Wróć do listy

Niedziela Palmowa w naszym kościele

W Niedzielę Palmową Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. W ten sposób rozpoczynamy Wielki Tydzień, bezpośrednio już poprzedzający Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. W czasie każdej Mszy św. poświeciliśmy palmy przyniesione przez wiernych do kościoła. Na pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy parafianie przeszli w procesji z palmami wokół kościoła. Rozważaliśmy Misterium Męki Pańskiej.
Niedziela Palmowa wprowadza nas w czas refleksji i zadumy. Ale jednocześnie jest czasem radości – przynosimy do kościoła palmy, by w sposób symboliczny powitać Jezusa, tak jak kiedyś witały go tłumy, gdy wjeżdżał na osiołku do Jerozolimy. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień jako ludzie wierzący godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez udział w bogatej liturgii.