Ogłoszenia Na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 28 V 2023

1. Dziś uroczytsość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocny. Kościół modli się, aby Duch Św. dał głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. W przyszłą niedzielę kończy się okres komunii św. wielkanocnej.
2. Dzisiaj o godz. 12.30 dzieci z kl. III przystąpią do I Komunii św. Bóg zapłać rodzicom za piękną dekorację i posprzątanie kościoła.
3. Jutro drugi dzień tzw. Zielonych Świąt - Święto Maryi Matki Kościoła. Msza Św. wyjątkowo ze względu na biały tydzień o godz. 18.00.
4. Przypominam o nabożeństwach majowych to już ostatni tydzień do środy od czwartku nabożeństwa czerwcowe.Serdecznie zapraszam.
5. W czwartek 1 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jest to również dzień dziecka.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dobre świete i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek idę do chorych o godz. 10.00 Msza wynagradzającao 18.00. Spowiedź od 17.30. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 8.30, następnie różaniec i adoracja.
7. W sobotę spowiedź dla dzieci rocznicowych, ich rodziców i rodzin od godz.11.00.
8. W przyszłą niedzielę 4 czerwac o godzinie 11.00 rocznica I komunii św. będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
9. Składam serdeczne Bóg zapłaćza pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
10. Zachęcam do czytania Tygodnika ,,Idziemy''.

Ziemia żywi nas wszystkich, każde stworzenie ma na niej swoje miejsce - ludzie, rośliny, zwierzęta i owady. Przyroda co roku przechodzi ten sam cykl, w którym i człowiek ma swój udzial. Szczególna rola przypada rolnikom i ludziom na wsi. Każda pracagospodarska ma swój czas. Zbliżają sie pory oprysków pól, wykonując swój coroczny obowiązek, proszę pamiętajmy, aby wykonywać je mądrze. Co roku, z powodu niewiedzy lub braku dobrej woli, w wyniku niewlaściwego użycia środków chemicznych giną miliony pszczół i innych zapylaczy. One są gwrantem naszego przetrwania! Nie zapominajmy o tym! Stosujmy przeznacone do tego, certyfikowane środki, które powinny być stosowne po zmroku, kiedy pszczoły i inne zapylacze zakończą swoje loty. Pamiętajmy, że pszczoły to niezbędny element zachowania życia na Ziemi. Nie przerywajmy odwiecznego cyklu, pozwólmy im żyć i pracować! Bez nich nas też nie będzie!