Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu - 15 marca 2020

1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu, miały rozpocząć się Rekolekcje Wielkopostne niestety się nie odbędą, z wiadomych przyczyn.
Msze św. zamówione w tym czasie, będą odprawione w innym terminie po ustaleniu daty.
2. Po każdej Mszy św. śpiewamy Suplikację – „Święty Boże – jest to modlitwa o odstąpienie choroby.

3. Biskupi zachęcają do modlitwy Różańcowej w domu o godz. 20.30 w intencji dotkniętych już chorobą, Lekarzy i całej Służby zdrowia oraz o ustąpienie pandemii.
4. Bardzo proszę o zapoznanie się z informacjami Konferencji Episkopatu Polski i naszego Biskupa Ordynariusza.
5. W związku z dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza naszej diecezji zawieszone zostają wszystkie nabożeństwa: Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej i inne, zachęcam, by odmówić je w swoich domach. Podczas sprawowanej liturgii w kościele nie może przebywać więcej niż 50 osób jednocześnie.

6. Proszę o pozostanie w domach i uczestniczenie we Mszy Św. za pośrednictwem radia i telewizji.
7. W czwartek obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
8. Jesteśmy w połowie Wielkiego Postu – w tym roku szczególnie trudnego pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawracanie się. Chodzi o nawracanie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie.
9.Zachęcam do czytania Tygodnika „Idziemy”.
10. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
11. Wszystkim parafianom i gościom w tym trudnym czasie pandemii życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.