Wróć do listy

Konkurs na Najpiękniejszy Różaniec - rozstrzygnięty

Jest również wśród wielu modlitw, które znamy wyjątkowa modlitwa – różaniec. To właśnie ta modlitwa jest szczególnym wyrazem naszej wiary w Bożą pomoc za wstawiennictwem Maryi – naszej Mamy. Odmawiając tą piękną modlitwę nie tylko prosimy o potrzebne nam łaski.  Dlatego chrześcijanin powinien umiłować różaniec i o tą miłość do różańca troszczyć się już od dzieciństwa.  Aby  rodzice i dzieci  z miłością patrzyli na Maryję i różaniec. Nasza szkoła pomaga w tym swoim uczniom chociażby przez coroczny, październikowy konkurs różańcowy na najpiękniejszy i najbardziej pomysłowy różaniec, który stał się już niemal tradycją. W tym roku po raz kolejny aż 64 uczniów wystartowało w tym konkursie, wykonując przeróżne, niezwykle pomysłowe i pracochłonne różańce. Wykorzystali do tego bardzo różne produkty, od takich, można powiedzieć klasycznych, jak kasztany, groch przez jarzębinę,  koraliki aż po fasolę, chrupki, kawę a nawet herbatę. Duże zainteresowanie jury zrobił różaniec wykonany z leków. Wykonanie tych różańców na pewno okupione było żmudną i długą pracą, to tylko świadczy o wielkich chęciach i zaangażowaniu dzieci w to, co robią. Świadczy o nich bardzo dobrze!
Wybór „najlepszego” różańca okazał się bardzo trudny. Przy ocenie należało wziąć pod uwagę nie tylko wyraz artystyczny, wizualny ale też stopień trudności i pomysłowość. Po długich obradach komisja konkursowa  przyznała miejsca następującym osobom:
Kategoria  kl.   0-III
1 miejsce  - Marysia Wyszyńska kl. I a
2 miejsce  - Bartosz  Jaworowski kl. III b
3 miejsce -  Julia Deluga kl. IIIa  i  Beniamin  Haczewski kl.  III a
 
Kategoria  kl.  IV – VIII
1 miejsce  -  Arkadiusz  Molski  kl. V b
2 miejsce  -  Daniel Borkowski  kl. VI a
3 miejsce  -  Zuzanna Deluga     kl.  IV