Ogłoszenia parafialne Niedziela Palmowa - 14 kwietnia 2019

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień jako ludzie wierzący godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez udział w bogatej liturgii.
Dzisiaj o godz. 17.30 Gorzkie Żale i po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
2. Przy ołtarzu można składać dary żywnościowe do dzisiaj, które będą przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii a przekazane w tym tygodniu. Bóg zapłać.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Jakub Lewandowski kawaker z parafii św. Idziego i Łucja Dziemianowicz panna z parafii tutejszej.
5. W WIELKI CZWARTEK
o godz. 10.00 w katedrze pod przewodnictwem biskupa ordynariusza odprawia się Mszę Świętą Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje św. W czasie tej Mszy Kapłani odnawiają przyrzeczenia złożone w dniu święceń. W naszej parafii o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej - na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne; po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy. W tym dniu zostanie obnażony ołtarz. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00., a w Wielki Piątek już od godz. 9.00. do Liturgii Męki Pańskiej.
6. W WIELKI PIĄTEK
zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; zachęcam także pozostałych, do zachowania tej praktyki postnej). W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godzina 15.00 odmówimy Koronkę – rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Tego dnia na znak żałoby nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00.
7. WIELKA SOBOTA
jest dniem adoracji Pana Jezusa w Grobie. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Zachęcam aby zachować post i powstrzymać się od pokarmów mięsnych.
8. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę
od godz. 9.00 do 13.00. co pół godziny.
9. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00
Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa, przynosimy świece. O godz. 15:00 II Dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
10. Zapraszam wszystkich Parafian i gości do licznego udziału w Triduum Paschalnym.
11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00 następnie Msza św. Pozostałe Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
12. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
13.Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, wszelką życzliwość i proszę o modlitwę.
14. Składam serdeczne Bóg zapłać za liczny udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, było to publiczne wyznanie naszej wiary. Moje podziękowania przekazuje również policji, która zabezpieczyła trasę.
15. Bóg zapłać Panom i Paniom którzy pomagali w pracach porządkowych przy kościele i plebanii, Panu Zbigniewowi Wyszyńskiemu za ofiarowanie i wkopanie świerku przy kościele i Pani za kwiatki.
16. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.
17. Zachęcam do czytania Tygodnika „Idziemy”.