Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia 2019 r.

1. Druga Niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel przy wyjściu z kościoła.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00, Godzina Łaski – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
3. W czwartek rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które będzie głosił Ojciec Anzelm Frączek Paulin z Krakowa – Skałki. Msze św. z nauką od czwartku do soboty o godz. 10.00, 16.00 i 18.30. Spowiedź przed i w czasie każdej Mszy św. Już dzisiaj tak zaplanujmy sobie tak czas by nas nie zabrakło. Proszę o modlitwę za rekolekcjonistów, spowiedników i dobre przeżycie rekolekcji i spowiedzi.
4. W kościele przy ołtarzu można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
5. Roraty w tym tygodniu do środy włącznie o godz. 6.45. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Na roraty przychodzimy z lampionami.
6. Jak co roku, Caritas wraz z I niedzielą Adwentu rozpoczyna ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
7. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć u Pana Organisty, od przyszłej Niedzieli ofiary za opłatki niech będą wyrazem naszej wdzięczności za Jego pracę.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i dobrego przeżywania Adwenty i Rekolekcji a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.