Ogłoszenia parafialne Niedziela Miłosierdzia Bożego - 11 kwietnia 2021

1. W dzisiejszą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Jest to również święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Taca na dzieła Caritas naszej Diecezji.
2. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.00 zostanie poświęcona figura św. siostry Faustyny, Bóg zapłać ofiarodawcom.
3. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia. Dziś udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i rodziców.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
7. W związku z rozszerzającą się pandemią wojewoda przekazał burmistrzom i straży pożarnej jednorazowe maseczki, które zostały przekazane parafiom, można je otrzymać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosława Sawickiego i Józefa Morawskiego Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…