Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu - 29 listopada 2020

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent, który jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej wieczerzy ”.
2. W kościele wystawiony jest kosz do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
4. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach. Niech nie zabraknie dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Roraty codziennie o godz. 6.45 rano, przychodzimy z lampionami. Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach.
5. Tradycyjnie w I niedzielę Adwentu rozpoczyna się ogólnopolska akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem: „Świeca, która tworzy Polską Wigilię”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
6. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Ofiary za opłatki będą wyrazem wdzięczności za pracę Pana organisty.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie w intencji kapłanów.
8. W piątek idę do chorych o godz. 10.00, spowiedź w kościele od 15.30, następnie Msza św.
9. W sobotę po Mszy św. różaniec.
10. Przez cały listopad można było wspomóc oddział "covidowy"naszego szpitala zebraliśmy 1800 zł. Zostały zakupione środki ochrony dla lekarzy, wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło składam serdeczne Bóg zapłać.
11. Polecam naszym modlitwom ks. Jacka Grzybowskiego – nowo mianowanego biskupa pomocniczego naszej diecezji.
12. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza, (prośba by żywych kwiatów nie wyrzucać do kontenera ostatnio za wywóz śmieci zapłaciliśmy 900zł.)
13. Bóg zapłać pewnej rodzinie, która ufundowała figurę św. Andrzeja Boboli do naszego kościoła.
14. Bóg zapłać panom Janowi i Tadeuszowi za wycięcie 2 drzew na które wcześniej była wydana zgoda.
15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej - Tygodnik „Idziemy”
16. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jana Różyckiego Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…