Ogłoszenia parafialne – 18 marca 2019

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu, przeżywamy dzień modlitwy za misjonarzy pod hasłem „Misjonarze Mocą Ducha”. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć misjonarzy ofiarą. Bóg zapłać.
2. O godz. 11:00 Msza Św. dla dzieci, które przygotowują się do I komunii św. i ich rodziców i spotkanie.
3. Pamiętajmy o nabożeństwach wiekopostnych. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.30.
Droga Krzyżowa w piątki:
a. godz.16.30 – dla dzieci,
b. godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych, a później Msza św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
4. Przy ołtarzu można składać dary żywnościowe do Niedzieli Palmowej, które będą przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać.
5. We wtorek przypada Uroczystość Św. Józefa.
6. W przyszłą Niedzielę Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki Będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Plan rekolekcji Pon. Wt. Śr. Msze o godz. 9.00 dla wszystkich, 10.30 - klasy V VI VII VIII i III gimn. o 12.00 – kl. 0 I II III IV i o 18.30 dla wszystkich Uwaga zmiana godziny. Rekolekcje poprowadzi Ks. Waldemar Rybicki. Już dziś proszę o modlitwę za naszą wspólnotę parafialną i za ks. rekolekcjonistę abyśmy dobrze przeżyli ten czas przybliżając się do Pana Boga.
7. 24 marca, jak co roku, obchodzić będziemy Narodowy Dzień Życia. Głównym punktem obchodów tegorocznego święta będzie Narodowy Marsz Życia, który przejdzie tego dnia ulicami Warszawy. Marsz ma mieć charakter przede wszystkim afirmujący życie człowieka, prawo do życia od urodzenia do naturalnej śmierci i rodzinę jako naturalne środowisko życia człowieka. Chcemy po raz kolejny upomnieć się o pełne prawo do życia dla każdego dziecka. Zachęcam wszystkich obrońców życia do dania świadectwa i licznego udziału w tym ważnym wydarzeniu! podpisał, dr Paweł Wosicki prezes Fundacji „Głos dla Życia”
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i wszelką życzliwość. Panu Adamowi Wrzosek za wykonanie podstawy pod Krzyż.
9. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.
10. Zachęcamy do czytania Tygodnika „Idziemy”.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.
12. Ogłoszenie Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Rybienka Leśnego, Drogoszewa, Latoszka i Rybienka Łochowskiego a także wszystkich miłośników tej urokliwej okolicy malowniczo rozciągniętej pomiędzy sosnowymi lasami Puszczy Kamienieckiej a dziką rzeką Bug, na publiczne spotkanie informacyjne tworzącego się Stowarzyszenia Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic. Do zobaczenia w niedzielę, 24 marca, o godz. 12, w Szkole Podstawowej w Rybienku Leśnym!