbliżających się Świąt Wielkanocny, mieszkańcy naszej parafii wyruszyli w drogę krzyżową ulicami Rybienka Leśnego. Każdego dnia każdy z nas dźwiga swój krzyż. W dniu 12 kwietnia o godzinie 18.30 złączeni modlitwą, w milczeniu i skupieniu mieszkańcy parafii przeszli ulicami rozważając męczeńską śmierć Jezusa Chrystusa z intencją umacniania wartości rodziny. Panie Jezu, uświęć nasze rodziny, prowadź i umacniaj, pomóż nam pojąć, jak wielkim darem jest rodzina i małżeństwo, które Ty napełniasz swoją obecnością.
Procesję poprowadzili: ksiądz proboszcz – Jarosław Balikowski i ksiądz Zenon Mosakowski.
Słowa wdzięczności kierujemy do Policja Wyszków za zabezpieczenie trasy, dziękujemy lektorom czytającym rozważania, poszczególnym reprezentantom zawodów i grup niosącym krzyż oraz osobom, które zajęły się nagłośnieniem. Dziękujemy licznie zgromadzonym parafianom a w szczególności dzieciom.
czytaj więcej
Rekolekcje Wielkopostne 2019

Rekolekcje Wielkopostne 2019

W dniach od 24 do 27 marca odbyły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które przeprowadził i wygłosił ksiądz Waldemar Rybicki.
,,Nawet człowiek zdrowy powinien czasem pójść do lekarza po to, aby się upewnić, że wszystko jest w porządku".
Ksiądz Waldemar, bardzo szybko zdobył sympatię zarówno parafian jak i uczniów naszej szkoły, treści które prezentował, były ciekawe, poparte przykładami z życia. Rekolekcjonista, w słowie jakie kierował do parafian i uczniów, najpierw wyszedł od miłości Boga, która jest miłością bezgraniczną i bez żadnego wyjątku. Niestety ta ogromna miłość jest odrzucana przez nasze grzechy. Ksiądz Waldemar, podkreślał, że to nie jest jeszcze koniec świata, że zawsze możemy przyjść do Jezusa i poprzez spowiedź oczyścić się z grzechów a dzięki temu możemy żyć w wolności dzieci Bożych. Dziękujemy księdzu Waldemarowi za piękne rekolekcje, życzymy mu wielu owoców jego pracy duszpasterskiej i wszelkiego błogosławieństwa.
Dziękujemy również księżom z sąsiednich parafii za posługę spowiedzi. Podziękowania kierujemy również dla chóru "Cantate Domino", który na rozpoczęcie rekolekcji wystąpił w naszym kościele. Wszystkim parafianom i ofiarodawcom - Bóg zapłać!
czytaj więcej
Środa popielcowa w naszym kościele

Środa popielcowa w naszym kościele

Środa Popielcowa to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. W naszym kościele o godzienie 10.00 miała miejsce Msza św. z licznym udziałem dzieci i młodzieży z naszej szkoły w Rybienku Leśnym. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą słowa: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz” albo „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Wielki Post to okres, w którym katolicy w szczególny sposób kładą nacisk na osobiste nawrócenie i pokutę.

czytaj więcej
Koncert kolęd w wykonaniu Pani Alicji Mieszało

Koncert kolęd w wykonaniu Pani Alicji Mieszało

W wesołej i miłej atmosferze upłynął niedzielny dzień w naszej parafii. 27 stycznia po mszy św. o godzinie 11.00 w naszym kościele odbył się koncert kolęd w wykonaniu Pani Alicji Mieszało. Podczas godzinnego występu artystka zaśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy. Ciekawym momentem, który przypodobał się wszystkim, było wykonane w bardzo ciekawej aranżacji kolędy "Dzisiaj w Betlejem".
Na koncert przybyło wiele osób, które chciały posłuchać kolęd w wykonaniu Pani Alicji Mieszało. Publiczność zgromadzona na koncercie była oczarowana głosem naszej solistki. Kolędy i pastorałki sprawiają, że święta Bożego Narodzenia są jeszcze piękniejsze. Za uczestnictwo w koncercie i wspólne kolędowanie składamy wszystkim słowa „Bóg Zapłać”.
czytaj więcej
Sakrament bierzmowania w naszej parafii

Sakrament bierzmowania w naszej parafii

W dniu 10 stycznia 2019 r. nasza młodzież otrzymała sakrament Bierzmowania z rąk ks. Biskupa Romualda Kamińskiego. Ks. Biskup życzył młodzieży przeżycia pięknego życia. Nawet jeśli będzie ono trudne. Życzył także umiejętności odczytywania woli Bożej wobec siebie i podążania za nią z wiarą, czyli z dziecięcym zaufaniem do Boga. Sakramenty bierzmowania, chrztu i Eucharystii nazywane są sakramentami inicjacji, albo wtajemniczenia chrześcijańskiego. W nazwie tej chodzi o podkreślenie, że za ich pośrednictwem dokonuje się niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju przejście człowieka do nowego i definitywnego życia z Bogiem.

czytaj więcej