Ogłoszenia Na XXV Niedzielę Zwykłą - 24 IX 2023

1. Ogłaszamy dla dzieci konkurs Różańcowy. Zapraszam rodziców wraz z dziećmi do zrobienia Różańca technika dowolna prace przynosimy do szkoły do 13 X, będą one ocenione i następnie przyniesione do kościoła. Byśmy mogli podziwiać pomysły i zdolności rodzin.
2. Przypominam rodzicom i dzieciom o wypełnianiu przykazania Bożego: „pamiętaj abyś dzień święty święcił”.
3. Od dzisiaj rozprowadzane będą kalendarze parafialne, które będą również rozdawane na kolędzie ofiary z kalendarzy i z kolędy będą przeznaczone na witraż w wieży kościoła. Jest to uzgodnione z konserwatorem zabytków i Radą Parafialną. 1 VIII 2025 roku będziemy obchodzili 50 rocznicę utworzenia naszej parafii będzie to nasz dar na jubileusz. Bóg zapłać. Jak wiemy okno zostało już przygotowane. A planowany montaż witraża przewidziany jest na październik w przyszłym roku.
4. Wielka prośba abyśmy przy odnowionej kapliczce przy ul. Warszawskiej nie przynosili tego co nam w domu niepotrzebne. Jest ktoś kto się tym miejscem zajmuje za co serdecznie dziękuję. I niech Matka Boża będzie jedyną i najważniejszą w tym miejscu.
5. W piątek Uroczystość Poświęcenia naszej Bazyliki Katedralnej. Udziela się odpustu zupełnego Wiernym, którzy w tym dniu nawiedzą Katedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę.
6. W sobotę na godz. 1000 zapraszam na spotkanie młodszych ministrantów i kandydatów na ministrantów.
7. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam mieszkańców Osiedla Rybienko Leśne do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
8. W Niedzielę 1 października rozpoczyna się miesiąc różańcowy.
Nabożeństwa różańcowe w poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej, a od wtorku do piątku i w niedzielę o godz. 1730. Dla dzieci różaniec od wtorku do piątku o godz. 1630.  Zapraszam do modlitwy różańcowej, którą tak bardzo umiłował Św. Jan Paweł II.
9. Po Mszy św. o godz. 1100 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, również po Mszach św. o godz. 900 i 1100 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza, po Mszy św. Wieczornej zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania na spotkanie. Taca w tym dniu przeznaczona jest na dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
10.Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
11.Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
12.W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Kmoch wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…