Wróć do listy

Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele

W Wielki Piątek o godzinie 18.00 zgromadziliśmy się w naszym kościele. Jest to dzień, w którym „Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha”. Liturgię Męki Pańskiej prowadził ksiądz Jarosław Balikowski. Koncelebransem Liturgii był ksiądz Zenon Mosakowski, który wspólnie z lektorami odczytał opis Męki Pańskiej według Ewangelii św. Jana. Kościół rozmyślając nad Męką swojego Pana i Oblubieńca oraz adorując Krzyż, wspomina swoje narodzenie z boku Chrystusa umierającego na Krzyżu i wstawia się do Boga za zbawienie całego świata. Zgodnie z tradycją Kościół w dniu dzisiejszym nigdy nie sprawował Ofiary Eucharystycznej. Głównym elementem dzisiejszej Liturgii Męki Pańskie była adoracja Krzyża, na którym zawisło zbawienia świata. Ostatnim aktem liturgicznym było uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu, gdzie będzie adorowany do świętej nocy Zmartwychwstania. Dziękujemy za liczny udział parafian w Liturgii Męki Pańskiej.