Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkiego Postu - 29 marca 2020

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Od dziś zasłonięte są krzyże w liturgii skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej. O godz. 16.00 Msza Św. on-line z naszego kościoła.
2. W związku z dekretem Ks. Bpa Ordynariusza naszej diecezji zawieszone zostają wszystkie nabożeństwa: Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe i inne. Podczas sprawowanej liturgii w kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób jednocześnie. Proszę o pozostanie w domach i uczestniczenie we Mszy Św. za pośrednictwem radia i telewizji. Nie iść do kościoła w tym trudnym czasie to również wyraz naszej odpowiedzialności i miłości bliźniego.
3. Od poniedziałku wieczorna Msza św. odprawiana będzie o godz. 18.00.
4. W czwartek 2 IV przypada 15 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II. Przez Jego wstawiennictwo prośmy o potrzebne łaski dla świata Ojczyzny i dla nas.
5. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa.
6. Parafia to nasz dom, wspólnota. Moi Kochani, jeśli macie problem, pytanie – proszę dzwońcie do swojego proboszcza. Przypominam nr telefonu 29 742 36 55.
7. Codziennie w tym tygodniu od godziny 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Pamiętajmy o żalu doskonałym w czasie pandemii koronawirusa.W sytuacji, gdy nie ma możliwości wyznania grzechów przed kapłanem, należy wzbudzić w sobie pragnienie przyjęcia sakramentu pokuty (z postanowieniem przystąpienia do niego najbliższej okazji) i przyjąć Komunię św. (sakramentalnie lub duchowo). Okres spowiedzi wielkanocnej trwa do 7 czerwca br.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w intencji kapłanów i powołania z naszej parafii. W piątek o 10.00 idę do chorych po południu od godz. 17.30
spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu, Msza Św. wynagradzająca o godz. 18.00. W sobotę po Mszy św. Różaniec.
9. Proszę o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach oraz o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami. Bóg zapłać, że pomagacie osobom starszym, samotnym. Popatrzmy wokół siebie, może obok nas są takie osoby. Pomóżmy im, lub poinformujcie o nich.
10. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy na różańcu w domu o godz. 2030 w intencji dotkniętych już chorobą, Lekarzy i Służby zdrowia oraz innych służb i o ustąpienie pandemii.
11. W przyszłą Niedzielę nie będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
12. Wytyczne do przeżywania Wielkiego Tygodnia są na stronie internetowej naszej Diecezji!
13. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
14. Wszystkim parafianom i gościom w tym trudnym czasie pandemii życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.