Z życia parafii - Aktualności

Pożegnanie

Pożegnanie

30 września 2022 r. odbyło się pożegnanie naszego pana kościelnego, który zdecydował się zakończyć dotychczasową współpracę z parafią. Podziękowania w imieniu parafian złożyła pani Joanna De Costa. W czasie dzisiejszej Mszy św. modliliśmy się za pana Pawła, prosząc Pana o dalsze łaski dla niego. Do życzeń dołączył się również ks. proboszcz
czytaj więcej
Jubileusz

Jubileusz

Na mocy bulli papieża Jana Pawła II Diecezję Warszawsko-Praską wydzielono z Archidiecezji Warszawskiej i Płockiej. Było to 25 marca 1992 r. Nasza parafia pw. MBKP w Wyszkowie Rybienku Leśnym znalazła się na obrzeżach nowej Diecezji. Ordynariuszem został ks. bp Kazimierz Romaniuk. Na katedrę diecezjalną wyznaczono kościół pw. św. Michała i Floriana na Pradze. Kontrkatedrą została świątynia pw. Matki Bożej Zwycięzkej Na Kamionku. Diecezja składa się z 21 dekanatów. W Dekanacie Radzymińskim mieści się nasza parafia. Dziekanem jest ks. Stanisław Popis. Na przestrzeni 30 lat zarządzali naszą Diecezją: ks. bp Leszek Sławoj-Głódź, ks. bp. Henryk Hoser. A obecnie ks. bp Romuald Kamiński. Bp pomocniczy to ks. dr Jacek Grzybowski. Kanclerzem kurii jest ks. dr Maciej Miętek, który tę funkcję sprawuje od 1 sierpnia tego roku. W związku z jubileuszem 35 lat istnienia naszej diecezji Ks. Bp pragnie zawierzyć Maryi wszystkie parafie. Nowenna Pompejańska została odprawiona - 3 części różańca - we wtorek 27 września br. przez licznie zgromadzonych wiernych.
czytaj więcej
Poświęcenie tornistrów

Poświęcenie tornistrów

W niedzielę 11 września 2022 r. w czasie Mszy św. o godz. 11:00 ks. proboszcz poświęcił uczniom klasy I plecaki i przybory szkolne. W każdą niedzielę Msza o godz. 11 poświęcona jest dla dzieci. Ks. proboszcz tłumaczy i wyjaśnia zgromadzonym uczniom treść Ewangelii z danej niedzieli.
czytaj więcej
Malowanie i porządkowanie...

Malowanie i porządkowanie...

W sobotę 3. września zostały pomalowane pomieszczenia znajdujące się w kruchcie kościoła. Wiosną tego roku były odgrzybiane ściany a teraz został na nie położony kolor. Pomieszczenia nabrały teraz czystości i schludnego wyglądu. Pan kościelny pomalował również gont leżący na daszku nad wejściem do kościoła.
czytaj więcej
1 września 2022 r.

1 września 2022 r.

O godz. 8:00 rozpoczęła się Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny 2022/2023. W uroczystości wzięli udział księża, p. dyrektor szkoły, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Wspólnie modlili się oby dobry Bóg dał siłę do nauki w tym roku szkolnym.
czytaj więcej