Wróć do listy

Ogłoszenia Na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej - 4 VI 2023

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”. Warto też sobie uświadomić, że ile razy czynimy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę świętą. Dziś zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
2. Dzisiaj zbierane są ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Milena Palesa panna i Mateusz Garbacz kawaler z par św Antoniego z Lucynowa.
4. Informuję że w maju na cmentarzu ułożono z kostki nową alejkę i ustawiono nowe słupki oznakowania alejek.
5. Bóg zapłać rodzicom dzieci Komunijnych za obrusy ołtarzowe i posprzątanie kościoła i terenu wokół.
6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1100 grupa dzieci kl. IV będzie uczestniczyła w rocznicy I Komunii św.
7. Nabożeństwa czerwcowe o 1730 a od piątku połączone z procesją Eucharystyczną, w sobotę po Mszy św. Serdecznie zapraszam.
8. Jutro wyjątkowo Msza św. o godz. 1800 ze względu na rocznicowy biały tydzień.
9. W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz.900, 1100, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy Procesja przejdzie trasą – ulicami Broniewskiego, Targową, Jagiellońską, Al. Wolności do kościoła. Proszę o udekorowanie domów i nie parkowanie samochodów na trasie procesji. Zachęcam do licznego udziału w procesji a także dzieci kl. 3 i 4 aby wzięły udział w procesji w strojach komunijnych, dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków. Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. W tym dniu odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu: "Przed tak wielkim Sakramentem". Następna Msza św. o godz. 1800. Bardzo proszę mieszkańców o pomoc przy dekorowaniu ołtarzy.
10. W piątek po Bożym Ciele ks. Biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
11.Bardzo proszę Panów aby w czasie procesji wzięli chorągwie i baldachim.
12.Przez całą Oktawę po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do udziału wszystkich naszych parafian i gości a zwłaszcza dzieci.


13.Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.


14.Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
15.Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.