Z życia parafii - Aktualności

Błogosławieństwo Małżeństw Niedziela Świętej Rodziny

Błogosławieństwo Małżeństw Niedziela Świętej Rodziny

„Małżeństwo i rodzina to fundament całej społeczności ludzkiej i jej przyszłości. Z tego powodu Kościół otacza je szczególną troską duszpasterską”.
Niedziela Świętej Rodziny to  dzień szczególnej modlitwy o świętość małżeństw i rodzin oraz dzień odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
W niedzielę 29 grudnia na Mszy św. o godz. 9.00, 12.00, 16.00 Pary małżeńskie odnowiły swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymało szczególne Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia.
 
Życzymy wszystkim małżonkom, aby ten obrzęd stal się „okazją do umocnienia więzi małżeńskiej i rodzinnej”.
 
Spotkanie ze Świętą Rodziną z Nazaretu niech odnowi miłość w naszych rodzinach. Niech rodzicom nie zabraknie wdzięcznej modlitwy dzieci, które zrodziły się jako owoc ich małżeńskiej miłości.
czytaj więcej
Święta Bożego Narodzenia A.D. 2020

Święta Bożego Narodzenia A.D. 2020

Na Święta Bożego Narodzenia i ponownego przeżywania tajemnicy betlejemskiej nocy, w której przyszedł na świat obiecany odwieczny Syn Boży życzymy obfitych łask, prawdziwej radości, jak radość prostych pasterzy, głębokiej wiary w Jego Bóstwo, pokoju wyśpiewanego przez Aniołów… i nadziei w ostateczne zwycięstwo Jego Królestwa.
Niech Jezus Chrystus, jedyny Zbawiciel świata, zamieszka w waszych sercach z całym swym bogactwem, napełniając je Sobą.
Nadchodzący Nowy Rok Pański 2021, niech będzie błogosławiony i bogaty w Łaski Boże.
Łącząc się na modlitwie i łamaniu chleba, życzymy wam by radość i bogactwo łask płynących z faktu przeżywania Świąt Bożego Narodzenia stało się waszym udziałem.
czytaj więcej
100 Rocznica Bitwy Warszawskiej  "Cudu nad Wisłą"

100 Rocznica Bitwy Warszawskiej "Cudu nad Wisłą"

Tegoroczne obchody 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Gminie Wyszków i Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym przebiegły wyjątkowo uroczyście. W rocznicę tych tragicznych wydarzeń w Rybienku Leśnym zorganizowana została  uroczystość upamiętniająca bohaterów wojny polsko-bolszewickiej. O godzinie 11.00 odprawiona została Msza święta za Ojczyznę, która byała celebrowana przez proboszcza parafii w Rybienku Leśnym, księdza Jarosława Balikowskiego. W czasie homilii przypomniano wydarzenia z roku 1920r. kiedy odbyła się Bitwa Warszawska nazywana też "Cudem nad Wisłą" oraz historię pomnika znajdującego się w Rybienku Leśnym. Historia pomnika jest burzliwa jak nasza narodowa historia. Pomnik jest symbolem patriotycznej ofiary za ojczyznę. To właśnie w tym miejscu w Rybienku Leśnym sowiecka czerezwyczajka zamordowała ppor. Antoniego Wołowskiego i sześć innych ofiar.
Po mszy uczestnicy uroczystości w asyście Orkiestry Reprezentacyjnej, przemaszerowali przed historyczny pomnik, gdzie uroczyście złożone zostały kwiaty i wieńce. Odmówiona została modlitwa w intencji poległych. Dziekujemy za liczny udział w uroczystościach w tym dzieci z naszej parafii, które w godny sposób upamiętniły poległych.
czytaj więcej
Konserwacja i Malowanie Krzyża Misyjnego

Konserwacja i Malowanie Krzyża Misyjnego

Trwają prace związane z odnowieniem i konserwacją drewnianego krzyża misyjnego przy naszym kościele. Krzyż został oczyszczony, zabezpieczony impregnatem i pomalowany. Na ramiona zostały nałożone blachy, które zabezpieczają przed wilgocią.
czytaj więcej
Letnie Prace Remontowe w Naszym Kościele

Letnie Prace Remontowe w Naszym Kościele

Kolejne prace remontowe w toku. Kończymy docieplanie ścian naszego kościoła. Usuwamy starą trocinę ze ścian, impregnujemy deski. Izolacja ścian wykonamy wełną mineralną o właściwościach niepalnych.
Deski ze śladami przestrzelin z II Wojny Światowej zostaną zabezpieczone i wrócą na swoje miejsce.
Dzięki dociepleniu ściań kościoła nasza świątyna będzie cieplejsza w zimę.
czytaj więcej