Ogłoszenia parafialne – 9 września 2018

Dzisiaj: XXIII Niedziela Zwykła.

1. Jak już wspominałem ofiary składane na tacę przeznaczone są Seminarium Duchowne.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 – poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

3. Dziś również rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „W Poszukiwaniu Drogi”. Przez cały tydzień na Mszach św. będziemy modlić się za wychowawców i wychowanków.

4. Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Loretańskiej – w Loretto, połączona z pobłogosławieniem budującego się kościoła. Obrzęd ten będzie miał miejsce podczas Mszy Świętej o godz. 1300. Program uroczystości jest na tablicy ogłoszeń.

5. Serdecznie dziękuję nowożeńcom Michałowi Koroś i Karolinie Ludwiniak za kwiaty zdobiące nasz kościół.

6. W czwartek 13 września piesza pielgrzymka do Loretto wyjście z przed kościoła o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy.

7. W piątek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu wspominamy odnalezienie relikwii Krzyża św.

8. W sobotę, 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i pierwsze po wakacjach spotkanie ministrantów i tych chłopców, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. Serdecznie zapraszam, na godz. 10:00.

9. Urząd Miasta Wyszkowa serdecznie zaprasza na Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości, który odbędzie się 15 IX w sobotę o godz. 16:30 w hali sportowej WOSiR, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie WOK Hutnik ul. Prosta 7.

10. W najbliższą Niedzielę spośród osób zgłoszonych będziemy wybierali naszych reprezentantów w radzie parafialnej.

Spośród niżej wymienionych kandydatów zgłoszonych przez parafian, wybierzemy 8 członków Rady (kolejność alfabetyczna):

1. Bielawski Jacek
2. Biernacki Andrzej
3. Decyk Ewa
4. Grześkiewicz Adam
5. Kacperski Jan
6. Kukwa Wojciech
7. Lach Czesław
8. Maciejewski Jerzy
9. Paruszewski Adam
10. Parzuchowski Rafał
11. Szewczyk Tadeusz
12. Ślubowski Marcin
13. Wiśniewska-Lach Marzena
14. Wróbel Jan
15. Wyszyński Zbigniew

11. Serdecznie dziękuję tym osobom, które pomagały w pracach porządkowych, w minionym tygodniu.

12. Od poniedziałku – 3 IX rozpoczęły się prace związane z wymianą instalacji elektrycznej w naszym kościele.

13. Składam serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom które złożyły ofiarę na remont instalacji elektrycznej. Kilka osób pytało o nr konta parafialnego, można go otrzymać w zakrystii.

14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tygodnik „Idziemy”.

15. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża opiekowała się Wami.

16. W niedzielę 16 września Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie, przeprowadzi na terenie naszej parafii zbiórkę pieniężną. Celem jest zdobycie wkładu własnego około 67 tysięcy złotych na 9-osobowy mikrobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.
Wyszkowskie koło od ponad 20-stu lat prowadzi działalność na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie powiatu wyszkowskiego. Z zajęć w trzech placówkach, które prowadzi Stowarzyszenie tj. Ośrodku Rehabilitacyjnym na Polonezie, Warsztatów Terapii Zajęciowej czy Domu Samopomocy, korzystają również mieszkańcy naszej parafii.
Właśnie oni będą Was, Moi Parafianie, prosić tego dnia o wsparcie. Niepełnosprawność, która nie jest przecież wyborem, dotknąć może każdego z nas. Lecz dzięki ludziom wielkich i gorących serc możemy ją przezwyciężać. To My możemy sprawić, że wyjdą z domu, dojadą do placówek, gdzie czekają ich z otwartymi ramionami i znajdą swoją odrobinę szczęścia. Bądźmy hojni, podzielmy się tym, co mamy. Za okazaną pomoc serdeczne Bóg zapłać.