Ogłoszenia parafialne – 16 grudnia 2018

1. Dziś III niedziela Adwentu. - "Niedziela Gaudete", tzn. "Radości". Jest to szczególny czas na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o godz. 16 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

2. Ks. Jerzy Danecki – Rekolekcjonista serdecznie dziękuje naszym Parafianom za życzliwość i wsparcie budowy kościoła w Wólce Mińskiej.

3. W piątek od godz. 10 odwiedzę przed świętami chorych proszę o zgłaszanie zainteresowanych w zakrystii.

4. W kościele przy ołtarzu można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.

5. Roraty w tym tygodniu od poniedziałku do Soboty o godz. 6:45 rano. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach.

6. Jak co roku, Caritas wraz z I niedzielą Adwentu rozpoczyna ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

7. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć u Pana Organisty, ofiary za opłatki niech będą wyrazem naszej wdzięczności za Jego pracę.

8. Betlejemskie Światło Pokoju akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Dzięki młodzieży będzie i w naszej parafii. Kto chciałby je przejąć i zanieść do swojego domu, i przechować do wigilii niech przyjdzie w przyszłą niedzielę ze świecą.

9. W sobotę o godz. 10 spotkanie dla ministrantów obecność obowiązkowa.

10. Zachęcam do czytania tygodnika „Idziemy”.

11. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Wiktora Królikowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…