Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Zwykła - 14 luty 2021

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
2. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na chorych
objętych opieką Caritas DWP.
3. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
4. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie naszych głów popiołem. Wielki Post jest czasem pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych innych posiłków. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy do włączenia się w ten akt pokutny. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 9.00, 16.00 i 18.00. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30.
Droga Krzyżowa w piątki:
-godz. 16.30 – dla dzieci,
-godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
Serdecznie zapraszam.
5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
6. W sobotę 20 II. Zgodnie z tradycją w tym dniu kapłani pracujący w naszej Diecezji przeżywają dzień pokuty i skupienia.
7. W tym tygodniu jest jeszcze kilka wolnych intencji jeśli ktoś chciałby zamówić zapraszam do zakrystii.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
Bóg zapłać” również za ofiary złożone podczas Mszy św. kolędowych.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.