Ogłoszenia parafialne XXXIII Niedziela Zwykła - 15 listopada 2020

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Ustanowiony przez papieża Franciszka na zakończenie roku miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na dzieła charytatywne.
2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
3. Od 8 listopada obowiązują nowe obostrzenia sanitarne w kościołach, tylko 1 osoba może przebywać na 15 m2, a więc po tych zmianach we Mszy Św. w naszej świątyni może uczestniczyć 19 osób jednocześnie.
4. Jutro wspominamy N.M.P. Ostrobramską.
5. Przez cały listopad modlimy się za Zmarłych polecanych w Wypominkach listopadowych po Mszy św.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tygodnik „Idziemy”.
7. Jak informowałem w minioną niedzielę zostały wymienione oprawy oświetleniowe wokół plebanii koszt tej inwestycji wraz z robocizną to 3700. Mam nadzieję, że uda nam się ją spłacić jeszcze przed świętami.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
9. W związku z tym, że w naszym szpitalu znajdują się osoby zakażone cowidem wiem że są braki w ochronie osobistej lekarzy po rozmowie z lekarzami parafia nasza ma możliwość wsparcia dla tych którzy leczą i pielęgnują chorych składając dobrowolną ofiarę za znicze. Akcja ta będzie prowadzona w listopadzie i w pierwszych dniach grudnia zostaną zakupione potrzebne środki. Wszystkim składam Bóg zapłać.
10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnią niedzielę roku liturgicznego.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
12. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy ś.p. Ewę Dąbrowską i Zdzisława Kołodziejskiego Wieczny odpoczynek…