Ogłoszenia parafialne – 9 grudnia 2018

1. II niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie przy wyjściu z kościoła.

2. W naszej parafii rozpoczyna się Rekolekcje Adwentowe, które wygłosi ks. Jerzy Danecki – Proboszcz z Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mlądzkiej. W czwartek piątek i sobotę, Msze św. o godz. 10, 16 i 18. Serdecznie zapraszam abyśmy dobrze wykorzystali ten czas na przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia, skorzystajmy również z sakramentu pokuty. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. Roratniej.

3. W kościele przy ołtarzu można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.

4. Roraty w tym tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 6:45 rano. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach.

5. Jak co roku, Caritas wraz z I niedzielą Adwentu rozpoczyna ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

6. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć w zakrystii u Pana Organisty, ofiary za opłatki niech będą wyrazem naszej wdzięczności za Jego pracę.

7. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 18 spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

8. Zachęcam do czytania tygodnika „Idziemy”.

9. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Władysława Wojciechowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…