Ogłoszenia parafialne Niedziela Palmowa - 28 marca 2021

1. Kochani, to z pewnością trudne ogłoszenia parafialne, które do Was kieruję ze względu na obostrzenia sanitarne. Tegoroczne święta Paschalne będą i z Wami i bez Was. Wszystkich w kościele obowiązują maski, dystans 1,5 m i dezynfekcja.
2. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień jako ludzie wierzący godnie i po chrześcijańsku. Na wszystkich Mszach Św. poświęcenie palm.
3. Ostatnie Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.30, serdecznie zapraszam.
4. Dzisiaj odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
5. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Maciej Kwiatkowski i Katarzyna Galbarska oboje z par tut.
6. Przy ołtarzu stoi kosz „Jałmużna Wielkopostna” do którego można składać produkty żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.
We wtorek rozwiezione będą dary dla osób potrzebujących.
7. Od Wielkiego Wtorku Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 18.00.
8. W poniedziałek, wtorek i w środę spowiedź przed Mszą św.
9. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Proszę wspierajcie nas swoją modlitwą w tej godzinie. Na zakończenie Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Do godz. 22.00 możliwość indywidualnej modlitwy. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz.
10. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych, trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta. Post obowiązuje osoby dorosłe, jednak zachęcam również młodych. Liturgia o godz. 18.00. O godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Centrum tego dnia jest Krzyż. Bądźmy przy Jezusie, który zawisł na drzewie krzyża dla naszego zbawienia. Jeśli nie możemy uczestniczyć w Liturgii, zgromadźmy się w naszych domach w tym czasie przy krzyżu, zapalmy świece i adorujmy Krzyż, znak zbawienia. Od godz. 9.00 do liturgii Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy, po liturgii Adoracja do godz. 22.00. W tym dniu przypada rocznica śmierci Jana Pawła II.
11. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00, na liturgię przynosimy świece. Od godz. 9.00 do 13.00 na zewnątrz kościoła poświęcenie pokarmów. Adoracji Pana Jezusa w grobie od godz. 9.00 do 18.00. Warto i w tym dniu zachować post aż do liturgii Wigilii Paschalnej. O godz. 15.00 drugi dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. po liturgii Adoracja do godz. 22.00.
12. W przyszłą niedzielę Wielkanoc. Msza Św. Zmartwychwstania o godz. 6.00 , następne Msze św. o godz. 9.00 , 11.00 i 18.00.
13. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
15. W związku z rozszerzającą się pandemią wojewoda przekazał burmistrzom jednorazowe maseczki można je otrzymać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
16. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i Wielkiego Tygodnia a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
17. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariana Popowicza i Jana Pierzchało. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…