Wróć do listy

Liturgia Wigilii Paschalnej w naszym kościele

Wielka Sobota w naszej parafii była dniem czuwania modlitewnego przy Grobie Pańskim. O godz. 19.00 rozpoczęła się najważniejsza celebracja Roku Liturgicznego – Wigilia Paschalna, której przewodniczył ks. Jarosław Balikowski a koncelebransem był ksiądz Zenon Mosakowski.
Obrzędy Wigilii Paschalnej w Wielką Noc rozpoczęły się przed kościołem, przy ognisku, gdzie został poświęcony ogień i nowy Paschał symbolizujący Zmartwychwstałego Chrystusa. Po intronizacji Paschału i okadzeniu Go rozpoczęła się Liturgia Słowa.
Po niej odbyła się Liturgia Chrzcielna. Najpierw wzywaliśmy wstawiennictwa Wszystkich Świętych w Litanii ku ich czci, następnie główny celebrans pobłogosławił wodę chrzcielną i wszyscy z zapalonymi świecami odnowili Przyrzeczenia chrzcielne.
Ostatnią częścią celebracji Wigilii Paschalnej w Wielką Noc była Liturgia Eucharystyczna. Msza św. zakończyła się uroczystym błogosławieństwem. Zapraszamy do galerii.