Ogłoszenia parafialne – 19 sierpnia 2018

Dzisiaj: XX Niedziela Zwykła.

1. Dzisiejsza niedziela to już przedostatnia niedziela wakacyjna. Nie zapominajmy też o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach, aby szczęśliwie powrócili do swoich domów i rodzin.

2. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
Mateusz Ampuła kawaler z parafii tutejszej i Luiza Jaworska panna z parafii tutejszej,
Roman Popowicz kawaler z parafii tutejszej i Anna Modzelan panna z parafii tutejszej.

3. W środę, 22 sierpnia, wspominamy N. M. P. – Królową, wiele narodów wybrało Maryję za swoją Królową, nasza Ojczyzna również. Prośmy naszą Królową by opiekowała się naszym narodem.

4. W najbliższą niedzielę 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, nasze myśli i serca kierujemy na Jasną Górę, by uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.

6. Zgodnie z zaleceniami Straży Pożarnej i Konserwatora Zabytków oraz po konsultacjach z parafianami wynika konieczność wymiany instalacji elektrycznej w naszym kościele, która jest w bardzo złym stanie. Prace będą przeprowadzone we wrześniu. Chodzi tu o bezpieczeństwo nasze i kościoła, niektóre prace przygotowujące rozpoczną się już po niedzieli.

7. Serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu pomagały w pracach porządkowych przy kościele i plebanii. Bóg zapłać.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża by się Wami opiekowała, tym którzy jadą na urlopy dobrego wypoczynku.