Ogłoszenia parafialne XII Niedziela Zwykła - 23 czerwca 2019

1. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe z procesją eucharystyczną. Codziennie do czwartku włącznie po Nabożeństwie procesja eucharystyczna.
2. Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Składamy życzenia i modlimy się za Ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki, a zmarłych by Bóg przyjął do grona zbawionych.
3. Dziś także 14 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego, którego polecamy w naszych modlitwach.
4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 będzie obchodził jubileusz 60 – lecia kapłaństwa i imieniny Ks. Zenobiusz Mosakowski, zachęcam do modlitwy za naszego dostojnego ks. Jubilata.
5. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Erwin Puchała kaw. i Karolina Biernacka panna oboje z par tut., Rafał Piotr Kalinowski kaw z par tut i Ewelina Bajorek panna z par św. Wojciecha w Wyszkowie.
6. W poniedziałek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
7. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. poświęcenie wianków.
8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Aktu Wynagrodzenia. W tym dniu z racji na uroczystość nie ma postu.
9. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, taca na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Jest to również dzień imienin Pana Kościelnego i Pana Organisty, pamiętajmy o solenizantach w modlitwie.
10. Jeszcze raz BÓG ZAPŁAĆ za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, trasy procesji i samej procesji. Podziękowania Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Lektorom, Ministrantom, Bielankom, Dzieciom sypiącym kwiaty i Dzieciom w strojach komunijnych, wszystkim Grupom Parafialnym, Panom niosącym baldachim i chorągwie, oraz prowadzącym ks i Wam wszystkim Drodzy Parafianie i Goście!
11. Zachęcam do czytania tygodnika „Idziemy”.
12. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele – niech to będzie strój godny tego miejsca.
13. Wszystkim parafianom i gościom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składam najlepsze życzenia i zapewniam o modlitwie.
14. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła.
15. Informuję, że Msze św. w okresie wakacyjnym – lipiec i sierpień będą odprawiane o godz. 19.00 z wyjątkiem poniedziałków i sobót.
16. Dzisiaj po każdej Mszy św. odśpiewamy suplikacje jako przebłaganie za grzechy.