Wróć do listy

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu - 31 marca 2019

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy o nabożeństwach wieko postnych. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę o godz. 15.30.
Droga Krzyżowa w piątki:
-godz.16.30 – dla dzieci,
-godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych, a później Msza św.
Serdecznie zapraszam.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. modlitwa o dobre i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne oraz za tych, którzy służą Panu Jezusowi. W piątek o 10.00 idę do chorych, spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu od 15.30, o godz. 16.00 Msza św. W sobotę po Mszy św. Różaniec.
3. Przy ołtarzu można składać dary żywnościowe do Niedzieli Palmowej, które będą przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać.
4. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
5. Zachęcam do czytania Tygodnika „Idziemy”.
6. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i wszelką życzliwość.
 
List Biskupa Romualda Kamińskiego przed XIV Marszem Świętości Życia
 
Wielebni Duszpasterze, Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego, Umiłowani Diecezjanie,
W niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się XIV Marsz Świętości Życia, który jest wspólną inicjatywą dwóch warszawskich diecezji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11, jednocześnie w Archikatedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Obie części Marszu wyruszą po Mszy Świętej i połączą się na placu Zamkowym. Zakończenie przewidywane jest na godzinę 13 przed Bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Przesłanie tegorocznego Marszu „Tato, to ja” jest wymowne. Dziecko delikatnym głosem prosi, nie tylko swojego tatę, ale całą rodzinę o przyjęcie, o zapewnienie rozwoju, o pomoc na drodze życia, która ma zaprowadzić do Królestwa Bożego. Marsz Świętości Życia zdążył się już wpisać w kalendarz najważniejszych wydarzeń, które każdego roku odbywają się w naszej Diecezji. Zachęcam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do udziału, żebyśmy mogli wspólnie zamanifestować o wielkiej sprawie, jaką jest obrona życia.
 
Z pasterskim błogosławieństwem
+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski