Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu - 1 grudnia 2019

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent, który jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem „Oto wielka tajemnica wiary”.
2. Bóg zapłać Pani, która zrobiła stroik adwentowy na ołtarz.

3. Dzisiejsza Niedziela jest I miesiąca grudnia. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 będą zbierane ofiary na utrzymanie cmentarza.
4. W kościele przy ołtarzu można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
6. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach, rekolekcjach i dniach skupienia. Niech nie zabraknie dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach.
7. Roraty codziennie o godz. 6.45. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach. Na Roraty przychodzimy z lampionami.
8. Jak co roku, Caritas wraz z I niedzielą Adwentu rozpoczyna ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
9. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć u Pana Organisty, od przyszłej Niedzieli ofiary za opłatki niech będą wyrazem naszej wdzięczności za Jego pracę.
10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w intencji kapłanów i powołania z naszej parafii. W piątek po południu od godz. 15.30 spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu, Msza Św. wynagradzająca o godz. 16.00. Po Mszy św. spotkanie dla rodzin intronizacyjnych.
11. W piątek o godz. 10.00 idę do chorych.
12. W przyszłą Niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12.00 Godzina Łaski – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.

Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci.
Matka Boża w Montichiari. Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tygodnik „Idziemy”.
14. Informuję, że Rekolekcje Adwentowe odprawiane będą w naszej parafii 12, 13 i 14 XII. Już dzisiaj proszę o modlitwę za wszystkich rekolekcjonistów i spowiedników abyśmy dobrze przeżyli czas adwentowej odnowy.

15. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła.
16. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i dobrego przeżycia Adwentu a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża opiekowała się Wami.